Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel

WątekOdp. Wyśw. Autor Czas
wyświetl Posta Nazwiska niemieckie?339 139877 Wiśniowiecki_Marek 13:59
wyświetl Posta Archiwum Państwowe we Lwowie - Ukraina282 89004 Lakiluk 13:12
wyświetl Posta Nowe pozycje na szukajwarchiwach.gov.pl254 116040 Ted_B 13:00
wyświetl Posta Warszawa cmentarz Stare Powązki546 121166 Sroczyński_Włodzimierz 12:59
wyświetl Posta Będzieszyn koło Ostrowa Wlkp. jaka parafia1 31 Bartek_M 11:42
wyświetl Posta NDAP - obowiązek nadzoru archiwów kościelnych i innych20 3006 Sroczyński_Włodzimierz 11:14
wyświetl Posta Fotografie - identyfikacja zakładu fotograficznego58 47992 miasmith 10:31
wyświetl Posta Cmentarz Secemin, Kuczków5 318 Majewski_Łukasz 07:53
wyświetl Posta Szlachta wylegitymowana w Królestwie Polskim, E.Sęczys686 144292 Andrzej75 23:41
wyświetl Posta Dziwna numeracja w spisie mieszkańców3 230 GZZuk 23:35

[Wejdź na Forum]


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Gawroński_ZbigniewOffline
Temat postu: Intercyza.  PostWysłany: 09-11-2018 - 18:01
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2015
Posty: 2694

Status: Offline
Zwracam się z gorącą prośbą w imieniu mojej bardzo zacnej znajomej - miejscowej pasjonatki, pani doktor Małgorzaty, która poświeciła kilkanaście lat swego czasu po pracy na udokumentowanie historii rodzin ziemiańskich w mojej okolicy.

Ponoć na tym pliku połamało sobie zęby już kilku rusycystów. Ja sam zdołałem jedynie odczytać datę i nazwiska. Smile

Bardzo zależy mi na pełnym tłumaczeniu całego dokumentu. Poniżej w 4 linkach na "zapodaju" jest intercyza przedślubna pomiędzy miejscową bogaczką Heleną Kunkel i wżeniajacym się chudopachołkiem Adolfem Boehnerem z 1889 roku.

https://zapodaj.net/c3e7289112728.jpg.html
https://zapodaj.net/060641714d62a.jpg.html
https://zapodaj.net/f743bac9f9024.jpg.html
https://zapodaj.net/4db9d4d5eefc1.jpg.html


Jeśli jakość będzie niewystarczająca, to bez wahania postaram się zrobić i przekazać pliki o rozdzielczości do 7 MB (teraz jest ok. 1MB).

_________________
Zbigniew
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
carmillaOffline
Temat postu: Intercyza.  PostWysłany: 12-11-2018 - 02:30
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2017
Posty: 642

Status: Offline
czytałem na próbę pierwszą stronę i jedyny problem to konieczność silnego wytężania wzroku ze względu na znaczną nieostrość liter. Rozumiem, że trudność odczytania dokumentu jest związana z tą nieostrością i nikt nie ma lepszej kopii?


Nr 213
1889 roku, 11/23 maja stawili się przede mną Julianem synem Kazimierza Mikoszewskim, notariuszem przy kancelarii hipotecznej Sądu Pokoju miasta Włocławek, Warszawskiej Guberni w kancelarii znajdującej się w mieście Włocławku przy ulicy Nowej w domu numer 223 znani mi osobiście i mający zdolność do dokonania aktów

1. Helena Kunkel, córka Pawła, pełnoletnia panna, działająca w obecności i za zgodą swojego ojca, właściciela ziemskiego Pawła Kunkel, syna Bogusława, razem z nim zamieszkała w majątku Wietrzychowice, powiat Koło, gubernia Kaliska

2. Adolf Bohmer, syn Ernesta, właściciel ziemski, kawaler, pełnoletni, zamieszkały w majątku Łaszków, Kaliska gubernia, powiat Kalisz
i w obecności osobiście mi znanych i do działań prawomocnych całkowicie zdolnych świadków Michała Pietruszczyńskiego syna Mateusza i Konstantego Wróbla syna Karola? zamieszkałych w mieście Włocławku obywateli

i zawarli między sobą następującą umowę przedślubną:

i tak dalej

ale czy nie lepiej zamówić z archiwum wyraźną kopię niż mordować wzrok? ja po przeczytaniu pierwszej strony mam bolące oczy

_________________
pozdrawiam

Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gawroński_ZbigniewOffline
Temat postu: Intercyza.  PostWysłany: 12-11-2018 - 19:16
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2015
Posty: 2694

Status: Offline
Niestety na dzień dzisiejszy kopi lepszej nie ma. Spróbuję coś podziałać w najbliższym czasie. ...i oczywiście efekt podziałania podkleić w tym wątku. Wielkie dzięki za odzew.

_________________
Zbigniew
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
carmillaOffline
Temat postu: Re: Intercyza.  PostWysłany: 12-11-2018 - 19:39
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2017
Posty: 642

Status: Offline
Gawroński_Zbigniew napisał:
Niestety na dzień dzisiejszy kopi lepszej nie ma. Spróbuję coś podziałać w najbliższym czasie. ...i oczywiście efekt podziałania podkleić w tym wątku. Wielkie dzięki za odzew.


bardzo chętnie odczytam resztę, jednak prosiłbym o lepszą jakość jeśli można

_________________
pozdrawiam

Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.630626 sekund(y)