Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel

WątekOdp. Wyśw. Autor Czas
wyświetl Posta Please help me trace my great grandparents0 30 bellman_harry 09:07
wyświetl Posta Prośba o odczytanie miejscowości urodzenia5 237 Tomasz_Lenczewski 09:02
wyświetl Posta Prośba o pomoc - szukam pradziadka w Armii Carskiej cz.288 310 antosiek 08:33
wyświetl Posta Dąbrowski, parafia Tarczyn - poszukuję rodziny1 127 Pobłocka_Elżbieta 07:42
wyświetl Posta Wykaz osób z akt parafialnych Diecezji Łuckiej Ks. Żurka2769 734404 jgorski 07:40
wyświetl Posta Stanisławów - kolejarze - zdjęcia4 445 mbeelas 01:15
wyświetl Posta Starosta Ulkowski - o jaką miejscowość może chodzić?3 241 ROMAN_B 00:10
wyświetl Posta Kim był przewodnik ?3 408 helman.beata 21:18
wyświetl Posta Baćkowice, Metryki parafii4 819 adamecz 21:15
wyświetl Posta Józef i Łucja Kozłowscy, Odechów i Krzyżanowice3 125 Serotoninka 20:51

[Wejdź na Forum]


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Gawroński_ZbigniewOffline
Temat postu: Intercyza.  PostWysłany: 09-11-2018 - 18:01
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2015
Posty: 2694

Status: Offline
Zwracam się z gorącą prośbą w imieniu mojej bardzo zacnej znajomej - miejscowej pasjonatki, pani doktor Małgorzaty, która poświeciła kilkanaście lat swego czasu po pracy na udokumentowanie historii rodzin ziemiańskich w mojej okolicy.

Ponoć na tym pliku połamało sobie zęby już kilku rusycystów. Ja sam zdołałem jedynie odczytać datę i nazwiska. Smile

Bardzo zależy mi na pełnym tłumaczeniu całego dokumentu. Poniżej w 4 linkach na "zapodaju" jest intercyza przedślubna pomiędzy miejscową bogaczką Heleną Kunkel i wżeniajacym się chudopachołkiem Adolfem Boehnerem z 1889 roku.

https://zapodaj.net/c3e7289112728.jpg.html
https://zapodaj.net/060641714d62a.jpg.html
https://zapodaj.net/f743bac9f9024.jpg.html
https://zapodaj.net/4db9d4d5eefc1.jpg.html


Jeśli jakość będzie niewystarczająca, to bez wahania postaram się zrobić i przekazać pliki o rozdzielczości do 7 MB (teraz jest ok. 1MB).

_________________
Zbigniew
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
carmillaOffline
Temat postu: Intercyza.  PostWysłany: 12-11-2018 - 02:30
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2017
Posty: 642

Status: Offline
czytałem na próbę pierwszą stronę i jedyny problem to konieczność silnego wytężania wzroku ze względu na znaczną nieostrość liter. Rozumiem, że trudność odczytania dokumentu jest związana z tą nieostrością i nikt nie ma lepszej kopii?


Nr 213
1889 roku, 11/23 maja stawili się przede mną Julianem synem Kazimierza Mikoszewskim, notariuszem przy kancelarii hipotecznej Sądu Pokoju miasta Włocławek, Warszawskiej Guberni w kancelarii znajdującej się w mieście Włocławku przy ulicy Nowej w domu numer 223 znani mi osobiście i mający zdolność do dokonania aktów

1. Helena Kunkel, córka Pawła, pełnoletnia panna, działająca w obecności i za zgodą swojego ojca, właściciela ziemskiego Pawła Kunkel, syna Bogusława, razem z nim zamieszkała w majątku Wietrzychowice, powiat Koło, gubernia Kaliska

2. Adolf Bohmer, syn Ernesta, właściciel ziemski, kawaler, pełnoletni, zamieszkały w majątku Łaszków, Kaliska gubernia, powiat Kalisz
i w obecności osobiście mi znanych i do działań prawomocnych całkowicie zdolnych świadków Michała Pietruszczyńskiego syna Mateusza i Konstantego Wróbla syna Karola? zamieszkałych w mieście Włocławku obywateli

i zawarli między sobą następującą umowę przedślubną:

i tak dalej

ale czy nie lepiej zamówić z archiwum wyraźną kopię niż mordować wzrok? ja po przeczytaniu pierwszej strony mam bolące oczy

_________________
pozdrawiam

Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gawroński_ZbigniewOffline
Temat postu: Intercyza.  PostWysłany: 12-11-2018 - 19:16
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2015
Posty: 2694

Status: Offline
Niestety na dzień dzisiejszy kopi lepszej nie ma. Spróbuję coś podziałać w najbliższym czasie. ...i oczywiście efekt podziałania podkleić w tym wątku. Wielkie dzięki za odzew.

_________________
Zbigniew
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
carmillaOffline
Temat postu: Re: Intercyza.  PostWysłany: 12-11-2018 - 19:39
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2017
Posty: 642

Status: Offline
Gawroński_Zbigniew napisał:
Niestety na dzień dzisiejszy kopi lepszej nie ma. Spróbuję coś podziałać w najbliższym czasie. ...i oczywiście efekt podziałania podkleić w tym wątku. Wielkie dzięki za odzew.


bardzo chętnie odczytam resztę, jednak prosiłbym o lepszą jakość jeśli można

_________________
pozdrawiam

Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.552434 sekund(y)