Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ScalakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2021 - 23:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-07-2010
Posty: 143

Status: Offline
Dobry wieczór,
przekazuję zindeksowaną par. Trzebinia tj. Trzebinia, Trzebinka/Trzebionka, Górka, Młoszowa, Myślachowice, Siersza, Dulowa, Wodna i Karniowice.

plik dostępny - tutaj

Pozdrawiam
Maciek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArtsanonOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2021 - 01:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2018
Posty: 147
Skąd: Ottawa
Status: Offline
Przesłałam zindeksowane spisy ludności 1790 par. Przybynów i Włodowice.

_________________
______________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kdgs
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2021 - 19:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-07-2006
Posty: 175

Witam ponownie,

nie bede sie wykretnie tlumaczyc, dlaczego nie bylo mnie kilka dni na forum. Po prostu uroczyscie oswiadczam, ze zostalam TESCIOWA! To dla mnie wielkie wydarzenie rodzinne i genealogiczne. Teraz oficjalnie moge dopisac date slubu i synowa. To tyle nowosci z mojego drzewa.

Teraz nasz wspolny projekt.

Maciek, uwazam, ze kontakt do osob posiadajacych swych przodkow w spisie bylby bardzo pomocny. Ale mamy ochrone danych i ja osobiscie chyba nie chcialabym upubliczniac mojego adresu mailowego. Wiec jak? Moze dodac kolejna rubryke i wpisac tam po prostu nik uzywany na tym forum? Kontakt bedzie mozliwy poprzez prywatne wiadomosci forum. Kto ma lepszy pomysl? Napiszcie co o tym myslicie.

Znowu Maciek: dziekuje w imieniu wszystkich za indeksacje Trzebinii. Juz zaznaczylam na zielony kolor. Super! Czy moglbys jeszcze uzupelnic nazwiska dzieci wpisujac w ich rubryce nazwisko ojca jako „przypuszczalne nazwisko rodowe”? Czy moge wstawic twoja tabele na moj drive.google? Jesli tak, to napisz tutaj prosze oficjalnie, ze sie na to zgadzasz i wyrazasz zgode na jej pobieranie i przetwarzanie.

Dorota, gdzie przeslalas Przybynow i Wlodowice? Z gory bardzo dziekuje, ale ja ich nie dostalam.

Ewa, dziekuje!

Mamy mozliwosc wstawienia indeksow spisu do bazy https://meldunkowe.genealodzy.pl/
Wkrotce napisze o tym wiecej i dokladniej.

Pozdrawiam i jak zwykle dziekuje wszystkim za wspolprace i zainteresowanie projektem

Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArtsanonOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2021 - 21:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2018
Posty: 147
Skąd: Ottawa
Status: Offline
Kasiu, wysłałam je Renacie.

_________________
______________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majewska_RenataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2021 - 21:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2014
Posty: 393
Skąd: Chorzów
Status: Offline
Doroto,

Już przesłałam indeksy do koordynatorki projektu. Kasia - sprawdź pocztę.

Pozdrawiam serdecznie,
Renata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ScalakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2021 - 01:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-07-2010
Posty: 143

Status: Offline
kdgs napisał:
Witam ponownie,
Znowu Maciek: dziekuje w imieniu wszystkich za indeksacje Trzebinii. Juz zaznaczylam na zielony kolor. Super! Czy moglbys jeszcze uzupelnic nazwiska dzieci wpisujac w ich rubryce nazwisko ojca jako „przypuszczalne nazwisko rodowe”? Czy moge wstawic twoja tabele na moj drive.google? Jesli tak, to napisz tutaj prosze oficjalnie, ze sie na to zgadzasz i wyrazasz zgode na jej pobieranie i przetwarzanie.


Reniu,
możesz wstawić aczkolwiek pracuję nad lepszą wersją. Jak będzie gotowa to się podzielę.
Przypuszczalne nazwisko rodowe. "Łamię się". Rozumiem, że to potrzebne do wyszukiwania?
Wyjaśnię dlaczego mnie nie przekonuje dopisywanie jak leci nazwisk dzieci. Spójrz na Myślachowice dom 10:

Sobestyan Rejdych Reydyh
Katarzyna żona
Jakub syn
Apolonia corki
Maryanna corki
Teresa corki
Maryanna corki

dzieci zapewne Rejdych Smile
Tylko Katarzyna miała wcześniej męża Borysa i prawidłowo powinno być:

Sobestyan Rejdych Reydyh
Katarzyna Filipek żona
Jakub Borys syn
Apolonia Borys corki
Maryanna Borys corki
Teresa Borys corki
Maryanna Rejdych corki

do tego starałem się indeksować zgodnie z oryginałem Maryanna miast Marianna czy Sobestyan a nie Sebastian. To skutecznie utrudnia wyszukiwanie. Nie wiem w jakiej formie będzie to publikowane, jak będą te dane obrabiane stąd nie wiem czy dobrze zrobiłem.

Pozdrawiam
Maciek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kdgs
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2021 - 06:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-07-2006
Posty: 175

Maciek,

Przeczytaj wszystkie wpisy tego tematu od poczatku.
Ja wpisuje imiona wg obecnej pisowni.

Pozdrawiam,

Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojciechowska_EwkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2021 - 08:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-04-2013
Posty: 474

Status: Offline
Witam,
w sprawie imion:
rozumiem że Maryanna to to współczesne Marianna czy Marcianna to Marcjanna itp
ale
czy zamiast Reyna wpisywać Regina?
Panieńskie pewne tylko wtedy gdy mamy akt ślubu a dzieci z poprzedniego małżeństwa jeśłi mamy ich akty urodzenia.
pozdrawiam
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ScalakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2021 - 09:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-07-2010
Posty: 143

Status: Offline
Witam ponownie,
dla mnie najłatwiejszym rozwiązaniem, które nie odbierze "oryginalności" indeksu to dodanie dodatkowej kolumny "imię w formie XXI wiecznej". Kiedyś indeksowałem Alberta i Adalberta jako Wojciecha jednakże już tak nie robię. Indeksuję tak jak jest.
Forma ostateczna pliku jest zależna od "wyszukiwarki". Może będzie wyszukiwanie samym nazwiskiem a w wynikach cały dom z wszystkimi mieszkańcami. W takim wypadku nie wiedzę sensu "wróżenia" ewentualnego nazwiska rodowego. Jak w dalszej pracy z daną parafią odnajdą się dokumenty wykazujące te nazwiska to wtedy dopisuję.

"imie (zapis wg obecnej pisowni!)" - Kasiu zatem za moment zmienię.

Pozdrawiam
Maciek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2021 - 10:01
Członek PTG


Dołączył: 29-03-2007
Posty: 336
Skąd: Chrzanów
Status: Offline
Scalak napisał:
Dobry wieczór,
przekazuję zindeksowaną par. Trzebinia tj. Trzebinia, Trzebinka/Trzebionka, Górka, Młoszowa, Myślachowice, Siersza, Dulowa, Wodna i Karniowice.

plik dostępny - tutaj

Pozdrawiam
Maciek


Maćku - dzięki za Trzebinię ! Very Happy

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Janka Fickowska

____________________
Poszukiwane nazwiska : Fickowski, Bałaszkiewicz, Dąbrowski, Rudnicki, Kononowicz,Ostaszewski, Rosołowski, Szot, Brzeski, Kosiorkiewicz, Wojtczak, Podstawski, Kononowicz, , Stokowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stojexOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2021 - 11:10
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 29-07-2019
Posty: 16
Skąd: Poznań
Status: Offline
Dzień dobry,
Z przyjemnością zrobię parafię Imbramowice.

Pozdrawiam
Michał Stojek

_________________
Michał Stojek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ScalakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2021 - 19:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-07-2010
Posty: 143

Status: Offline
Wojciechowska_Ewka napisał:

rozumiem że Maryanna to to współczesne Marianna czy Marcianna to Marcjanna itp


dla mnie tak, ale z tutejszą nomenklaturą:

https://geneteka.genealodzy.pl/imiona.php

Marcjanna też jest Marianną - dostosowałem się aczkolwiek to nie jest to samo imię(!).

Maciek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2021 - 19:36
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Źle myślisz Maćku. Ale można było się spodziewać takich interpretacji pojęcia "na potrzeby WYSZUKANIA".
Link: to jest kwestia filtru na WYSZUKANIE nie na WPROWADZENIE danych

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ScalakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2021 - 19:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-07-2010
Posty: 143

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
Źle myślisz Maćku. Ale można było się spodziewać takich interpretacji pojęcia "na potrzeby WYSZUKANIA".
Link: to jest kwestia filtru na WYSZUKANIE nie na WPROWADZENIE danych


Włodku - to klops Sad
Kasiu - jak mi starczy zdrowia to rozróżnię w pliku te "niuanse".

Maciek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kdgs
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2021 - 21:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-07-2006
Posty: 175

Witajcie, odpowiadam hurtem.

Dorota, dziekujemy! Czy moge je wstawic na moim drive.google? Jesli tak, to napisz prosze, ze sie zgadzasz na upublicznienie, pobieranie i edytowanie.

Ewa: tak, zamiast Reyna wpisz Regina. Spisujacy ksieza wpisywali rozne formy i skroty Np. wpisywali Błaży, wiec wpisywalam Błażej. Maci – Maciej. Moze skroty byly regionalne a moze ksiaza wpisywal „na skroty”. Nie wiem. Ja zapisywalam w obecnej formie. W skanach, ktore beda (najprawdopodobniej) wstawione na tej stronie, bedzie mozna sprawdzic.

Maciek: nie bedziemy mieli mozliwosci dodania dodatkowej kolumny. Jesli cos dodamy, to wyszukiwarka bedzie miec problemy i nie wiadomo co wyszuka i pokaze. Musimy sie ograniczyc do tych kolumn, ktore sa w Meldunkowych. Jak na razie jest propozycja, zeby w kolumnie nazwisk wpisawac orinalne ze spisu, w nastepnej kolumnie „vel” wpisac przypuszczalne.

Michal: Ibramowice zaznaczylam dla ciebie na czerwono.

Wlodek: beda skany do wgladu.

Maciek: co do niuansow nazwisk.......

Przyklad 1: gospodarz nazywa sie Pardała. Jego zona Ziębionka; wpisuje jej jako przypuszczalne nazwisko Zięba. Jesli w tym samym domu mieszka dwunastoletnia „siostra gospodyni” bez podanego nazwiska, to przypuszczam, ze ona tez sie nazywa Zięba i takie nazwisko wpisuje jako przypuszczalne. Jakie mam wpisac, jesli nie ma zadnego?

Przyklad 2: komornica Tomonowa lat 56. Wg mnie nazwisko po mezu (bo nie Tomonowna) wiec albo wdowa albo mezatka. Nie wpisuje zadnego przypuszczalnego nazwiska rodowego. Chyba ze mam ja w swoim drzewie i wiem, ze urodzila sie jako Midro. Jesli wpisalabym Tomon, to nikt nie znajdzie takiego aktu chrztu, poniewaz urodzila sie i byla chrzczona pod innym nazwiskiem; na pewno nie jako Tomon.

Przyklad 3: gospodarz Sraga, lat 21 i jego zona lat 38. W tym samym domu troje dzieci w wieku od 9 do 15 lat, bez podanego nazwiska. Wychodze z zalozenia, ze sa to dzieci gospodyni z poprzedniego malzenstwa. (No, chyba nie gospodarza!) Nie zapisuje ich jako Sraga. Nie wiem, jak nazwywal sie poprzedni maz matki. Nie wpisuje zadnych nazwisk dla tych dzieci. Czasem takie dzieci sa zapisywane tylko jako „syn”, czasem dokladniej jako „syn jej” lub „syn onej”. Trzeba patrzec na wiek.

Szukajac prawdopodobnych form nazwisk, sprawdzalam (prawie) wszystkie w genetece, internecie i moim drzewie. Zajelo mi to bardzo duzo czasu. Samo przepisywanie ze skanow to drobnostka w porownaniu z logika i forma zapisow nazwisk.

Tomonowna to corka Tomona a Tomonowa to zona Tomona, ewentualne wdowa po Tomonie.

Krzykaszczonka to corka Krzykawskiego.

Reguczanka to corka Reguckiego.

Żądlik to syn Żądły.

Wszystko logiczne... 😉 Po nocach mi sie te nazwiska miechowskie snily.....

Dziekuje za zainteresowanie i wspolprace!

Pozdrawiam,

Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.168785 sekund(y)