Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
adamrwOffline
Temat postu: Prośba o pomoc, sugestie  PostWysłany: 15-10-2020 - 14:33
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Dzień dobry,
od pewnego czasu mierzę się z problemem dziwnej zmiany imienia przodka (do 1858 Józef, od 1859 Kazimierz) - szczegóły są tutaj: https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... iaj%B1cego

Cały czas nie mogę znaleźć metryki urodzenia Józefa Wasilewskiego s. Piotra i Magdaleny z Mackiewiczów (w Antuzowie, wpisanym w egzamin przedślubny nie ma metryki urodzenia). Udało mi się natomiast znaleźć informację w wywodzie Wasilewskich (RGIA), że 25.04.1817 urodził się Kajetan Kazimierz Wasilewski s. Szymona (co z gruba odpowiada danym mojego 3xpradziadka zapisanym w akcie jego zgonu).

Dziś natomiast znalazłem coś dziwnego:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1650061 - ostatni wpis po lewej stronie: 24.04.1817 urodził się Józef syn Piotra i Magdaleny Mackiewiczów. Przypadek?
A żeby było jeszcze bardziej zaskakująco - powyżej jest też urodzenie dziecka Piotra Mackiewicza, ale z innej żony (Wiktorii) i urodzenie w innej miejscowości. Za to chrzestni są dokładnie ci sami.

I zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest ten poszukiwany przeze mnie akt urodzenia Józefa Wasilewskiego s. Piotra. A może nawet Kajetana Kazimierza Wasilewskiego s. Szymona, bo ksiądz namieszał w metryce? Może Piotr Mackiewicz (ojciec Marty Brygidy) miał siostrę Magdalenę z Mackiewiczów Wasilewską (matkę Józefa), żonę Szymona (Piotra) Wasilewskiego, a ksiądz z rozpędu przepisał nazwisko? Tylko skąd Kajetan Kazimierz w wywodzie? Ksiądz podał swoje w metryce?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.
Adam

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.870184 sekund(y)