Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jarekf20Offline
Temat postu: Ossowski Wojciech i Teresa - par. Polanowice, Witowo,  PostWysłany: 21-05-2020 - 19:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-10-2009
Posty: 367

Status: Offline
Witam,
Założyłem osobny temat dla tej rodziny

w parafii Witowo
- w 1797 roku umiera Teresa Ossowska wdowa mająca 70 lat
- w 1794 roku Walenty mający 23 lata pewnie syn,
- w 1797 roku w sąsiedniej parafii Bytoń Antoni Ossowski poślubia Mariannę Włóczewską.
- w 1791 roku córka Kunegunda poślubia w Witowie Jana Kędzierskiego

Wszyscy mają przed imieniem G albo G.D. co oznacza wyższy status społeczny.

W tekach dworzaczka znalazłem:
(Polanowice)
1758.16/V. Nob. Wojc. Ossowski x Teresa Dzierżanowska z Baranowa -- M. Aleks. Borucki dz. d. Łąg i M. Józef Kościelski M. Wojc. Gosławski z Lenartowa etc.
1759.16/VI. Antoni, s. N. Wojc. Ossowskiego i Teresy -- G D. Józef Kościelski i G D. Anna Markowska ż. jego

Potem w parafii Kruszwica znalazłem w 1765 roku narodziny syna Walentego. Jednak czy to ta sama rodzina? Czy powędrowali później do parafii Witowo? Nie znalazłem w Polanowicach ani w Kruszwicy aktu urodzenia córki Kunegundy ani aktu zgonu Wojciecha.

Znalazłem jeszcze coś takiego:

Ossowski h. Rola

Michał, nom. 29.3.1727 miecznik kowalski, zm. 28.7.1756/22.4.1760

Wojciech, wojski kowalski (pierwszy na tym urzędzie, nom. przed 18.3.1733), zm. 27.6/31.10.1740

Wojciech, rzekomy wojski większy kruszwicki wzm. między 6.2.1764 i 5.1.1791

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
pozdrawiam
Jarek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jarekf20Offline
Temat postu: Ossowski Wojciech i Teresa - par. Polanowice, Witowo,  PostWysłany: 06-05-2021 - 13:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-10-2009
Posty: 367

Status: Offline
Witam,
udało mi się odnaleźć akt zgonu mojego Wojciecha Ossowskiego, zmarł w 1811 roku w parafii Bytoń, miał 83 lata, w akcie po polsku nie ma wiele informacji. W akcie zgonu spisanym po łacinie zapisano Generosus. Nie ma imion rodziców. Brak miejsca urodzenia. Jednak wiek podany w przybliżeniu może być dobrze. Zatem Wojciech urodził się około 1728 roku, ślub w 1758 roku. Może ktoś gdzieś wpadł na informację o Wojciechu Ossowskim wojskim większym kruszwickim.
pozdrawiam
Jarek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.755504 sekund(y)