Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
roza.kruzaOffline
Temat postu: Poszukuję aktu zgonu Janiny Podsiadły  PostWysłany: 14-03-2020 - 20:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-03-2011
Posty: 165

Status: Offline
Poszukuję aktu zgonu Janiny Teresy Podsiadły lub Podsiadła czy Podsiadło.Urodziła się 11.04.1933 roku we wsi Niziny gmina Tuczępy woj.świętokrzyskie. Była pierwszym dzieckiem Edwarda i Mieczysławy Marianny zd. Kaczor. Rodzice Jej urodzeni we wsi
Sulisławice gmina Łoniów i w Sulisławicach również w 1932 roku wzięli ślub. Po ślubie przenieśli się do wsi Niziny i tam urodziła się Janina Teresa a 13.12.1935 roku Tadeusz Janusz. Przed 1941 rokiem przenoszą się znów do Sulisławic i tam 20.08 1941 roku rodzi się Jerzy Ludwik. Z przekazów rodzinnych wiadomo,że Janina zachorowała i ojciec zawiózł Ją do lekarzy w Krakowie. Dziewczynka niestety zmarła, miał 3 lub 4 lata. Sadziłam,że ojciec przywiózł ciało dziecka do domu i tu została pochowana.
Sprawdzałam w USC w Łoniowie (Sulisławice) w USC Tuczępy (Niziny) w parafii Sulisławice nigdzie nie ma śladu.
Może ktoś z Państwa ma pomysł gdzie szukać. Będę wdzięczna za każdą sugestię
Róża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Poszukuję aktu zgonu Janiny Podsiadły  PostWysłany: 14-03-2020 - 20:31
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31511
Skąd: Warszawa
Status: Offline
w ewidencji ludności

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dorota_MartaOffline
Temat postu: Poszukuję aktu zgonu Janiny Podsiadły  PostWysłany: 15-03-2020 - 18:47
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2016
Posty: 19
Skąd: Kraków
Status: Offline
Jeżeli zmarła w szpitalu w Krakowie, to tam należy szukać aktu zgonu. Kraków ma świetne źródło informacji o zgonach (i narodzinach również) w postaci ksiąg Urzędu Zdrowia. Dostępne są w archiwum do roku ok. 1950.
Mój dziadek zmarł w 1951r. w szpitalu w Mielcu. Przyczyną zgonu był nieszczęśliwy wypadek w pracy na wsi pod Mielcem. Pochowany na cmentarzu w Przecławiu. Nie mogłam zrozumieć dlaczego nie ma tam jego aktu zgonu. Urząd przesłał mi różne dokumenty dotyczące rodziny, a o tym akcie nawet nie wspomniał. Grób istnieje, aktu nie było. Tajemnica wyjaśniła się, gdy udało mi się wydostać dokumenty dziadka z Zusu. Akt zgonu wystawił urząd stanu cywilnego w Mielcu, zgodnie z miejscem śmierci.
Tak więc reasumując proponuję szukać w Krakowie.
Pozdrawiam
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
roza.kruzaOffline
Temat postu: Poszukuję aktu zgonu Janiny Podsiadły  PostWysłany: 16-03-2020 - 07:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-03-2011
Posty: 165

Status: Offline
Dziękuję,będą próbować. Rozumiem, że nie ma możliwości sprawdzenia ksiąg online, trzeba pisać do Archiwum o sprawdzenie.
Pozdrawiam
Róża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.680305 sekund(y)