Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kdgs
Temat postu: Maciej Cybulski  PostWysłany: 05-10-2019 - 21:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-07-2006
Posty: 175

Witam serdecznie,

zaczne od samgo poczatku.

Kilkanascie lat temu odszukalam mojego przodka Ignacego Cybulskiego, potem jego rodzicow: Macieja i Magdalene Nowak/Nowakowska.

Magdalena pochodzila z parafii Łukowa (woj. Świętokrzyskie), tutaj jej odnalezieni przodkowie:
https://www.myheritage.pl/pedigree-tree ... e?treeId=2

Macieja szukam juz od dawna, niestety nic nie moge znalezc.
Co jakis czas przeszukuje geneteke. Ostatnio calkiem przypadkiem zalazlam slub Jozefa Cybulskiego w Drugni (woj. Świętokrzyskie). Okazalo sie, ze jest to kolejny syn Macieja i Magdaleny, urodzony w Krakowie. Tego Krakowa sie nie spodziewalam i szukalam dalej.

Podaje teraz wszystkie daty, miejsca i wydarzenia w zyciu Macieja:

1749 – 1752 (przypuszczalnie)?????? narodziny Macieja Cybulskiego
1778 lub wczesniej ?????? slub z Magdalena Nowak/Nowakowska
1778 (09.12) Kraków, par. Sw. Anny, narodziny corki Marianny Anny Lucji
1781 (24.03) Kraków, par. Sw. Anny, narodziny syna Jozefa Jana Kantego
1784 par. Korytnica, narodziny corki Heleny
1789 par. Łukowa, narodziny corki Zuzanny
1790 par. Łukowa, smierc corki Zuzanny
1791 par. Łukowa, narodziny syna Ignacego (mojego pra…dziadka) (Maciej jest sluzacym we dworze)
1794 par. Łukowa, narodziny i smierc corki Agnieszki
1798 par. Łukowa, a narodziny corki Rozalii
1813 par. Łukowa, smierc corki Rozalii (Maciej jest lokajem we dworze)
1815 par. Łukowa, smierc zony Magdaleny (Maciej jest sluzacym we dworze)
1820 Sedziszow, slub syna Igacego (Maciej jest lokajem we dworze)
1821 Drugnia, slub syna Jozefa Jana Kantego (Maciej „zostajacy na ekonomii“ we wsi Siedlce)
???? ?????? zgon Macieja

Prosze o pomoc w przetlumaczeniu aktu chrztu Marianny Anny Lucji.
Tyle udalo mi sie do tej pory przeczytac i przetlumaczyc:

9 grudnia 1778. Ja Antoni Dlugopolski wikariusz i zakrystianin kosciola kolegiaty i parafii pod wezwaniem Sw. Anny ….. noworodka imionami Marianna Anna Lucja Honorator Macieja i Magdaleny Cybulskich prawowitych malzonkow Fonte Admodum Reverendus Domus Maciej Packaviec Custos kosciola kolegiaty i parafii pod wezwaniem Sw. Anny Famata Elzbieta Nowakiewiczowa

https://drive.google.com/file/d/1T8iSHTtgz-__mZh38EkObStfSikVVQWZ/view?usp=sharing

Szczegolnie interesuje mnie dokladne znaczenie slowa Honorator.

Jedyny Maciej Cybulski, ktory moglby byc ewentualnie moim pra….dziadkiem, to Maciej Ignacy Cybulski, syn Stanislawa i Antoniny, urodzony w 1755 w Pinczowie. Niestety, brak mi jakichkolwiek dowodow.

Chcialabym odszukac date i miejsce urodzenia oraz rodzicow Macieja Cybulskiego. Moze ktos ma jakies informacje? Moze pomysl gdzie i jak szukac?

Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam,

Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.555056 sekund(y)