Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
AdamKrawczykOffline
Temat postu: Stare zdjęcie  PostWysłany: 19-08-2018 - 19:28
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2011
Posty: 98

Status: Offline
Witam.
Na tym zdjęciu jest brat mojego dziadka Antoni Jędrzejek (1899-1941), ten siedzący. Czy dałoby się powiedzieć co to za jednostka wojskowa, ewentualnie stopień, może ktoś poznaje pozostałych dwoje
https://zapodaj.net/cbe16af4c210c.jpg.html
Pozdrawia Adam K.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szymański_WojciechOffline
Temat postu: Re: Stare zdjęcie  PostWysłany: 20-08-2018 - 11:51
Sympatyk


Dołączył: 04-05-2010
Posty: 336

Status: Offline
AdamKrawczyk napisał:
Witam.
Na tym zdjęciu jest brat mojego dziadka Antoni Jędrzejek (1899-1941), ten siedzący. Czy dałoby się powiedzieć co to za jednostka wojskowa, ewentualnie stopień, może ktoś poznaje pozostałych dwoje
https://zapodaj.net/cbe16af4c210c.jpg.html
Pozdrawia Adam K.


Oczywiście są to paradne mundury armii carskiej. Siedzący, starszy osobnik nie może być tym bratem, bo miałby wtedy lat kilkanaście!!?? Dwaj stojący są wyraźnie młodsi i są to zapewne kadeci tejże formacji co starszy (ojciec? inny krewny?). Ten Antoni to zapewne jeden z nich !? Tradycyjnemu przekazowi nie zawsze można ufać!

Powodzenia!
Wojciech Szymański
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AdamKrawczykOffline
Temat postu: Re: Stare zdjęcie  PostWysłany: 21-08-2018 - 18:29
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2011
Posty: 98

Status: Offline
Witam.
Mój błąd.
Antoni Jędrzejek urodził się 1889.04.23 roku,a najstarsze dziecko,syn 1919 r.
Pozdrawia i przeprasza Adam K.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szymański_WojciechOffline
Temat postu: Re: Stare zdjęcie  PostWysłany: 22-08-2018 - 15:02
Sympatyk


Dołączył: 04-05-2010
Posty: 336

Status: Offline
AdamKrawczyk napisał:
Witam.
Mój błąd.
Antoni Jędrzejek urodził się 1889.04.23 roku,a najstarsze dziecko,syn 1919 r.
Pozdrawia i przeprasza Adam K.
ok

Rocznik 1889 szedł w "sołdaty" w roku 1910. Koniec armii carskiej to -jak wiadomo- rok 1917. Ten siedzący to podoficer (?) czyli powinien mieć za sobą ze 3 lata służby (?). Zdjęcie niezbyt wyraźne, ale czy siedzący wygląda na 24-28 lat? Może to dowódca tych 2 stojących? Radzę sięgnąć do późniejszych zdjęć Antoniego i porównać.

Powodzenia
Wojciech Szymański
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AdamKrawczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-08-2018 - 19:51
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2011
Posty: 98

Status: Offline
Witam.
Za radą Wojciecha proszę forumowiczów o wypowiedzenie się czy Wojciech Jędrzejek z poprzedniego zdjęcia i ten ,,wycięty,, z fotografii, gdy stoi nad trumną swojej żony to ta sama osoba ? Photo1501081.jpg
Pozdrawia i dziękuje Adam K.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szymański_WojciechOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2018 - 13:58
Sympatyk


Dołączył: 04-05-2010
Posty: 336

Status: Offline
AdamKrawczyk napisał:
Witam.
Za radą Wojciecha proszę forumowiczów o wypowiedzenie się czy Wojciech Jędrzejek z poprzedniego zdjęcia i ten ,,wycięty,, z fotografii, gdy stoi nad trumną swojej żony to ta sama osoba ? Photo1501081.jpg
Pozdrawia i dziękuje Adam K.


Wiadomość wysłałem wczoraj na konto, bo szerszego zainteresowania tu nie widzę, a na dialog to właściwsze miejsce.
Wojciech Szymanski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AdamKrawczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-08-2018 - 07:20
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2011
Posty: 98

Status: Offline
Witam Szanownych forumowiczów i Szanownego Wojciecha.
Może jeszcze na forum.
Ostatnio byłem na 60-tej rocznicy ślubu mojego chrzestnego i cioci, notabene też Jędrzejów.Bylo tam dwoje żyjących z szóstki dzieci Antoniego. Wujek Józek, który w chwili śmierci taty miał dwa lata i ciocia Aniela ,która wówczas miala niespełna 11 lat. Po okazaniu jej zdjęcia z Antonim stwierdziła , że ten siedzący to właśnie jej tata. Pozdrawia Adam Krawczyk rodem po kadzieli Jedrzejek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AdamKrawczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2018 - 22:57
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2011
Posty: 98

Status: Offline
Witam ponownie.
Skoro przedstawiłem Antoniego Jędrzejka najstarszego z trzech braci, pokażę we średniego Jana Jędrzejka 1890-1959
( https://zapodaj.net/ac47c5feb80ab.jpg.html ) i mojego najmłodszego dziadka Władysława Jędrzejka 1899-1960 https://zapodaj.net/7734c4b07446b.jpg.html. Czy jest wśród nich podobieństwo, trudno to ze zdjęć określić. Ten chłopczyk na rodzinnym zdjęciu to ów diamentowy jubilat o którym wspomniałem we wcześniejszym poście, a dziewczynka to moja mama.
Pozdrawia Adam K.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EwaMollyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-09-2018 - 08:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2018
Posty: 175
Skąd: Kielce/Poznań
Status: Offline
Podobieństwo widać, podobna linia brwi i podbródek, usta również są bardzo podobne.

Co do pierwszych dwóch zdjęć to trudno wyrokować. Pewne podobieństwa są, jak choćby wspomniane wcześniej brwi oraz uszy.

_________________
Ewa

Poszukuje nazwisk: Sudwoj, Rębosz. Wszelkie informacje o Chromińskich z okolic Warszawy również mile widziane.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.092678 sekund(y)