Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
sobota, 30 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Pawłowski_HenrykOffline
Temat postu: Czy Diecezji Katowickiej/Bielska Białej nie ma na Family Se?  PostWysłany: 13-02-2018 - 13:21
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2011
Posty: 393

Status: Offline
Witam,

ostatnio ze zdziwieniem i smutkiem stwierdziłem że Diecezja Krakowska nie wzięła udziału w mikrofilmowaniu ksiąg metrykalnych. Ale potrzebuję znaleźć metryki Bielska Białej ( szczególnie Białej) i też ich nie widzę.
Czyżby diecezja katowicka również nie zmikrofilmowała z mormonami swoich ksiąg?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Czy Diecezji Katowickiej/Bielska Białej nie ma na Family Se?  PostWysłany: 13-02-2018 - 13:41
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31609
Skąd: Warszawa
Status: Offline
oj jaki żal..nie dali w zasób zamknięty i nie skłonili do zmiany wiary (członek kościoła ma dostęp do FS jako do bazy wewnętrznej, członek diecezji nie ma)
czemu pytasz o FS?
problem chyba nie w tym że "nie zmikrofilmowała z mormonami" ale że nie ma dostępnych tanio i prosto kopii

są diecezje które nie zmikrofilmowały z mormonami i dostęp (bez logowania, rejestracji, poddania się jurysdykcji stanu Utah) jest
są diecezje które "zmikrofilmowały z mormonami" i dostęp przy ww ograniczeniu jest
są diecezje które "zmikrofilmowały z mormonami" i dostęp bez ww ograniczeń jest/może być
są diecezje które nie zmikrofilmowały z mormonami i dostęp jest z innymi ograncizeniami

stwarzanie wrażenia na forum PTG "albo mormoni albo nic" to gruby nietakt:))

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowski_HenrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-02-2018 - 21:54
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2011
Posty: 393

Status: Offline
Otóż chodzi o to że w zbiorach FS po prostu nie ma ksiąg metrykalnych Bielska Białej z wyjątkiem ścinek parafii ewangelickiej.
Jeżeli skupi się pan na przeczytaniu postu, to być może uda się panu zrozumieć że chodziło mi o wyjasnienie przyczyny braku w ich zbiorach tych metryk,

Jeżeli nie wie Pan czy diecezja katowicka została przez mormonów zmikrofilmowana, to po prostu proszę nie brać udziału w dyskusji.

Podobna sytuacja ma miejsce w diecezji krakowskiej o czym się dopiero niedawno dowiedziałem dzięki innemu uczestnikowi tego forum który po prostu podzielił sie swoją wiedza na ten temat a nie wykorzystał go do jakiegoś wyładowywania własnych napięć emocjonalnych. To forum genealogiczne, jeżeli chodzi o nie radzenie sobie z emocjami, to z pewnością są inne do tego miejsca w internecie

pozdrawiam Henryk




* Moderacja (c.k) Dla przypomnienia Regulamin:

4. Formułowanie treści wiadomości (postów).

a. Bądź profesjonalny i ostrożny w tym, co mówisz o innych. Unikaj jak ognia obrażania uczestników dyskusji. Nie ma nic bardziej denerwującego i żenującego, niż oglądanie grona publicznie wyzywających się osób. Ostateczny skutek takich działań może być tylko jeden: zamknięcie wątku lub zablokowanie Tobie dostępu do Forum przez Administratora.


Ostatnio zmieniony przez Pawłowski_Henryk dnia 14-02-2018 - 07:25, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-02-2018 - 21:59
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31609
Skąd: Warszawa
Status: Offline
a możesz tak nie ad personam ale o rzeczy? bo to ani grzeczne ani regulaminowe?
wyżalasz się (dzielisz się smutkami) o niewzięciu przez Diecezję Krakowską udziału w mikrofilmowaniu (identyfikując nie wiadomo dlaczego "mikrofilmowanie" z "FS" czy "mikrofilmowaniu z udziałem FS")

Skupiłem się na tym co napisałeś, na pierwszym fragmencie i Twoich smuteczkach, wspominasz Kraków i smutki, wiec i ja poszerzam o inne diecezje i inne odczucia

i daruj sobie "jeden dzień w miesiącu - bo to o chamstwo się ociera
gdybym nie miał w lutym trzynastego dnia świetnego humoru (po trzydziestu jeden świetnych dniach w styczniu) to bym Cię regulaminem ścigał

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarwalskaJustynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-02-2018 - 00:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2015
Posty: 422

Status: Offline
Z tego co słyszałam od Pani pracującej w innym Archiwum, to z AP Katowice jest taki problem, ze duża część ksiąg (jak nie wszystkie) nie są na miejscu, tylko w jakby magazynie poza Archiwum. Nie wiem czy to jest prawda i nie wiem czy to w ogóle możliwe, ale tak słyszałam.

_________________
Pozdrawiam
Justyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowski_HenrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-02-2018 - 07:36
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2011
Posty: 393

Status: Offline
rzeczywiście , wczoraj wieczorem byłem zmęczony i początkiem swojego postu dostroiłem sie do żenującego poziomu wpisu Pana Włodzimierza, przepraszam więc wszystkich, u których wzbudziłem słuszny niesmak, wywaliłem ten początek

Z Panem Włodzimierzem więc nie będę wchodził w polemiki, bo to rzeczywiście żenujące, niech się wyżywa, mnie to jakoś nie będzie ruszać. Niesamowite jest to że po tej swojej żółci, jeszcze Pan ma czelność pisać coś o regulaminie. Cóż , świat jest fascynujący, i wciąż mnie zadziwia, czasem pozytywnie a czasem, właśnie tak a la Pan Włodzimierz.

Jezeli ktoś wie dlaczego mormoni nie sfotografowali ksiąg metrykalnych diecezji katowickiej - to będę wdzięczny za mail.

W zasadzie to sam sobie odpowiem, bo diecezja bielsko-żywiecka powstała w 1992 z wydzielenia części dawnej diecezji krakowskiej, czyli wszystko się jakoś poukładało, pechowo, nie pechowo, trudno, szkoda tej krakowskiej, na szczęście większość moich badań jest w "mormońskiej" diecezji tarnowskiej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Alan_JakmanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-02-2018 - 16:40
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 05-05-2009
Posty: 507
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
Co ma Biała, czy w ogóle okolice Bielska-Białej, do diecezji katowickiej? To diecezja bielsko-żywiecka, a ksiąg należy szukać tylko i wyłącznie w każdej z parafii. Nie ma ich w kurii, nie ma na FS i pewnie jeszcze długo nigdzie w Internecie ich nie będzie.

_________________
Pozdrawiam,
Alan Jakman


Periodyk genealogiczny
More Maiorum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowski_HenrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-02-2018 - 18:32
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2011
Posty: 393

Status: Offline
Jeżeli uwaznie przeczyta Pan mojego wcześniejszego posta to zobaczy Pan że sam do tego doszedłem,
taki automatyzm bielsko biała to województwo śląskie, no ale diecezje to inna sprawa.

reszta też jest w moim poście, że szkoda...
bo na własnej skórze doceniam jak niesamowitą robotą było sfotografowanie wszystkich ksiąg metrykalnych "mojej" diecezji tarnowskiej przez mormonów.
Znając zapracowanie proboszczów nie mógłbym nawet pomarzyć o przeglądaniu ksiąg tylu parafii, strona po stronie jak to można robić ze skanami. A warto, bo w mojej parafii księgi są tylko od końca XVIII wieku i wydawało się że dalej cofnąć się już nie uda, a tu studiując sąsiednie parafie być moze uda mi się dotrzeć do połowy XVII wieku
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.527805 sekund(y)