Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Mieżyńska_DanutaOffline
8 Temat postu: * Indeksacja aktów ( * Błędnie napisane metryki! )  PostWysłany: 10-01-2018 - 20:10
Zasłużony


Dołączył: 19-06-2015
Posty: 6

Status: Offline
Bardzo proszę Osoby indeksujące o wykazanie maksymalnej chęci do pracy, której się podejmują. Chodzi mi o to, żeby się wysilić i wpisywać imiona i nazwiska rodziców ew. inne fakty, które pomogą odszukać przodków. Robienie wykazu osób jest bez sensu. Dodatkowo wiele takich wpisów nie ma skanu metryki - co utrudnia poszukiwania. Jeśli nie chcą Państwo tego robić to lepiej się wycofać
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jol_KlaOffline
Temat postu: Indeksacja aktów  PostWysłany: 10-01-2018 - 20:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-01-2009
Posty: 441

Status: Offline
Od kiedy indeksujesz, że masz takie odkrywcze myśli ???Smile
Jola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysiek_Offline
Temat postu: Indeksacja aktów  PostWysłany: 10-01-2018 - 20:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2014
Posty: 263

Status: Offline
Zaraz będzie tu ogromna fala hejtu... Cóż, faktem jest, że nie masz racji i nie wiesz co piszesz. Temat długi jak rzeka... Indeksy są bardzo pomocne i bez dodatkowych uwag. Nie ma skanu? Nie pomyślałaś, że to może być powód, dla którego brak imion rodziców? Jeśli ktoś indeksuje ze skorowidzów rocznych, których zdjęcia wykonał na parafii, to nie wyczaruje imion rodziców... Lepiej zrobić suchy indeks z dziesięciu lat, z danej parafii, niż zindeksować ze szczegółami jeden rocznik, tym bardziej, jeśli skan dostępny jest w sieci... No chyba, że ktoś jest leniwy...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mieżyńska_DanutaOffline
Temat postu: Indeksacja aktów  PostWysłany: 10-01-2018 - 20:23
Zasłużony


Dołączył: 19-06-2015
Posty: 6

Status: Offline
Droga Pani Jolu uważam złośliwości za zbędne.
Danuta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jol_KlaOffline
Temat postu: Indeksacja aktów  PostWysłany: 10-01-2018 - 20:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-01-2009
Posty: 441

Status: Offline
To nie złośliwość Danusiu, jest wiele postów poruszających ten temat, prosze poczytaj i znajdziesz odpowiedż
Jola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mieżyńska_DanutaOffline
Temat postu: Indeksacja aktów  PostWysłany: 10-01-2018 - 20:27
Zasłużony


Dołączył: 19-06-2015
Posty: 6

Status: Offline
Nie piszę o sytuacjach gdy korzysta się ze spisu ( co wystarczy zaznaczyć w uwagach i niektórzy tak robią)Jest wiele wpisów bez danych, które są i to wiele w języku polskim.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysiek_Offline
Temat postu: Indeksacja aktów  PostWysłany: 10-01-2018 - 20:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2014
Posty: 263

Status: Offline
A nie pomyślałaś, że dane spisy powstały w czasach, gdy obecne zasoby metrykalne w sieci były dużo mniejsze? Sam indeks mówi bardzo wiele (o ile spisujący poprawnie odczytał nazwiska), jak komuś zależy na sprawdzeniu rodziców, to dotrze do aktu, a jak ktoś ma czas (główny powód, dla którego moim zdaniem spisujący ogranicza się do "suchego" indeksu), to uzupełni o dane rodziców... Łatwiej szukać w bazach niż przeglądać na szwa/fs rocznik po roczniku. Ja osobiście jedynie przy urodzeniach wpisuję miejscowość i dane rodziców, przy zgonach tylko miejscowość i ew. pełnioną za życia funkcję, dane rodziców uważam za niepotrzebne, z takiej racji, że często były po prostu zmyślone i nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mieżyńska_DanutaOffline
Temat postu: Indeksacja aktów  PostWysłany: 10-01-2018 - 20:42
Zasłużony


Dołączył: 19-06-2015
Posty: 6

Status: Offline
Przy takim podejściu wszystkie dane zawarte na stronie są niepotrzebne. Ja myślę o tych, którzy liczą na pomoc w swoich rodzinnych badaniach.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysiek_Offline
Temat postu: Re: Indeksacja aktów  PostWysłany: 10-01-2018 - 20:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2014
Posty: 263

Status: Offline
Mieżyńska_Danuta napisał:
Przy takim podejściu wszystkie dane zawarte na stronie są niepotrzebne.
Zupełnie nie rozumiem tej myśli. Przy jakim podejściu? Nie każdy jest emerytem czy studentem, żeby mieć dużo wolnego czasu. Gdyby nie było indeksów, to jeździłabyś po parafiach/archiwach, zlecała kwerendy, żeby tylko ustalić, że dane zdarzenie nie miało miejsca na terenie danej parafii. Ja uzupełniam urodzenia z jednej parafii, które ktoś wykonał, z błędami, ale lepsze takie niż żadne, o dane rodziców. Parafia duża, średnio 700-800 aktów na rocznik, poprawianie danych, uzupełnianie o dodatkowe informacje (czasem o skany) zajmuje mi miesiąc-dwa (w zależności od ilości czasu), w międzyczasie indeksuję inne parafie. Gdybym wszystko robił od zera, to poświęciłbym na to dwa razy więcej czasu... Nie doceniasz tego, co masz i jeszcze zrażasz swoim postem ludzi, którzy wykonali ogromną pracę.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mieżyńska_DanutaOffline
Temat postu: Re: Indeksacja aktów  PostWysłany: 10-01-2018 - 21:01
Zasłużony


Dołączył: 19-06-2015
Posty: 6

Status: Offline
Konfabulacja jest zła. Pana interpretacja mojej wypowiedzi też. Nikogo nie chcę zrazić: ani ująć zasług: zwracam się z prośbą i to wystarczy.
Dobrej nocy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysiek_Offline
Temat postu: Re: Indeksacja aktów  PostWysłany: 10-01-2018 - 21:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-01-2014
Posty: 263

Status: Offline
Mieżyńska_Danuta napisał:
Konfabulacja jest zła. Pana interpretacja mojej wypowiedzi też. Nikogo nie chcę zrazić: ani ująć zasług: zwracam się z prośbą i to wystarczy.


Mieżyńska_Danuta napisał:
Robienie wykazu osób jest bez sensu. (...) Jeśli nie chcą Państwo tego robić to lepiej się wycofać


Zwracasz się z prośbą? Radzisz zaprzestanie indeksowania osobom, które nie podają danych rodziców. Gdzie ja tu konfabuluję, tudzież źle interpretuję? Proszę Cię, Danuto...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomesOffline
Temat postu: Re: Indeksacja aktów  PostWysłany: 10-01-2018 - 21:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2014
Posty: 523
Skąd: Łódź
Status: Offline
Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Dla mnie taki temat to tylko wsadzanie kija w mrowisko i drażnienie indeksujących. Nie raz nie ma sensu indeksować wszystkich szczegółów skoro są dostępne metryki i można to samemu sprawdzić. Wiadomo, że każdy by chciał wszystkie dane na tacy ale jak pisano wyżej to wymaga dużego nakładu czasu. Także proponuję okazać trochę pokory i zrozumienia dla indeksujących, którzy za darmo poświęcają swój wolny czas. Następnym razem zamiast usiąść do indeksacji taka osoba wybierze inny sposób na spędzenie wolnego czasu, gdzie nikt mu nie będzie wytykał braku szczegółów. EoT

pozdrawiam
Tomasz

_________________
Pozdrawiam Tomek

Moje parafie i nazwiska
http://tomgene.blogspot.com - mój blog genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vitooOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2018 - 21:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2013
Posty: 413

Status: Offline
Sporządzenie "wykazu osób" nie jest bez sensu. Lepiej mieć jakikolwiek materiał nazwiskowy, zwłaszcza ze słabo opracowanej parafii, niż nie mieć go wcale. Jeżeli ktoś potrzebuje więcej informacji zawsze może samemu pofatygować się do archiwów lub sięgnąć po skany dostępne na FS i rozpocząć indeksację, bądź też zweryfikować istniejące indeksy. Nie widzę najmniejszego problemu.

Pozdrawiam,

Witold
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2018 - 21:33
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
classic trolling:(
nowy wątek, temat przewałkowany dziesiątki razy
ot przyjść, podnieść ciśnienie

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2018 - 22:20
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

"Niedopuszczalne jest umieszczanie na Portalu i Forum wypowiedzi, których celem jest drażnienie, irytowanie czy wręcz obrażanie innych uczestników albo wszczynanie awantur, prowokowanie do kłótni ..."
Regulamin (rozdział I pkt 3 lit. i)

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.599402 sekund(y)