Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
IwonaLGGCOffline
Temat postu: Kielce Katedra, digitalizacja metryk  PostWysłany: 20-12-2017 - 11:32
Sympatyk


Dołączył: 03-08-2017
Posty: 86

Status: Offline
Witam.
Czy są plany sfotografowania metryk z kieleckiej Katedry po roku 1836 ?
Czy braki w rocznikach są spowodowane ich faktycznym brakiem/utratą, czy nie zostały skopiowane?

Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Digitalizacja metryk  PostWysłany: 20-12-2017 - 14:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Widzę, że 123 osoby przeczytały i nic - czy to pytanie podchwytliwe ? Smile
Tzn. można ale one już są w obiegu on-line na genbazie (nawet aneksy tam są)
Wiem, że mimo to pewnie będą zwolennicy ich powtórnego fotografowania więc na pytanie o fotografowanie nie odpowiem
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IwonaLGGCOffline
Temat postu: Digitalizacja metryk  PostWysłany: 28-12-2017 - 09:59
Sympatyk


Dołączył: 03-08-2017
Posty: 86

Status: Offline
Dziękuję, że jednak odpowiedziałeś Smile To nie było pytanie podchwytliwe, nie wiedziałam nic o genbazie, ale już wiem i ochoczo korzystam ze zbiorów i to nie tylko katedralnych. Jednak martwi mnie limit pobieranych zdjęć, czy można coś z tym zrobić
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Digitalizacja metryk  PostWysłany: 28-12-2017 - 10:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Wiele osób na to narzeka, ja korzystam online i pobrałem może ze 20 aktów w ogóle. Resztę mam jako linki. Nie za bardzo widzę sens globalnego pobierania. Ale rozumiem, że niektórzy mają swoje powody (indeksacja, tworzenie rodzinnych monografii itp.)
Tak ad hoc - powiększyłem obraz tak aby na niemal całym ekranie była interesująca mnie metryka (okna "narzędzia" i "podgląd" zminimalizowałem i przesunąłem na bok) , kliknąłem prawym przyciskiem myszy i wybrałem "zapisz obraz jako". Nie jest to może szczyt jakości ale całkiem przyzwoicie to wyszło. proteza, nie żeby szał ale zawsze to coś. Gorzej będzie z obszernymi aktami.
Jak nie powiększysz to jakość wychodzi bardzo słaba
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IwonaLGGCOffline
Temat postu: Digitalizacja metryk  PostWysłany: 28-12-2017 - 12:40
Sympatyk


Dołączył: 03-08-2017
Posty: 86

Status: Offline
Tak też właśnie robię, ale nie zadowala mnie to. Myślałam że jest jakiś limit dzienny, np. do 10 zdj. i każdego dnia masz nową pulę do wyczerpania, w komunikacie są użyte słowa "limit dzienny" co to za dzienny limit jak od 2 dni nic nie mogę pobrać
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu: Re: Digitalizacja metryk  PostWysłany: 28-12-2017 - 12:56
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
IwonaLGGC napisał:
Tak też właśnie robię, ale nie zadowala mnie to. Myślałam że jest jakiś limit dzienny, np. do 10 zdj. i każdego dnia masz nową pulę do wyczerpania, w komunikacie są użyte słowa "limit dzienny" co to za dzienny limit jak od 2 dni nic nie mogę pobrać

Limit dzienny w genbazie wynosi 3 skany/dzień. Chyba, że jesteś krewnym-lub-znajomym-Królika. Wtedy więcej.

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.173688 sekund(y)