Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Furs_BarbaraOffline
Temat postu: Pamiatnaja kniżka warszawskoj guberni na 1914-gdzie znaleźć  PostWysłany: 19-03-2017 - 00:45


Dołączył: 06-03-2017
Posty: 9

Status: Offline
Czy ktoś może wie, w jakiej rosyjskiej bibliotece cyfrowej mogę znaleźć pamiatnają kniżkę warszawskoj guberni na 1914 god? W bibliotece Carskiego Sioła jest niestety tylko do 1913.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myszor_OskarOffline
Temat postu: Pamiatnaja kniżka warszawskoj guberni na 1914-gdzie znaleźć  PostWysłany: 19-03-2017 - 05:10
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2017
Posty: 285

Status: Offline
W sieci chyba nigdzie, o ile się ostatnio nie pojawiła. Z rok-dwa lata temu dokładnie przeszukiwałem różne zasoby, i ogólnie na gub. warszawską jest bardzo mało wydań (konkretnie odnalazłem zaledwie sześć: 1874, 90, 94, 99, 1911 i 13), wyraźnie mniej niż dla innych gubernii (płocka 12, inne od 24 w górę).

Zresztą wg bibliografii Bałackiej & Razdorskiego (ПАМЯТНЫЕ КНИЖКИ ГУБЕРНИЙ И ОБЛАСТЕЙ РОССИЙСКОЙ ИМПЕРИИ 1833–1917 Сводный каталог–репертуар) nie wiadomo nawet, czy taki rocznik wyszedł ("1914 - 1917 Нет сведений.").
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Furs_BarbaraOffline
Temat postu: Pamiatnaja kniżka warszawskoj guberni na 1914-gdzie znaleźć  PostWysłany: 19-03-2017 - 17:07


Dołączył: 06-03-2017
Posty: 9

Status: Offline
Chyba jednak wyszedł, bo spotkałam się z powołaniem się na niego w przypisach do jakieś publikacji ( tylko teraz nie pamiętam jakiej, zresztą tam i tak nie byłoby podane gdzie znajduje się ten egzemplarz). Zależy mi bardzo, bo spodziewam się tam znaleźć brata dziadka - na pewno pracował w 1913r., ale w roczniku na 1913 jeszcze go nie było, więc liczę , że w tym na 1914 byłby umieszczony.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.535778 sekund(y)