Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mantosieOffline
Temat postu: Archiwa w Kielcach digitalizacja i indeksacja  PostWysłany: 25-01-2017 - 18:18
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2015
Posty: 16

Status: Offline
Witam
W bazie od pewnego czasu dołączono linki do skanów z parafii w Niekłaniu Wielkim - niestety po kliknięciu na link pojawia się informacja - The requested URL /_k_447980.jpg was not found on this server- . Kiedy linki będą aktywne -poszukuję metryki
Akt Imię Nazwisko Imię ojca Imię matki Nazwisko matki Parafia Miejscowość Uwagi
1851 35 Leon Dobrowolski Jacek Rozalia Niekłań Wielki Niekłań Wielki [Uwagi: Niekłań Wielki 95 lat, wdowiec]
Małgorzata

_________________
Małgorzata Antosiewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ray111Offline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2017 - 18:29
Sympatyk


Dołączył: 01-03-2012
Posty: 35

Status: Offline
mantosie napisał:
Witam
W bazie od pewnego czasu dołączono linki do skanów z parafii w Niekłaniu Wielkim - niestety po kliknięciu na link pojawia się informacja - The requested URL /_k_447980.jpg was not found on this server- . Kiedy linki będą aktywne -poszukuję metryki
Akt Imię Nazwisko Imię ojca Imię matki Nazwisko matki Parafia Miejscowość Uwagi
1851 35 Leon Dobrowolski Jacek Rozalia Niekłań Wielki Niekłań Wielki [Uwagi: Niekłań Wielki 95 lat, wdowiec]
Małgorzata
Witam. Interesującą Cię metrykę znajdziesz na familyseaerch.org. Oto link do niej:

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1407440

Pozdrawiam, Rajmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mantosieOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-07-2019 - 21:12
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2015
Posty: 16

Status: Offline
W bazie znajduje się informacja :
1807 Justyna Dobrowolska Leon Leonora Telatycka Odrowąż Niekłań Mały [ Data urodzenia: 11.09.1807 r.] [Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Parafialne ] [Indeks dodał: Grabska_Iwona]
Czy istnieje możliwość dostępu do tego dokumentu?
Pozdrawiam Małgorzata

_________________
Małgorzata Antosiewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AgaPe67Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2020 - 02:34


Dołączył: 29-11-2019
Posty: 3

Status: Offline
Szanowna Pani,
widzę, że upłynął blisko rok, od kiedy zamieściła Pani post dotyczący Justyny Dobrowolskiej, a jeszcze więcej czasu od kiedy pytała Pani o akt zgonu Leona Dobrowolskiego. Przyznaję, że kiedy zobaczyłam te posty, bardzo mnie one poruszyły, ponieważ Leon Dobrowolski był moim pra-pra-pra-pradziadkiem, a dalej pokrewieństwo biegnie przez jego syna Tomasza Leona i jego z kolei córkę - Aleksandrę Apolonię Dobrowolską, żonę Józefa Krasuskiego (moich pra-pradziadków). Sama zaczęłam interesować się genealogią rodziny dopiero pół roku temu i dzięki tym poszukiwaniom odnalazłam m.in. grób Dobrowolskich na Powązkach w Warszawie, a inskrypcja głosi, że leżą tam również Leon Dobrowolski i jego żona Eleonora z Telatyckich, aczkolwiek nie wiem, czy nie jest to w ich przypadku nagrobek symboliczny (skoro Leon zmarł w Niekłaniu). Inskrypcje na grobie dotyczą łącznie 20 osób i jest tam wśród Dobrowolskich pochowany również mój pra-pradziadek Krasuski, który był bardzo związany z rodziną swojej żony Aleksandry Dobrowolskiej (zwłaszcza z jej braćmi Alojzym i Mikołajem, który z kolei leży w grobie z Krasuskimi - moim ojcem i jego matką. Nie wiem, czy Pani poszukiwania dotyczące dokumentów rodziny Dobrowolskich wiążą się z tym, że jesteśmy spokrewnione, czy jest to związane z Pani pracą naukową, natomiast nie ukrywam, że będę wdzięczna za kontakt. Z poważaniem, Agnieszka Pawlińska (z domu Krasuska) [agnieszka.pawlinska@poczta.onet.pl]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mantosieOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2020 - 08:13
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2015
Posty: 16

Status: Offline
Witam dalekich kuzynów. Tomasz Dobrowolski ( syn Leona i Eleonory z Telatyckich) był mężem córki mojego bezpośredniego przodka Antoniego Witkowskiego. Jeśli Masz konto w MyHeritage podzielę się zdobytymi dotychczas informacjami w tym wszystkimi zdobytymi metrykami oraz informacjami o rodzeństwie Tomasza i ich potomkach. Naprawdę ciekawa historia np Tomasz z bratem Kazimierzem byli w gwardii Napoleona i Tomasz przeszedł całą kampanię Napoleona od wojny z Rosją az po bitwę pod Lipskiem gdzie został ranny. Prośba o kontakt prywatny na mojego maila.
Małgorzata

_________________
Małgorzata Antosiewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AgaPe67Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2020 - 20:58


Dołączył: 29-11-2019
Posty: 3

Status: Offline
Napisałam maila. Dziękuję
Aga P
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.790442 sekund(y)