Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ZatokaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2014 - 11:36
Nieaktywny


Dołączył: 04-07-2009
Posty: 328

Status: Offline
Nigdy nie spotkałem się z takimi adresami. Według strony diecezjlnej nadal powinien być aktualny adres



Pozdrawiam

Janusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Beata65Offline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2014 - 12:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-02-2012
Posty: 324
Skąd: Kraków
Status: Offline
Dziękuję za podpowiedź.
Adres, z którego korzystałam figuruje m.in. tutaj

http://szukajprzodka.pl/archkos.php

Pozdrawiam.
Beata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZatokaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2014 - 13:04
Nieaktywny


Dołączył: 04-07-2009
Posty: 328

Status: Offline
Pisałem już o tym w kilku miejscach ale nie zaszkodzi powtórzyć. W IV kw. br archiwum będzie nieczynne. Zasoby zostaną przeniesione fo nowych pomieszczeń. Data rozpoczęcia i zakończenia przeprowadzki jest nie znana. Trzeba się śpieszyć. Zapoznaj się z linkiem jaki wcześniej podałem.

Pozdrawiam

Janusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Antosiewicz_AnnaOffline
Temat postu: alegaty,księgi zapowiedzi w AD w Pelplinie  PostWysłany: 07-03-2015 - 23:12
Sympatyk


Dołączył: 26-02-2010
Posty: 48
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Nie wystawiamy metryk chrztów, ślubów i zgonów z ostatnich 90 lat, gdyż czynności te są zastrzeżone właściwym proboszczom (z wyjątkiem ksiąg, które znajdują się w naszym Archiwum Diecezjalnym).

Nie kopiujemy fragmentów ksiąg metrykalnych na płytach CD-DVD z ostatnich 100 lat ze względu na prawną ochronę danych osobowych.

nawet jesli chcę metryki kogos z rodziny??
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZatokaOffline
Temat postu: alegaty,księgi zapowiedzi w AD w Pelplinie  PostWysłany: 08-03-2015 - 01:55
Nieaktywny


Dołączył: 04-07-2009
Posty: 328

Status: Offline
Aniu

Nie za bardzo rozumiem sens Twojego pytania więc powiem tak. Telefon do AD Pelplin nie uległ zmianie. Zadzwoń. Zarówno ks. Nadolny jaki p. Iwona są tak życzliwi geenalogom że uzyskasz konkretne odpowiedzi na swoje pytania. Matwienie się na wyrost nie ma sensu.

Pamiętaj tylko o jednym. Przed rozmową ustal sobie nr ksiąg i zdjęć (plików) oraz nr aktów w oparciu o PomGenBazę (PomTG) lub bazę na Genealogach.pl dla osób których akty Ciebie interesują.

Pozdrawiam

Janusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu: Re: alegaty,księgi zapowiedzi w AD w Pelplinie  PostWysłany: 08-03-2015 - 13:00
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
Antosiewicz_Anna napisał:
Nie wystawiamy metryk chrztów, ślubów i zgonów z ostatnich 90 lat, gdyż czynności te są zastrzeżone właściwym proboszczom (z wyjątkiem ksiąg, które znajdują się w naszym Archiwum Diecezjalnym).

Nie kopiujemy fragmentów ksiąg metrykalnych na płytach CD-DVD z ostatnich 100 lat ze względu na prawną ochronę danych osobowych.

nawet jesli chcę metryki kogos z rodziny??

Nie słyszałaś nigdy o ustawie o ochronie danych osobowych ? Jeśli chcesz akt z ostatnich 100-lat i dotyczy rodziny, to zgłoś się do Urzędu Stanu Cywilnego. Uzyskasz bez problemu w krótkim czasie.

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiktor_Witek
Temat postu: Re: alegaty,księgi zapowiedzi w AD w Pelplinie  PostWysłany: 07-04-2015 - 22:47
Sympatyk


Dołączył: 23-10-2012
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Przepraszam, jeżeli czegoś nie wyczytałem, ale nie potrafiłem odnaleźć w dyskusji, czy ktoś mógłby podpowiedzieć jaki jest w końcu adres mailowy AD w Pelplinie? I czy można wysłać mail czy lepiej napisać list tradycyjny?

Serdeczne pozdrowienia

Wiktor
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZatokaOffline
Temat postu: Re: alegaty,księgi zapowiedzi w AD w Pelplinie  PostWysłany: 08-04-2015 - 00:37
Nieaktywny


Dołączył: 04-07-2009
Posty: 328

Status: Offline
Poczytaj
http://www.genepedia.pl/index.php?title ... m_diecezji
w korektą odnośnie dni urzędowania
http://www.diecezja-pelplin.pl/kuria/59 ... iecezjalne

List czy mail to bez znaczenia. Mail przyśpieszy procedurę. Przed jego wysłaniem pamiętaj o mojej uwadze w poście z 8 marca br

Pozdrawiam

Janusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiktor_Witek
Temat postu: Re: alegaty,księgi zapowiedzi w AD w Pelplinie  PostWysłany: 08-04-2015 - 12:57
Sympatyk


Dołączył: 23-10-2012
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Januszu, dziękuję za szczegółową odpowiedź!

Serdeczne pozdrowienia

Wiktor
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
QuitOffline
Temat postu: Re: alegaty,księgi zapowiedzi w AD w Pelplinie  PostWysłany: 04-04-2019 - 09:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-07-2011
Posty: 169

Status: Offline
Dotarlam do takich rocznikow ksiag w moich poszukiwaniach, ktorych juz nie ma w parafii Horodlo, ktora mnie interesuje. Chcialam dlatego sprawdzic informacje dot. ksiag z lat przed 1810r. w internecie - istnieja czy nie, spalone, zgubione - cokolwiek.
I tutaj:
http://genepedia.pl/index.php?title=Hor ... C5%84cowej

Znalazlam informacje m.in.:
Księga urodzeń 1757-1810 (AP Bydgoszcz sygnatura/ USC Pelplin sygnatura)
Księga chrztów 1757-1810 (AD Pelplin W1282 / w parafii) (wspólnie z księgą ślubów i zgonów)

Nijak nie moge informacji potwierdzic w wykazie aktow na stronie AD Pelplin i wydaje mi sie ona troche dziwna, ale czepiam sie wszystkiego czego sie da, zeby sprawe wyjasnic, bo mnie w genealogicznych poszukiwaniach wiele rzeczy zaskoczylo Smile

Wiem, ze informacje na w/w stronie moga byc bledne, jako, ze duzo jest tam "nie zbadanych" informacji i generalnie strona jakby zaczeta, ale nikt nad nia nie pracuje.

Jednak...czy ktos moglby zweryfikowac ta informacje przy okazji pobytu w AD Pelplin?

_________________
----------------------
/Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rebell_Cieniewska_GrażynaOffline
Temat postu: Re: alegaty,księgi zapowiedzi w AD w Pelplinie  PostWysłany: 04-04-2019 - 10:46
Członek PTG


Dołączył: 18-08-2006
Posty: 486
Skąd: Elbląg
Status: Offline
Iwono - genepedia to "dziecko" Janusza o nicku Zatoka, niestety już nieżyjącego. Przytoczone przez ciebie informacje, to instrukcja według jakiego schematu należy wpisywać dane jeśli ktoś by je posiadał i chciał uzupełnić.
Sądzę, że lubgens i szukaj w archiwach są Ci znane, na stronie lubelskiej są nawet indeksy.
Powodzenia Grażyna

_________________
Moje nazwiska - Rebell, Cieniewski, Oleśniewicz, Łojko, Piotrowski.
Moje miejscowości - Subkowy, Nowogródek (na Kresach), Berest/Piorunka, okolice Częstochowy, Palikije.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
QuitOffline
Temat postu: Re: alegaty,księgi zapowiedzi w AD w Pelplinie  PostWysłany: 04-04-2019 - 11:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-07-2011
Posty: 169

Status: Offline
Dziekuje za wyjasnienie. Tak mi to troche wygladalo, ale jak napisalam "chwytam sie czego popadnie" Smile

Lubgens i szwa przeszukuje na wszyskie mozliwe strony Smile

_________________
----------------------
/Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mwsl2509Offline
Temat postu: Re: alegaty,księgi zapowiedzi w AD w Pelplinie  PostWysłany: 20-07-2020 - 14:28
Sympatyk


Dołączył: 17-10-2016
Posty: 212

Status: Offline
Potrzebuję pomocy w poszukiwaniach w archiwum w Pelplinie.
Poszukuję akt urodzenia rzymskokatolicki z Krzyżanki gm. Człuchów lata 1863-1865 Stanisława Lipińska i ewentualnie jej rodzeństwo z lat 1860-70
Widziałam na stronie Polskiego Towarzystwa Genealogicznego spis z gm. Człuchów, ale tam nie ma nazwiska, które mnie interesuje. Czy to możliwe, że są tam tylko dane z usc, bez ksiąg rzymskokatolickich? Mało tam nazwisk polskich....

_________________
Pozdrawiam,
Małgosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MalromOffline
Temat postu: Re: alegaty,księgi zapowiedzi w AD w Pelplinie  PostWysłany: 20-07-2020 - 20:15
Sympatyk


Dołączył: 01-12-2011
Posty: 6351

Status: Offline
Krzyżanki niem. Wiesenfelde, przysiółek leżący na płn od Rychnowy /niem Richnau/,
w 1907 była tam m. innymi cegielnia
W parafii kat Rychnowy od 1924, a przedtem należała do parafii kat Człuchów /Schlochau/

Nazwiska Lipinski w księdze metrykalnej 1833-1879 Człuchów za lata 1861-1866 nie zanotowano.

Księgi USC Człuchów są od 1900 r w AP Słupsk, wcześniejsze od 1.10.1874 do 1899 trzeba uznać
za zaginione.

Pozdrawiam
Roman M.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AntekOffline
Temat postu: Re: alegaty,księgi zapowiedzi w AD w Pelplinie  PostWysłany: 04-06-2022 - 20:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2017
Posty: 102

Status: Offline
Dzień dobry.

Czy ktoś z Państwa wybiera się w najbliższym czasie do AD w Pelplinie? Jeśli, tak to bardzo prosiłbym o sprawdzenie metryki zgonu z parafii Żołędowo Jana Andrykowskiego zmarłego 1 maja 1853 roku w Nekli. Potrzebuje wszelkich informacji w niej się znajdujących. Jeśli ktoś mógłby zajrzeć/zajrzałby to proszę o kontakt na priv.

_________________
Serdecznie pozdrawiam
Damian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.779349 sekund(y)