Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jagoda62Offline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2019 - 20:15
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2018
Posty: 17

Status: Offline
Pani Mario
Dziękuję bardzo.to nowy dla mnie ślad do sprawdzenia.
Chciałabym wiedzieć,czy przy nazwisku Chorążyczewski Ludwik data 1884/33 to data urodzin czy data ślubu z Pauliną.co oznacza 33? I czy podani rodzice dotyczą Ludwika czy Pauliny.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Jagoda.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pmis1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2019 - 20:32
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2019
Posty: 53

Status: Offline
jagoda62 napisał:
Pani Mario
Dziękuję bardzo.to nowy dla mnie ślad do sprawdzenia.
Chciałabym wiedzieć,czy przy nazwisku Chorążyczewski Ludwik data 1884/33 to data urodzin czy data ślubu z Pauliną.co oznacza 33? I czy podani rodzice dotyczą Ludwika czy Pauliny.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Jagoda.

Ta data to data ślubu, a"33" oznacza nr aktu z danego roku, czyli z 1884. Co do rodziców, to nie jestem pewien, ale myślę ze dotyczą Pauliny, bo są napisane po jej imieniu.
Pozdrawiam
Piotr z Poznania
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2019 - 20:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2308
Skąd: Międzyrzecz
Wpisani przy akcie małżeństwa rodzice są rodzicami pana młodego.

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jagoda62Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-12-2019 - 09:30
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2018
Posty: 17

Status: Offline
wszystkim bardzo dziękuję
Pani Marii najbardziej
za odnalezienie tych danych
Chorążyczewski ludwik(1884/33) Paulina Dawidowicz r. Wojciech i Ewa z Kownackich./Stepań/
Kopiej Stanisław(1895/11)Antonina Kamińska,r. Franciszek i Tekla z Krasinkiewiczów./Aleksandria/
Śluby pasują do narodzin mojego dziadka Deonizego i babci Marii.
Antonina Kamińska - w rodzinie ktoś wymienił to nazwisko.

Podobno Antonina mieszkała w jakimś dworku , poznała Stanisława na weselu gdzie on był z bratem ?? nie znam imienia grajkami. Zakochali się i Antonina , wbrew rodzicom poślubiła Stanisława. Zmarła po urodzeniu czwartego dziecka w 1904(05) roku. Ostatnia córka to moja babcia Maria.

Może znalazłoby się coś o Antoninie Kamińskiej ? w latach ok.1860-1904.
Powiat łuck i kostopol.

bardzo dziękuję
Jagoda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
meggyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-12-2019 - 13:29
Sympatyk


Dołączył: 22-09-2008
Posty: 97

Status: Offline
Pani Mario, czy występuje nazwisko Greiner, Grejner?

Pozdrawiam
Meggy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maria_KlimasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-12-2019 - 12:21
Sympatyk


Dołączył: 09-11-2008
Posty: 790

Status: Offline
meggy napisał:
Pani Mario, czy występuje nazwisko Greiner, Grejner?

Pozdrawiam
Meggy


Greiner Antoni s.Wilhelma i Marii z Kazmierczuków(1.08.1920/63) Sylwia Rudnicka c. Wilhelma i Józefy Rudnickiej./Kalinówka/

Jest jeszcze nazwisko Grejber.

Pozdrawiam Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maria_KlimasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-12-2019 - 16:22
Sympatyk


Dołączył: 09-11-2008
Posty: 790

Status: Offline
jagoda62 napisał:
wszystkim bardzo dziękuję
Pani Marii najbardziej
za odnalezienie tych danych
Chorążyczewski ludwik(1884/33) Paulina Dawidowicz r. Wojciech i Ewa z Kownackich./Stepań/
Kopiej Stanisław(1895/11)Antonina Kamińska,r. Franciszek i Tekla z Krasinkiewiczów./Aleksandria/
Śluby pasują do narodzin mojego dziadka Deonizego i babci Marii.
Antonina Kamińska - w rodzinie ktoś wymienił to nazwisko.

Podobno Antonina mieszkała w jakimś dworku , poznała Stanisława na weselu gdzie on był z bratem ?? nie znam imienia grajkami. Zakochali się i Antonina , wbrew rodzicom poślubiła Stanisława. Zmarła po urodzeniu czwartego dziecka w 1904(05) roku. Ostatnia córka to moja babcia Maria.

Może znalazłoby się coś o Antoninie Kamińskiej ? w latach ok.1860-1904.
Powiat łuck i kostopol.

bardzo dziękuję
Jagoda


pani Jagodo jeszcze raz przejrzałam Wykazy ... i nic nie znalazłam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maria_KlimasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-12-2019 - 16:26
Sympatyk


Dołączył: 09-11-2008
Posty: 790

Status: Offline
pmis1 napisał:
Pani Mario
Witam ponownie i chcę uszczegółowić poszukiwania.
Proszę o sprawdzenie nazwiska Lubiatowski lub w innej pisowni Lebiatowski w miejscowości Oktawin w parafii Sielec (od 1937 par. Chrynów).
Pozdrawiam
Piotr z Poznania


Coś poszukałam , może to Panu coś da;

Lebitowski Karol s. Ignacego i QAgnieszki z Maciagów(24.04.1940/21) Bronisława Mazur c.Józefa i marianny z Petrunów./Kalinówka/

Pluciński Joachim s.Jakuba i Marianny z Lubiatowskich(6.02.1938/Cool Nina Chołod ur.23.01.1916. c. Aleksego i Karoliny Nicel./Kalinówka/

Pluciński Józef s. Jakuba i Marianny z Lubiatowskich(27.02.1925/63) Feliksa Krolikowska c.Józefa i Marianny z Śmiechow./Kalinowka/

Pluciński Karol s. Jakuba i Marianny z Lubiatowskich(26.12.1940/70) Elżbieta Duczyn c.Konstantego i Bronisławy z Działakiewiczów./Kalinówka/

Wparafi N/N jest zapis '; Pluciński Karol s. Jakuba i Marianny z Libiatowskich(26.12.1940/70)Elżbieta Dudczyn c.Konstantego i Bronisławy z Działakiewiczów.n/n z mojego rozeznania akta z N/N mogą należeć do parafii Lubmol.

Siankowski Karol s.Józefa i Jadwigi z Libietowiczów(3.02.1919/15) Michalina Kolmer c.Wincentego i Joanny z Płonskich./Kalinówka/

Sionkowski Jan s.Józefa i Jadwigi z Lubiatowskich(5.02.1906/1Cool Ewa Wdowiak c.Andrzeja i Marianny Pankowskich./Kalinówka.

Pozdrawiam Maria.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rsabiszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2019 - 19:04


Dołączył: 16-12-2013
Posty: 7

Status: Offline
Dzień dobry,

Zastanawiam się nad zakupem książki ks. Żurka, ale nie mam pewności, czy znajdę tam interesujące informacje (i w których tomach). Wobec powyższego zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbę o sprawdzenie występowania następujących nazwisk: Sokołowski, Bystrzycki (alternatywnie Bystrycki) oraz Tuszyński. Wyżej wymienione rodziny zamieszkiwały miejscowości Łopuszno, Baryszówka, Wolica, które znajdowały się w parafiach: Oleksiniec, Wiśniowiec i Poczajów. Będę niezmiernie wdzięczny za każdą pomocną informację.

Pozdrawiam,
Rafał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pmis1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 30-12-2019 - 22:09
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2019
Posty: 53

Status: Offline
Bardzo dziękuję Pani Mario.
Mam kolejny dowód, że w rodzinie Lubiatowskich nazwisko występowało w wielu odmianach.
Onalazła Pani śluby kuzynów poszukiwanej przeze mnie Ignacji Lubiatowskiej i jej ślubu z Andrzejem Tomaszewskim. Andrzej pochodził z Kupiczowa.
Jeszce raz dziękuję. Teraz muszę się skupić na Tomaszewskich.
Pozdrawiam
Piotr z Poznania
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maria_KlimasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-12-2019 - 18:05
Sympatyk


Dołączył: 09-11-2008
Posty: 790

Status: Offline
rsabisz napisał:
Dzień dobry,

Zastanawiam się nad zakupem książki ks. Żurka, ale nie mam pewności, czy znajdę tam interesujące informacje (i w których tomach). Wobec powyższego zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbę o sprawdzenie występowania następujących nazwisk: Sokołowski, Bystrzycki (alternatywnie Bystrycki) oraz Tuszyński. Wyżej wymienione rodziny zamieszkiwały miejscowości Łopuszno, Baryszówka, Wolica, które znajdowały się w parafiach: Oleksiniec, Wiśniowiec i Poczajów. Będę niezmiernie wdzięczny za każdą pomocną informację.

Pozdrawiam,
Rafał


w Wykazach... brak zapisow dla parafii Poczajów.
Oleksiniec tom VI jest Sokołowski.Tuszyński.
Wiśniowiec tom II jest Bystrycki,Sokołowski,Tuszyński.

Pozdrawiam Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
J.MierzwinskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-01-2020 - 16:21
Sympatyk


Dołączył: 22-11-2013
Posty: 30

Status: Offline
Dzień dobry
Bardzo proszę o sprawdzenie nazwisk Czarnota oraz Flaszyński.
Rodziny te mieszkały najprawdopodobniej w okolicach Równe

Pozdrawiam
Jarek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
derdaaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-01-2020 - 17:19
Sympatyk


Dołączył: 31-12-2010
Posty: 125

Status: Offline
Dzień dobry,
Bardzo proszę o sprawdzenie nazwisk Rybczyński, Hulewicz, Frydrych/Fridrich, Woźnicki w parafii Kuniów, Dubno, Ostórg, Mizocz.
Z góry serdecznie dziękuję,
Ania
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rsabiszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-01-2020 - 09:24


Dołączył: 16-12-2013
Posty: 7

Status: Offline
Maria_Klimas napisał:
rsabisz napisał:
Dzień dobry,

Zastanawiam się nad zakupem książki ks. Żurka, ale nie mam pewności, czy znajdę tam interesujące informacje (i w których tomach). Wobec powyższego zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbę o sprawdzenie występowania następujących nazwisk: Sokołowski, Bystrzycki (alternatywnie Bystrycki) oraz Tuszyński. Wyżej wymienione rodziny zamieszkiwały miejscowości Łopuszno, Baryszówka, Wolica, które znajdowały się w parafiach: Oleksiniec, Wiśniowiec i Poczajów. Będę niezmiernie wdzięczny za każdą pomocną informację.

Pozdrawiam,
Rafał


w Wykazach... brak zapisow dla parafii Poczajów.
Oleksiniec tom VI jest Sokołowski.Tuszyński.
Wiśniowiec tom II jest Bystrycki,Sokołowski,Tuszyński.

Pozdrawiam Maria


Bardzo Pani dziękuję.
Pozdrawiam,
Rafał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maria_KlimasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-01-2020 - 12:42
Sympatyk


Dołączył: 09-11-2008
Posty: 790

Status: Offline
J.Mierzwinski napisał:
Dzień dobry
Bardzo proszę o sprawdzenie nazwisk Czarnota oraz Flaszyński.
Rodziny te mieszkały najprawdopodobniej w okolicach Równe

Pozdrawiam
Jarek


W okolicach Równe brak tych nazwisk;
Czarnota Zygmunt r.Aleksandr mieszczanin, szewc lat48 i Marianny Chomickiej lat 38;.Zygmunt ur w Lubartowie , ochrz.18.06.1899r/193 w Łubartowie , zamieszkały w Łuku chrzestni Grzegorz Mika i Katarzyna Mazurek(śl.29.12.1929/62) Janina Panecka zam. w Lubartowie woj Lubelskie/Włodzimierz/ wiek rodziców jest 1929r rok slubu syna Zygmunta.

Swirgol Michał 1906 (11937/11) Krystyna Flaczynska 1917 r.Jan i Apolonia z Kałużyńskich; dz; jan 23.04.1937/46./Kołki/

Czarnota Henryk i Helena Chamera; dz;Z0fia 11.08.1938/254/- Władtsław 19.04.1941/143 m.z Chemerow./Łuck/

Czarnota Stefan 1904(1939/257) Anna Litwiniuk 1907, r.Adam i Antonina zkoziarskich dz;Julian 24.04.1939/42,- Danuta 17.11.1931/386./Łuck/

Czarnota Zofia c.Henryka i Heleny z d.Chamera zamieszkałych w w Kolonii Boratyn Czeski gm. Połonka pow. Łuck, zawód ojca szewc ur.11.08.1938/254, chrzes. Stefan Czarnota i Zofia Maraszek, żona jana./Łuck/

Flaszyński Władysław (1911/19)Leopolda Kozicka,r.Zygmunt i Juliana z Postów./Szpznów/

Flaszyński Zygmunt (1885/10) Juliana Pastwa.r.Jan i Aniela z Lewickich./Szpanów/

Flaszyńska Henryka Halina c.Stańisława ur.23.05.1904 iAntoniny Mierzwińskiej ur.6.04.1908r,- ur.1.10.1932 w Wandopolu gm. Równe ochrz w Szpanowie 30.10.1932/44 chrz;Michał Nieczyporowicz i Józefa Flaszyńska./Szpanów/

Flaszyński Zygmunt s.Stańisława i Antoniny Mierzwińskiej, ur.2.12.1929 w cukrowni Żytyń, ochrz;26.12.1929/74 chrz; Józef las i Paulina Nyczyporowicz./Szpanów/

Flaszyński JanJózef-nieslubny syn. Jozefy Flaszyńskej ur.17.02.1910 zm.cukrownia Żytyń ur.7.04.1934/26--zmarł 24.07.1934/13./Szpanów/

Pozdrawiam Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.991374 sekund(y)