Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
x_hannaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-08-2019 - 23:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-10-2016
Posty: 64

Status: Offline
Rafale, wyrwana (z wakacji) do tablicy uzupełnię co pamiętam. Wink
Ja starałam się o kopię/odpisy z Warszawy z lat 20-tych.
W uwagach napisz wszystko co może być pomocne w odszukaniu aktu. U mnie tym najważniejszym ogniwem były dane mojej mamy (bo była w systemie PESEL), a ja szukałam metryk jej brata i rodziców.

_________________
Pozdrawiam, Hanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
besla35Offline
Temat postu:   PostWysłany: 23-08-2019 - 04:53
Sympatyk


Dołączył: 31-03-2013
Posty: 167
Skąd: Sochaczew
Status: Offline
magda_lena napisał:
Rafale, ja nie występowałam w tej formie. Występowała koleżanka z tego forum.
Koleżanka w tej chwili na wakacjach, skontaktowałam się i z tego, co pamięta:
[i]Na pewno jest miejsce na uwagi bo tam wpisałam wszystko co wiedziałam o rodzinie babci i dziadka... Na pewno jak nie zna się dat to można wpisać najbliższą (a nawet chyba 00 zamiast miesiąca lub dnia)... Nie pamiętam co to było z tą mocą prawną, czy to nie zależało w jakiej formie chce się otrzymać odpis lub kopię...?[/0
Ja pamiętam tyle (sprawa sprzed chyba ponad roku) że koleżanka najpierw zamówiła odpis zupełny ale zależało jej na skanie.
Uzgadniała telefonicznie i może od tego zacznij?
Bo ... ePUAP sobie, przepisy sobie, a najwięcej może ... człowiek. Chętny lub nie :/
Miejsce akcji koleżanki: archiwum USC Warszawa. To też może mieć znaczenie.



Tu zgodze sie, ze wszystko zalezy od czlowieka, a w USC Warszawa do tej pory spotykalem sie z zyczliwoscia
Bernard
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kuba64Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2021 - 16:09
Członek PTG


Dołączył: 01-01-2011
Posty: 536
Skąd: Włochy
Status: Offline
Witam,

chciałbym przedstawić Wam wszystkim jakoś danych w bazie PESEL na podstawie mojego własnego przypadku.
Od niedawna mam profil zaufany i teoretycznie mogę wysyłać podania do urzędów publicznych. Napisałem teoretycznie bo w praktyce jest z tym bardzo źle, ale o tym może w innym post-cie (jeśli kogoś to interesuje).

Aby sprawdzić ePUAP i mój profil zaufany postanowiłem wyświetlić sobie moje dane w rejestrze PESEL. Znalazłem tam wszystkie moje miejsca zameldowania w Polsce ale ku mojemu ogromnemu zdziwieniu nie ma mojego ślubu ... jestem kawalerem!

Ten fakt mnie trochę zdenerwował (żeby nie napisać gorzej) bo w 2003 roku otrzymałem od Konsulatu w Mediolanie zaświadczenie o zarejestrowaniu mojego ślubu w polskim USC.
Wraz tym zaświadczeniem podpisanym i zapieczętowanym przed Konsula otrzymałem również:
1) Dedycję urzędu Miasta o wpisaniu mojego ślubu do księgi małżeństw,
2) Dedycję o uzupełnienie wszystkich moich danych zawartych w tej księdze na podstawie kopi zagranicznego aktu ślubu,
3) Dwie kopie skróconego odpisu aktu małżeństwa sporządzonego przez właściwe USC w Polsce.

Jak to mam skomentować? Czy dla władz polskich jestem kawalerem?

Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Poszukuję rodziny Kuczyk z okolic Łucka (UA).
kuba64[małpka]posteo.it
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2021 - 16:26
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31706
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Nie. dla władz nie jesteś stanu wolnego.
Ale jeśli ktoś oparłby się wyłącznie na rejestrze, to owszem - o małżeństwie z niego by się nie dowiedział. To jest baza referencyjna, co nie oznacza, że jedyna i rozstrzygająca w systemie rejestrów państwowych.
ale kto (w rozumieniu który podmiot) powinien skorygować..w tej sytuacji nie wiem;))

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janiszewska_JankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2021 - 16:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-07-2018
Posty: 1006

Status: Offline
Przepraszam, już milczę


Ostatnio zmieniony przez Janiszewska_Janka dnia 20-02-2022 - 13:37, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2021 - 16:59
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31706
Skąd: Warszawa
Status: Offline
W przypadku osób mających stały meldunek w Polsce - o ile mi wiadomo- to urząd gminy nanosi poprawki, ten ze stałego meldunku chyba. Więc nie polski , a miejscowy bałagan. I nie wiem czy "jak zawsze".
Zmiany w SRP - m.in właśnie te co do kompletności i zgodności baz - tu chyba już czas pandemii w pełnym rozkwicie. Jeśli dobrze kojarzę w 2020 roku miały być wprowadzane mechanizmy korekty, uzupełniania danych. Zgodnie z planem:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
diabolitoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2021 - 17:04
Członek PTG


Dołączył: 22-03-2019
Posty: 1100
Skąd: Utrecht
Status: Offline
Nie jestem pewien, ale ustawa wprowadzająca rejestr stanu cywilnego w systemie teleinformatycznym to chyba dopiero 2015?
Więc jeśli Kuba brał ślub przed 2003 i nie brał z żadnego USC w Polsce odpisu aktu małżeństwa to akt ten wcale nie musiał być przeniesiony do systemu?

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janiszewska_JankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2021 - 17:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-07-2018
Posty: 1006

Status: Offline
Przepraszam, już milczę
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.707776 sekund(y)