Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Lukas1212Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2020 - 12:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Dorota_Mazurek napisał:
Owszem linię boczną otrzymałam, ale odmówiono mi dwóch osób, gdyż w tym przypadku nie podałam imion rodziców tych osób. Odmówiono mi również metryczek osób, którym nie upłynęło 30 lat lat od wytworzenia metryczki. Widocznie ktoś wymieniał dowód. No i kilka się nie odnalazło. Ech...
Dorota



Tak, potwierdzam słowa Pani Doroty, metryczki dowodowe wydane w latach 1990-1997 nie są udostępniane, musi minąć 30 lat od wydania "ostatniej". Miałem jeden taki przypadek, metryczka z 1995.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romans87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2020 - 18:19
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2019
Posty: 92

Status: Offline
Otrzymałem odpowiedź na pismo wysłane emailem we wrześniu 2019 roku. Podaję kilka rad, może ktoś skorzysta. Muszę napisać pismo, podpisać je i wysłać pocztą tradycyjną na adres: Archiwum Państwowe w Warszawie, Wieloosobowe Stanowisko Ds. Działalności Archiwalnej, ul. Okrzei 1, 05-822 Milanówek.

Do przeprowadzenia kwerendy potrzebne jest imię, nazwisko, imiona rodziców, data i miejsce urodzenia, informacja czy ta osoba żyje i ewentualną datę i miejsce zgonu, a także informacja o stopniu pokrewieństwa.

Należy umieścić oświadczenie o treści: "Ja, niżej podpisany oświadczam, że znane mi są przepisy prawne dotyczące ochrony dóbr osobistych i danych osobowych oraz że informacje uzyskane na podstawie udostępnionych materiałów wykorzystam w sposób nienaruszający wynikających z tych przepisów praw lub wolności obywateli

_________________
Pozdrawiam
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adamus_POffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2020 - 13:28
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 03-01-2020
Posty: 106

Status: Offline
Dzień dobry,

a czy ktoś składał w ostatnim czasie wniosek bez oświadczenia, o którym wspomniał Pan Roman (post wyżej) ? Bo przyznam się, że trochę się pospieszyłam i wysłałam swoje wnioski przez EPUAP, jeszcze zanim natrafiłam na ten wątek i obawiam się, że w przyszłości sprawa może się przedłużać właśnie ze względu na braki formalne.

Pozdrawiam,
Patrycja

_________________
Pozdrawiam,
Patrycja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukas1212Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2020 - 21:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Adamus_P napisał:
Dzień dobry,

a czy ktoś składał w ostatnim czasie wniosek bez oświadczenia, o którym wspomniał Pan Roman (post wyżej) ? Bo przyznam się, że trochę się pospieszyłam i wysłałam swoje wnioski przez EPUAP, jeszcze zanim natrafiłam na ten wątek i obawiam się, że w przyszłości sprawa może się przedłużać właśnie ze względu na braki formalne.

Pozdrawiam,
Patrycja



Czy pocztą tradycyjną, czy poprzez Epuap - najważniejsze jest oświadczenie i tak jak przedstawił Roman w wątku wyżej.


Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gorzolnikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-02-2020 - 09:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2017
Posty: 76

Status: Offline
Otrzymałem zdjęcia 5 z 13 metryczek, o które wnioskowałem na początku października 2019. Na początku lutego otrzymałem prośbę o wysłanie papierowego wniosku i uzupełnieniem go o dane, o których wyżej pisał Roman. Wniosek wysłałem 2 dni później, a prośbę o potwierdzenie płatności i zdjęcia kolejny tydzień później.

Pozdrawiam,
Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarwalskaJustynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2020 - 17:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2015
Posty: 422

Status: Offline
Dostałam taki e-mail jak wyżej opisany. Dodatkowo ma być zaliczona opłata za kopie cyfrowe. Wiecie może w jakiej kwocie ?

_________________
Pozdrawiam
Justyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2020 - 17:48
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Pierwsze pismo wysłałem 4 czerwca 2019 roku.

Pismo z prośbą o przesłanie wniosku z własnoręcznym podpisem i listą osób, które mają zostać objęte kwerendą otrzymałem 30 stycznia 2020 roku. Tego samego dnia wniosek wysłałem pocztą.

5 lutego 2020 otrzymałem odpowiedź na pismo o odnalezieniu dokumentów dowodowych z podaną kwotą do zapłaty. Tego samego dnia dokonałem przelewu i po ok. 3 godzinach otrzymałem na maila skany dokumentów.

Jestem w pełni usatysfakcjonowany i serdecznie dziękuję pracownikom APW Milanówek za pomoc w znalezieniu poszukiwanych przeze mnie dokumentów.

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gorzolnikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2020 - 17:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2017
Posty: 76

Status: Offline
KarwalskaJustyna napisał:
Dostałam taki e-mail jak wyżej opisany. Dodatkowo ma być zaliczona opłata za kopie cyfrowe. Wiecie może w jakiej kwocie ?


W moim przypadku było to 3zł/zdjęcie.

Pozdrawiam,
Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2020 - 17:57
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

W moim przypadku również 3zł/zdjęcie.

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romans87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2020 - 15:48
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2019
Posty: 92

Status: Offline
Dzisiaj dostałem odpowiedź na wysłane poprawione pismo. Na 6 metryczek znaleziono tylko 2. Koszt 30 złotych za przygotowanie i wysłanie skanów dokumentów.

_________________
Pozdrawiam
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
paula3110Offline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2020 - 08:25
Sympatyk


Dołączył: 25-01-2019
Posty: 49

Status: Offline
Na 5 nazwisk, znaleziono tylko 1. Czekam teraz na skany (opłata 9 zł).

Paulina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarmelkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2020 - 16:18
Sympatyk


Dołączył: 17-04-2017
Posty: 89

Status: Offline
romans87 napisał:
Dzisiaj dostałem odpowiedź na wysłane poprawione pismo. Na 6 metryczek znaleziono tylko 2. Koszt 30 złotych za przygotowanie i wysłanie skanów dokumentów.

A jak długo czeka się na odpowiedź po wysłaniu poprawnego pisma?
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarwalskaJustynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2020 - 17:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2015
Posty: 422

Status: Offline
Wyżej ktoś pisał że tydzień od wysłania listu. Więc chyba od razu, gdy dojdzie list

_________________
Pozdrawiam
Justyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KuSto
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2020 - 23:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-05-2014
Posty: 11

No to i ja pozwolę sobie podzielić się rezultatem poszukiwań.

Pierwotnie wniosek wysłałem na adres email Archiwum w Milanówku 3 czerwca 2019 r. Pierwszą odpowiedź otrzymałem po ponad pół roku (dokładnie 28 stycznia br.) z prośbą, aby ponowić pismo tradycyjnie - pocztą. Ważne by była klauzula i własnoręczny podpis. Uzupełnioną wersję na papierze wysłałem tydzień temu, a dziś (25 lutego) na mój adres email nadeszła odpowiedź z wyszukanymi osobami.

W Archiwum odnaleziono zdjęcia 3 spośród 14 osób wnioskowanych, przy czym cała trójka "szczęśliwców" była rodzeństwem i z tej grupy umierali najpóźniej (w latach 1989-2007). Nieco się zawiodłem, bo bardziej liczyłem na zdjęcia starszych przodków, których zdjęć nie mam w swoim archiwum, ale lepsze to niż nic. Poszukiwani przeze mnie byli mieszkańcami Warszawy, Skierniewic oraz obecnego powiatu pruszkowskiego.

Dodam, że koszt na rzecz archiwum wyniósł mnie 33 zł

_________________
Pozdrawiam,
Kuba
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SidorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2020 - 08:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2017
Posty: 245

Status: Offline
Ja czekam od roku i nic. Czy jest jakiś druk tego wniosku, który wysyłacie pocztą?

_________________
Pozdrawiam
Ula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.924038 sekund(y)