Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2019 - 19:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Wyloguj się, zaloguj i spróbuj jeszcze raz. najszybciej bywa przed południem, po godz. 17 (wstają Amerykanie) ruch bywa większy, więc strona może wolniej chodzić.

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wanda_BielakowskaOffline
Temat postu: Jak korzystać z MyH  PostWysłany: 05-03-2019 - 08:10
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2010
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dzień dobry, zarejestrowałam się na MyH na 2-tygodoniowy okres próbny. Utworzyłam dość spore drzewo z własnych danych i dalej... nic. Nie mogę znaleźć żadnych danych kolejnych moich przodków! Proszę o podpowiedź, jak to zrobić? Może dane z Polski są dostępne dla tych, którzy opłacili cały rok. Czy to możliwe? Jeśli nie, to proszę o podpowiedź jak dotrzeć do polskich przodków?
Serdecznie pozdrawiam Wanda

_________________
WaRia

szukam nazwisk: Grysz, Zientara, Łypaczewska, Kaszewska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Jak korzystać z MyH  PostWysłany: 05-03-2019 - 08:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
To tak nie działa Smile
MH to nie jest jakaś baza kompletna, to tylko zestaw danych wpisanych przez użytkowników plus inne bazy, które ma MH. Jeśli nikt z Twoich krewnych nie stworzył drzewa to go tam nie ma. Zamiast czekać na gotowca proponuję pracę własną, bez błędów i z większą satysfakcją. W końcu nie wiesz czy to, co ktoś tam wpisał jest prawdą, rodzinną legendą czy hipotezą lub dopasowaniem na siłę pewnych faktów Smile
Powodzenia,
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kronerhalinaOffline
Temat postu: Jak korzystać z MyH  PostWysłany: 05-03-2019 - 08:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2012
Posty: 118

Status: Offline
Wando swoich przodków znajdziesz np tu: http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... te=&exac=1 Pozdrawiam. Halina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wanda_BielakowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2019 - 10:22
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2010
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Halino i Arku, bardzo Wam dziękuję za cudowne porady. Co do MyH to faktycznie do mojego drzewa dołączona została gałąź ze strony ojca, którą miałam już opracowaną właśnie mozolnymi poszukiwaniami. Halino, zaraz wchodzę i szukam.
Dziękuję i pozdrawiam WaRia

_________________
WaRia

szukam nazwisk: Grysz, Zientara, Łypaczewska, Kaszewska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2019 - 12:27
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1799
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Cyt.:"Dzień dobry, zarejestrowałam się na MyH na 2-tygodoniowy okres próbny. Utworzyłam dość spore drzewo z własnych danych i dalej... nic. Nie mogę znaleźć żadnych danych kolejnych moich przodków! Proszę o podpowiedź, jak to zrobić? Może dane z Polski są dostępne dla tych, którzy opłacili cały rok. Czy to możliwe? Jeśli nie, to proszę o podpowiedź jak dotrzeć do polskich przodków?
Serdecznie pozdrawiam Wanda"


Na MH jest teraz również DNA. Czyli można albo tam zrobić test DNA, albo test zrobiony np. w FTDNA wgrać do MH. Co prawda z testu DNA nie znajdziesz od razu przodków (chociaż jest to możliwe jak ktoś ma w drzewie wspólnych), ale znajdziesz kuzynów, "wspólników" do przodków, tak to działa. Teraz ich test kosztuje 69USD i reklamują go nawet w Polsce w mediach. Ja mam tam test zrobiony w FTDNA (inna firma stricte do testów genetycznych genealogicznych, FamilyTreeDNA), tochę taniej. wgrałam go do MH i wyskoczyło mi .. kilka tysięcy kuzynów. Niektórzy mają tam drzewa, oczywiście to raczej głębocy bardzo kuzyni, w tym tacy gdzie już nie ma metryk dla tych wspólnych przodków, ale powiększa to szanse dotarcia do większej liczby przodków. Od kilku dni MH ma też nowe narzędzie analizy danych DNA, przyznam, że świetne, nazywa się "AutoCluster". Z bazy kilku tysięcy kuzynów genetycznych wybiera grupę rzędu 100 osób (bliżej spokrewnionych) i na tej podstawie buduje "rody", wspólników do wspólnych przodków. Mi wygenerowało 22 takie "rody", rodzicom po kilkanaście. Jak już weszłaś w MH teraz właśnie, to warto skorzystać z tego DNA, możliwości jakie ono daje w rozbudowie drzewa, na "boki" i w dotarciu do dalszych przodków, chociaż tych ostatnich nie zawsze będzie można uchwycić z imienia i nazwiska, jak już nie ma metryk. W dotarciu do dalszych metryk, jak istnieją, też pomoże.

Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny


Ostatnio zmieniony przez Łucja dnia 05-03-2019 - 12:43, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grabis_MirosławaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2019 - 12:38
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 07-01-2009
Posty: 28
Skąd: Pomorze i Śląsk
Status: Offline
Trzeba rozróżnić czy poszukujemy przodków czy krewnych. Bo jeśli przodków, to jedyna droga to archiwa. MH przywłaszcza dane swoich użytkowników i odsprzedaje je w formie abonamentu. Dlatego zlikwidowałam swoje konto.

Pozdrawiam M
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2019 - 12:50
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1799
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Grabis_Mirosława napisał:
Trzeba rozróżnić czy poszukujemy przodków czy krewnych. Bo jeśli przodków, to jedyna droga to archiwa. MH przywłaszcza dane swoich użytkowników i odsprzedaje je w formie abonamentu. Dlatego zlikwidowałam swoje konto.

Pozdrawiam M


A ja bardzo "nie lubiłam" MH do czasu jak nie wgrałam tam danych DNA i to sama wgrałam dane rodziców (w ostatnich dniach), bo jak mi kuzyn wgrał moje dane to też nie pomogło w "lubieniu". A teraz to wręcz zachwyt (pewnie minie z czasem) i nawet mam zamiar utworzyć tam swoje drzewo. Bo dzięki DNA mogę wreszcie zweryfikować czy jest "prawdziwe" (to znaczy ta weryfikacja oczywiście trochę potrwa). Fakt, że przez kilkanaście lat tylko archiwa i inne bazy, dzięki czemu dotarałam dość głęboko, praktycznie w każdej linii i raczej moje dane służą innym, którzy też wykonali testy DNA, niż odwrotnie, ale i to mnie cieszy, że komuś i to wielu, pomogę.

Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wanda_BielakowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2019 - 18:59
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2010
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Jak dobrze, że można zapytać kwiat

_________________
WaRia

szukam nazwisk: Grysz, Zientara, Łypaczewska, Kaszewska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lukas49Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-03-2019 - 12:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-09-2013
Posty: 265
Skąd: Toruń
Status: Offline
Grabis_Mirosława napisał:
Trzeba rozróżnić czy poszukujemy przodków czy krewnych. Bo jeśli przodków, to jedyna droga to archiwa. MH przywłaszcza dane swoich użytkowników i odsprzedaje je w formie abonamentu. Dlatego zlikwidowałam swoje konto.

Pozdrawiam M


Kompletnie nie zgadzam się z Pani wypowiedzią. MH nie przywłaszcza danych użytkowników w celu odsprzedawania ich w formie abonamentu. Twórcy każdego z drzew mogą zrobić je całkowicie prywatnymi uniemożliwiając dostęp do nich innym użytkownikom. Mają zresztą do tego prawo, zgodnie z ochroną prywatnych danych. W drzewach MH standardowo dane osób żyjących niedostępne są dla osób nie będących zaproszonymi członkami naszego drzewa. W ich przypadku widoczny jest napis PRIVATE. Widoczne są wyłącznie profile osób zmarłych.

Konto bezpłatne MH ograniczone jest wielkością drzewa do 250 osób. Zawiera także tylko podstawowe funkcje umożliwiające łatwe stworzenie własnego drzewa rodzinnego, dostępnego przez internet dla każdej osoby na kuli ziemskiej. Pomagają w tym narzędzia znajdujące podobieństwa danych w innych drzewach na całym świecie. Ułatwia to i przyspiesza znacznie rozwój naszego drzewa rodzinnego.

Abonament płatny rozszerza ograniczenie ilościowe, umożliwia dostęp do wielu innych przydatnych funkcji a także olbrzymich baz danych. Oto CENNIK wszystkich abonamentów oraz dostępnych w nich funkcji.
Przy okazji informuję, że istnieje polskie FORUM użytkowników MyHeritage na którym znajdziemy błyskawiczną pomoc w przypadku problemów.

_________________
Pozdrawiam - Jan

szukam: Łukasik, Zalewski - Kujawy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
donataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-03-2019 - 10:40
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2007
Posty: 182
Skąd: Radlin/k.Wodzisławia Śl.
Status: Offline
Witam
Dotąd nie miałam problemu z utworzeniem wykresu gałęzi z mojego drzewka przodków lub potomków
którejkolwiek osoby z rodziny poprzez MyHeritage Family Tree Builder.
Od jakiegoś czasu dostaję taką informację: Błąd tworzenia tabeli 0011.
Co robię nie tak?

Pozdrawiam.
Donata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lukas49Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-03-2019 - 15:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-09-2013
Posty: 265
Skąd: Toruń
Status: Offline
Witam Pani Donato.

Zachęcam raz jeszcze do odwiedzin polskiego forum użytkowników programów MyHeritage - https://www.myheritage.pl/support-forums
W przypadku problemów znajdzie Pani tam pomoc o wiele szybciej. Ja sam rzadko zaglądam do tego tematu, pomimo iż dość często korzystam z portalu genelodzy.pl

Wracając do problemów z wygenerowaniem wykresu nie mam pojęcia co oznacza komunikat błędu z numerem 0011. Znać go mogą jedynie programiści MyHeritage. Tam więc należałoby się zwrócić z prośbą o wyjaśnienie. Adres e-mail: support@myheritage.com

Moim zdaniem dość często występują problemy w przypadku większych wykresów. Zrobiłem kilka testów w FTB. Wykresy z mniejszą ilością danych wykonywane są bez problemów. Przy opcji "bez ograniczeń" pojawia się komunikat "Ups... Family Tree Builder jest obecnie niemożliwy do odtworzenia informacji z serwera drukowania. Proszę spróbować za kilka minut." Po ograniczeniu liczby pokoleń do 5 wykres bez problemu został wygenerowany.
A więc jak podejrzewałem, przyczyną jest problem z dostępem do danych na serwerach MH, które dość często są przeciążone dużą ilością połączeń.

Przy okazji, dziwi mnie używanie przez wielu twórców drzew programu FTB. Jest on bardzo ubogi graficznie. Działa jak stare programy dos-owe. Witryna rodzinna online jest nieporównywalnie lepsza. Widać na niej jak na dłoni wiele rodzin a nawet całych gałęzi. Pokazanie w niej swojego drzewa rodzinnego jest o wiele wygodniejsze.
Programu FTB używam wyłącznie do oddzielania i łączenia drzew.

_________________
Pozdrawiam - Jan

szukam: Łukasik, Zalewski - Kujawy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
donataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-03-2019 - 21:53
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2007
Posty: 182
Skąd: Radlin/k.Wodzisławia Śl.
Status: Offline
Witam Serdecznie.

Dziękuję za tak obszerne wyjaśnienie Panie Janie
Wykres gałązki z mojego drzewka, który chciałam przesłać komuś z dalszej rodziny, zawierał
raptem kilkanaście osób, 5 pokoleń więc niezbyt dużo.
Kilkanaście minut temu strona MyHeritage zaoferowała mi aktualizację programu.
I tu znów fiasko, próba nie powiodła się.
Postaram się problem wyjaśnić u źródeł i zapoznać się z proponowaną przez Pana stroną.

Pozdrawiam.
Donata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lukas49Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-03-2019 - 23:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-09-2013
Posty: 265
Skąd: Toruń
Status: Offline
Jeżeli to ktoś z rodziny to proponuję zaprosić go do drzewa i sam sobie obejrzy wszystko.

_________________
Pozdrawiam - Jan

szukam: Łukasik, Zalewski - Kujawy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
donataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-03-2019 - 06:14
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2007
Posty: 182
Skąd: Radlin/k.Wodzisławia Śl.
Status: Offline
W przyszłości na pewno.
Staś ma 10 lat. Wink

Pozdrawiam.
Donata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.671781 sekund(y)