Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
sobota, 22 lutego 2020

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu: Szukam aktu ur. z 1884 w Warszawie - ZNALAZŁAM ! HURRA !  PostWysłany: 03-01-2014 - 09:30
Sympatyk

Status: Offline
Witam serdecznie,
Od pewnego czasu bezskutecznie poszukuję aktu urodzenia Andrzeja Kulwiecia
http://www.cmentarz.bydgoszcz.pl/osoba.php?id=65
Niektóre źródła podają, że urodził się 25 maja a inne, że 25 sierpnia. Wszystkie twierdzą, że urodził się w Warszawie. Jego córka Róża Kulwieć (zmarła w 1991r) też twierdziła, że urodził sie w Warszawie i podawała datę 25-05-1884. Niestety nigdy wtedy nie pomyślałam żeby poprosić Ją o metrykę urodzenia. W tamtych czasach wystarczyły mi informacje ustne. Dopiero od jakichś 15 lat uzupełniam materiały potwierdzające "istnienie" przodków.
No i właśnie utknęłam. Mam akt ślubu rodziców Andrzeja (Michał Kulwieć i Waleria z Towiańskich) z 26-05-1879 z W-Wy z kościoła Św. Andrzeja. Myślałam, że Andrzej był chrzczony również w kosciele Sw. Andrzeja, ale nie znalazłam aktu. Przeszukałam więc wszystkie warszawskie parafie i niestety nic. Nie wiem, może ten akt gdzieś tam jest ale ja go nie widzę?!
Dlatego mam prośbę. Gdyby ktoś trafił przypadkiem na akt urodzenia Andrzeja Kulwiecia to bardzo proszę o informację.
Pozdrawiam
Małgorzata

Ostatnio zmieniony przez Małgorzata_Kulwieć dnia 24-07-2019 - 14:38, w całości zmieniany 2 razy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu: Szukam aktu urodzenia z 1884 w Warszawie  PostWysłany: 24-07-2019 - 14:36
Sympatyk

Uffff!
Nareszcie!
Znalazłam!

W prasie z roku 1885 znalazłam informację, że ojciec Andrzeja Michał, został mianowany na stanowisko intendenta szpitala Św. Lazarza, a przedtem był intendentem w szpitalu za rogatkami wolskimi. I to spowodowało, że przeglądnęłam urodzenia z kościoła Św. Stanisława, którego wcześniej nie brałam pod uwagę, a to dlatego iż w roku 1879 Michał mieszkał przy ulicy Aleksandria (dziś Kopernika), a potem przy Świętokrzyskiej (był wieloletnim intendentem szpitala Dzieciątka Jezus) i nic mi nie wskazywało innych okolic niz Śródmieście.

No, ale juz mam.

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.

sbasiaczOffline
Temat postu: Szukam aktu urodzenia z 1884 w Warszawie  PostWysłany: 24-07-2019 - 15:41
Zasłużony
Sympatyk

gratulacje!
Znam to uczucie !!!
pozdrawiam
BasiaS

Rebell_Cieniewska_GrażynaOffline
Temat postu: Szukam aktu urodzenia z 1884 w Warszawie  PostWysłany: 24-07-2019 - 18:41
Członek PTG

Po pięciu latach, to musi być frajda. Dodałaś mi wiary, że może i mnie się uda. Gratuluję.
Czytam Twoje posty o Kulwieciach z wielkim zainteresowaniem
Grażyna

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat