Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-12-2020 - 14:28
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Nie. To chyba jasne z wątku- kategoria archiwalna "A"
Ale dobry skan powinien zastąpić w pełni odbitkę

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
puszekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-12-2020 - 15:12
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 1527

Status: Offline
Ja jedno zdjęcie dostałam, pewnie mieli 2 takie same. Reszta odbitki.
Bożena

_________________
Bożena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mariamikołajOffline
Temat postu: ŻARY.Koperty dowodowe.Szwa.Wyszukiwanie  PostWysłany: 08-01-2021 - 16:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-09-2020
Posty: 124

Status: Offline
Jakiś już czas temu (z rok) doszło na szwa.gov. Nie ma tu skanów, ale można łatwo (i z dużym prawdopodobieństwem) sprawdzić czy ktoś "z naszych" nie "wylądował" w Żarach, ponieważ jednostki zawierają:nazwisko, imię i datę urodzenia https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ser ... a_data_do= Wystarczy wpisać nazwisko.

Pozdrawiam
Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RafaelOffline
Temat postu: ŻARY.Koperty dowodowe.Szwa.Wyszukiwanie  PostWysłany: 31-01-2021 - 10:44
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 29-04-2008
Posty: 882
Skąd: Kozietuły/Łomianki
Status: Offline
Info z jakiejś grupy:
koperty dowodowe w archiwum w Rzeszowie i Siedlcach.
Jeśli ktoś jeszcze posiada informacje o takich nabytkach, to proszę o post Smile

_________________
Pozdrawiam
Rafał

Poszukuję wszelkich informacji i kontaktu z krewnymi rodzeństwa pradziadków:
Warszawa - Bańkowscy, Kabot.
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... art=4&ez=2
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
leszczOffline
Temat postu: ŻARY.Koperty dowodowe.Szwa.Wyszukiwanie  PostWysłany: 25-02-2021 - 22:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-02-2013
Posty: 389

Status: Offline
na jakiego meila trzeba pisać o koperty dowodowe do AP w Milanówku

_________________
Pozdrawiam
Krystian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: ŻARY.Koperty dowodowe.Szwa.Wyszukiwanie  PostWysłany: 25-02-2021 - 22:51
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
może lepiej przeczytać wątek? hę?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoasiaCichońOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2021 - 19:45
Sympatyk


Dołączył: 25-05-2021
Posty: 12
Skąd: Legnica
Status: Offline
Witam.
Poniżej przedstawię moją przygodę w szukaniu przodków.
Zaczęło się 9 miesięcy temu kiedy zwróciłam się do Archiwum Państwowego w Warszawie o odszukanie metryczek mojej babci i jej męża oraz mojej prababci i jej męża.
Dwa tygodnie temu dostałam odpowiedź, że udało się od naleźć metryczkę dowodu osobistego mojej babci.
Natomiast pozostałych osób nie odnaleziono. Podano mi tylko sygnatury archiwalne.

Jak otrzymałam skan metryczki dowodu osobistego mojej babci , napisałam do Archiwum Państwowego Oddział w Legnicy bo tam mieszkała i zmarła. Niestety Archiwum odpisało, że nie w swoich zasobach archiwalnych nie posiadają jakichkolwiek dokumentów wskazanych osób i odesłało mnie do Urzędu Miasta w Legnicy Wydział Spraw Obywatelskich.

I tu się zaczęło!

Dostałam bardzo długie pismo z artykułami i paragrafami. Wniosek jest taki, że w zasobach urzędu są tylko koperty dowodowe mojej babci i jej męża ale nie otrzymam wglądu do tych dokumentów puki nie złożę formalnego wniosku i opłatę za ten wniosek.
Oczywiście złożyłam taki wniosek uzasadniając, że dokumenty te mają dla mnie charakter pamiątkowy i będą wykorzystane wyłącznie w celach genealogicznych, do użytku domowego(tak jak pisała Pani Aneta), opłaciłam ten wniosek .
Dwa dni temu otrzymałam odpowiedź:

"Należy w terminie 7 dni wykazać interes prawny w pozyskaniu dokumentacji związanej z dowodem osobistym ( jest wymieniona moja babcia i jej mąż).
Z uwagi na to, że dołączone dokumenty (mój akt urodzenia i mój akt małżeństwa) nie mogą stanowić należycie udokumentowanego uprawnienia do pozyskania dokumentacji dowodowej wzywam w podanym terminie do wykazania interesu prawnego.
Informuję, że kwestię udostępniania dokumentacji związanej z dowodem osobistym reguluje ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych (Dz.U.2021.816 t.j.). Zgodnie z art.  75 ust. 3 pkt. 3 przywołanej ustawy:
Do uzyskania dostępu do dokumentacji związanej z dowodami osobistymi są uprawnione:
Inne podmioty – jeżeli wykażą interes prawny."

Proszę pomóżcie mi bo już nie wiem jak mam odpowiedzieć Pani urzędniczce.

Joasia Cichoń
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoasiaCichońOffline
Temat postu: Dowody osobiste, teczki (koperty) dowodowe  PostWysłany: 29-05-2021 - 19:52
Sympatyk


Dołączył: 25-05-2021
Posty: 12
Skąd: Legnica
Status: Offline
Witam.
Poniżej przedstawię moją przygodę w szukaniu przodków.
Zaczęło się rok temu kiedy zwróciłam się do Archiwum Państwowego w Warszawie o odszukanie metryczek mojej babci i jej męża oraz mojej prababci i jej męża.
Dwa tygodnie temu dostałam odpowiedź, że udało się od naleźć metryczkę dowodu osobistego mojej babci.
Natomiast pozostałych osób nie odnaleziono. Podano mi tylko sygnatury archiwalne.

Jak otrzymałam skan metryczki dowodu osobistego mojej babci , napisałam do Archiwum Państwowego Oddział w Legnicy bo tam mieszkała i zmarła. Niestety Archiwum odpisało, że nie w swoich zasobach archiwalnych nie posiadają jakichkolwiek dokumentów wskazanych osób i odesłało mnie do Urzędu Miasta w Legnicy Wydział Spraw Obywatelskich.

I tu się zaczęło!

Dostałam bardzo długie pismo z artykułami i paragrafami. Wniosek jest taki, że w zasobach urzędu są tylko koperty dowodowe mojej babci i jej męża ale nie otrzymam wglądu do tych dokumentów puki nie złożę formalnego wniosku i opłatę za ten wniosek.
Oczywiście złożyłam taki wniosek uzasadniając, że dokumenty te mają dla mnie charakter pamiątkowy i będą wykorzystane wyłącznie w celach genealogicznych, do użytku domowego(tak jak pisała Pani Aneta), opłaciłam ten wniosek .
Dwa dni temu otrzymałam odpowiedź:

"Należy w terminie 7 dni wykazać interes prawny w pozyskaniu dokumentacji związanej z dowodem osobistym ( jest wymieniona moja babcia i jej mąż).
Z uwagi na to, że dołączone dokumenty (mój akt urodzenia i mój akt małżeństwa) nie mogą stanowić należycie udokumentowanego uprawnienia do pozyskania dokumentacji dowodowej wzywam w podanym terminie do wykazania interesu prawnego.
Informuję, że kwestię udostępniania dokumentacji związanej z dowodem osobistym reguluje ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych (Dz.U.2021.816 t.j.). Zgodnie z art.  75 ust. 3 pkt. 3 przywołanej ustawy:
Do uzyskania dostępu do dokumentacji związanej z dowodami osobistymi są uprawnione:
Inne podmioty – jeżeli wykażą interes prawny."

Proszę pomóżcie mi bo już nie wiem jak mam odpowiedzieć Pani urzędniczce.

Joasia Cichoń
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Heropolitanska_IzabelaOffline
Temat postu: Dowody osobiste, teczki (koperty) dowodowe  PostWysłany: 30-05-2021 - 11:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2007
Posty: 399

Status: Offline
2 dni temu czyli 27 maja? Zatem 7 dni upłynie w czwartek 3 czerwca. Przy tak krótkich terminach prośbę o pomoc trzeba umieszczać natychmiastowo. Ale w najgorszym wypadku, jeżeli nie wpłynie do usc pismo wykazujące interes prawny, usc winien wydać decyzję odmowną, którą będzie można zaskarżyć. Proszę mi przesłać na priv swój adres mailowy to się odezwę. Ale czasu jest bardzo mało a ja na początku tygodnia jestem bardzo zajęta.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agnesoli21Offline
Temat postu: Dowody osobiste, teczki (koperty) dowodowe  PostWysłany: 30-05-2021 - 12:29
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2018
Posty: 77

Status: Offline
Nie udostępnią Ci kopert dowodowych, ponieważ urzędy na Dolnym Śląsku odgórnie dostały zakaz udostępniania kopert dowodowych od Wojewody Dolnośląskiego. Możesz poczytać sobie o tym na Facebooku na stronie genealodzy.pl (jest tam cały rozdział o kopertach dowodowych)

_________________
Pozdrawiam. Agnieszka Narbutowicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Heropolitanska_IzabelaOffline
Temat postu: Dowody osobiste, teczki (koperty) dowodowe  PostWysłany: 30-05-2021 - 12:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2007
Posty: 399

Status: Offline
Na Wojewodzie postępowanie się nie kończy. Jeszcze jest Sąd Administracyjny, do którego wręcz trzeba zaskarżyć odmowną decyzję Wojewody.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ścibor_GrażynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-05-2021 - 17:55
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2021
Posty: 50

Status: Offline
Dzień dobry.
Trafiłaś na urzędniczkę bardziej papieską niż sam papież. Podaje szereg artykułów i żąda przedstawienia interesu prawnego w sprawie, to trzeba spróbować to zrobić. Proszę koniecznie odpowiedzieć na pismo urzędniczki. Zobaczymy jaka będzie reakcja.
Ja bym napisała tak:

W odpowiedzi na pismo z dnia ........... znak ........... informuję, że ja Joanna z ................. po mężu Cichoń jestem córką ........................................... W przesłanym przez mnie do Państwa odpisie aktu małżeństwa jest moje nazwisko panieńskie, i wymienieni są moi rodzice W przesłanym przeze mnie do Państwa odpisie mojego aktu chrztu są też wymienieni moi rodzice. Moja matka jest córką ...............................
Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego jesteśmy krewnymi w linii prostej, a to daje mi podstawę do ubiegania się o pozyskanie dokumentacji związanej z dowodem osobistym mojej babci i mojego dziadka będącej w Państwa posiadaniu. Mamy różne nazwiska - ja, moja matka, i moja babka - a to dlatego, że w Polsce kobieta zawierając związek małżeński zazwyczaj przyjmuje nazwisko męża.

Moim interesem prawnym w pozyskaniu dokumentacji, o której mowa, jest interes genealogiczny. Dla moich dzieci gromadzę w domowym archiwum rodzinnym wszelkie pamiątki, jak i dokumenty urzędowe po moich przodkach. Przekazywaną dzieciom wiedzę o przodkach chcę poprzeć stosownymi dokumentami. Sądzę, że wiedza o przodkach jest tak samo ważna, jak każda inna.

Wobec powyższego uprzejmie proszę o przekazanie mi dokumentacji związanej z dowodem osobistym mojej babci i mojego dziadka będącej w Państwa posiadaniu.
Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
Joanna Cichoń



Powodzenia.
Grażyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoasiaCichońOffline
Temat postu: Re: Dowody osobiste, teczki (koperty) dowodowe  PostWysłany: 30-05-2021 - 20:25
Sympatyk


Dołączył: 25-05-2021
Posty: 12
Skąd: Legnica
Status: Offline
Heropolitanska_Izabela napisał:
2 dni temu czyli 27 maja? Zatem 7 dni upłynie w czwartek 3 czerwca. Przy tak krótkich terminach prośbę o pomoc trzeba umieszczać natychmiastowo. Ale w najgorszym wypadku, jeżeli nie wpłynie do usc pismo wykazujące interes prawny, usc winien wydać decyzję odmowną, którą będzie można zaskarżyć. Proszę mi przesłać na priv swój adres mailowy to się odezwę. Ale czasu jest bardzo mało a ja na początku tygodnia jestem bardzo zajęta.


Wysłałam już na prv
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoasiaCichońOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2021 - 08:11
Sympatyk


Dołączył: 25-05-2021
Posty: 12
Skąd: Legnica
Status: Offline
Ścibor_Grażyna napisał:
Dzień dobry.
Trafiłaś na urzędniczkę bardziej papieską niż sam papież. Podaje szereg artykułów i żąda przedstawienia interesu prawnego w sprawie, to trzeba spróbować to zrobić. Proszę koniecznie odpowiedzieć na pismo urzędniczki. Zobaczymy jaka będzie reakcja.
Ja bym napisała tak:

W odpowiedzi na pismo z dnia ........... znak ........... informuję, że ja Joanna z ................. po mężu Cichoń jestem córką ........................................... W przesłanym przez mnie do Państwa odpisie aktu małżeństwa jest moje nazwisko panieńskie, i wymienieni są moi rodzice W przesłanym przeze mnie do Państwa odpisie mojego aktu chrztu są też wymienieni moi rodzice. Moja matka jest córką ...............................
Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego jesteśmy krewnymi w linii prostej, a to daje mi podstawę do ubiegania się o pozyskanie dokumentacji związanej z dowodem osobistym mojej babci i mojego dziadka będącej w Państwa posiadaniu. Mamy różne nazwiska - ja, moja matka, i moja babka - a to dlatego, że w Polsce kobieta zawierając związek małżeński zazwyczaj przyjmuje nazwisko męża.

Moim interesem prawnym w pozyskaniu dokumentacji, o której mowa, jest interes genealogiczny. Dla moich dzieci gromadzę w domowym archiwum rodzinnym wszelkie pamiątki, jak i dokumenty urzędowe po moich przodkach. Przekazywaną dzieciom wiedzę o przodkach chcę poprzeć stosownymi dokumentami. Sądzę, że wiedza o przodkach jest tak samo ważna, jak każda inna.

Wobec powyższego uprzejmie proszę o przekazanie mi dokumentacji związanej z dowodem osobistym mojej babci i mojego dziadka będącej w Państwa posiadaniu.
Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
Joanna Cichoń



Powodzenia.
Grażyna


Dziękuję Pani Grażyno za podpowiedź. A co do urzędniczki, najśmieszniejsze jest to że jest to moja koleżanka z którą studiowała przez cztery lata.

Pozdrawiam Joasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2021 - 19:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Witaj Asiu,

czy dobrze zrozumiałam, że załączyłaś wyłącznie swój akt urodzenia oraz swój akt małżeństwa?
A co z ogniwem łączącym Ciebie i babcię, czyli akt dotyczący rodzica?
Wydaje się, że chyba ten fakt urzędniczka miała na myśli pisząc, cyt:
"Z uwagi na to, że dołączone dokumenty (mój akt urodzenia i mój akt małżeństwa) nie mogą stanowić należycie udokumentowanego uprawnienia do pozyskania dokumentacji dowodowej".

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.815227 sekund(y)