Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2012 - 15:42
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Kochani,
"Wiele halasu o nic".
Ci, ktorzy maja dostep do zrodel (abonamenty, ksiazki) i chca pomoc, moga wlasnymi slowami napisac kilka informacji w tych zrodlach zawartych.
Ja tak robie od 5-ciu lat i nikt mnie nie ukaral.
Oczywiscie, czasem znajdzie sie jakis "madralski", ktory natychmiast sie wpisze pod moim postem z dokladnym cytatem z tego zrodla. Pewnie tylko po to, zeby pokazac, ze lepiej wie. Ha ! Ha !
Pozdrowienia,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczerbiński
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2012 - 15:46
Sympatyk


Dołączył: 19-10-2007
Posty: 778
Skąd: Zielona Góra
Panie Romanie!
I to jest słuszna racja z poziomem naszych osobistych dochodów, ale narzekanie nic nie pomoże, już dawno żyjemy w kapitaliźmie i dawno zostawiliśmy stary ustrój za sobą (chociaż nie w mentalności niektórych osób).
Gdy Pan będzie zbyt mocno narzekał, to Panu najwyżej powiedzą tak: 'A co to konia obchodzi, że się wóz przewrócił' . Wio!
Jerzy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RomanKOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2012 - 16:09
Sympatyk


Dołączył: 24-10-2011
Posty: 101

Status: Offline
Panie Jerzy, fajne to przysłowie z koniem Smile Ale kto wie, może koniowi właśnie zależy na tym, żeby wóz się przewrócił, bo wtedy nie będzie musiał wozu ciągnąć Smile A na ideologiczne dyskusje (co lepsze, socjal czy kapitalizm?) nie dam się wciągnąć Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczerbiński
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2012 - 17:17
Sympatyk


Dołączył: 19-10-2007
Posty: 778
Skąd: Zielona Góra
i słusznie Panie Romanie i słusznie ... nie ma nic bardziej brudnego od polityki.
Pozdrawiam Jerzy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bazieOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2012 - 17:35
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 26-09-2009
Posty: 141
Skąd: Gliwice
Status: Offline
Witam,
Gdy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi zapewne o... wynalazek Fenicjan.
O ile zdążyłem się zorientować, genealogia (zajmuję się nią amatorsko - a może raczej hobbystycznie - od zaledwie kilku lat), jest to jedna z niewielu dziedzin wiedzy, nauki czy w ogóle życia, w której bez pomocy innych zrobimy niestety niewiele. Być może, gdy wszystkie indeksy będą już dostępne elektronicznie, stan ten ulegnie zmianie, ale obawiam się, że prędzej Polska doczeka się sieci autostrad porównywalnej z niemiecką. Z tego też powodu wszelkie informacje dostępne elektronicznie są tak cenne - czy to w formie opracowanej, czy to w formie skanów. Z powodu ogromu informacji do przetworzenia często wykorzystuje się siły i środki pasjonatów, tzw. wolontariuszy, przypuszczam jednak, że (być może spora) część z nich wykonuje tę pracę za darmo, mając nadzieję, że w ten sposób prędzej dotrze do interesujących ich informacji o ich własnych przodkach. I jeśli wszystkie strony się na to godzą, jest OK.
W początkach mojej działalności korzystałem z WGM, a nawet podzieliłem się z p. Markiem Minakowskim swoją wiedzą o przodkach, zresztą nie były to efekty mojej pracy, tylko m. in. moich przodków właśnie. Okazało się, że dane te są bardzo cenne. Później dzieliłem się także kolejnymi odkryciami, tym razem moimi, niestety okazało się, że za wprowadzenie niektórych z nich do WGM trzeba osobno zapłacić. Oczywiście właściciel bazy ma takie prawo, ale - tu cytuję moją Żonę, za Jej zgodą, żeby nie było podejrzeń - "Jeśli miało to zachęcić do dalszej współpracy, to trochę nie wyszło. A ja chciałem tylko pomóc."
Od tej pory nieco inaczej patrzę na sprawę. Uważam, że jest uczciwie, gdy informacją uzyskaną za darmo również za darmo dzielimy się z innymi. Odnosząc się do stwierdzenia p. Marcina Gawskiego, że p. Minakowski jest "wyszukiwaczem" - obawiam się, że w opisanym przeze mnie przypadku tylko wprowadził on przedstawione przeze mnie dane. Szukania było tu niewiele. Czy zatem na tak uzyskanych informacjach powinien również zarabiać jako "wyszukiwacz"?
I jeszcze jedna sprawa. Naturą Polaków jest skłonność do kombinowania, do omijania prawa, w tym do próbowania uzyskania pewnych dóbr za darmo, niekoniecznie drogą oficjalną. Być może dzięki temu słowo "Polska" nie jest tylko napisem na mapach historycznych dotyczących XVIII wieku i jeszcze dawniejszych dziejów. Ale zdaję sobie sprawę, że dla użytkownika okazjonalnego koszt 50 zł za roczny dostęp do WGM może być zachętą do kombinowania, tym bardziej, gdy nie ma się pewności, czy WGM zawiera informacje, które naszą wiedzę o rodzinie wyniesie na wyższy poziom. Zastanowiłbym się nad dostępem tygodniowym czy nawet dziennym za symboliczną złotówkę.
Pozdrawiam,

_________________
--
BaZie - Bartłomiej Zieliński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sokolnicki_KrzysztofOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2012 - 17:52
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2009
Posty: 252

Status: Offline
Kochani uczestnicy forum ci po jednej stronie barykady i ci po drugiej stronie barykady, zwracam się do was z prośbą aby nie psuć klimatu dobrej współpracy na tym forum. Forum to zostało założone po to aby wspierać genealogów hobbystów czy jak ktoś woli amatorów, a nie po to aby się ludzie kłócili. Proszę was w swoim imieniu jeszcze raz, nie psujcie tego forum.

_________________
Z poważaniem, Krzysztof Sokolnicki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczerbiński
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2012 - 17:59
Sympatyk


Dołączył: 19-10-2007
Posty: 778
Skąd: Zielona Góra
Witam Panie Krzysztofie!
Chyba dopiero się Pan obudził ... nikt tu z nikim się nie kłóci jest jedynie spokojna wymiana informacji. Ja wiem, że przeczytać 5 stron jest ciężko, ale warto je starannie przeczytać by zmienić zdanie.
Pozdrawiam Jerzy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sokolnicki_KrzysztofOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2012 - 18:04
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2009
Posty: 252

Status: Offline
Panie Jerzy, proszę przeczytać ton niektórych wypowiedzi, a dopiero wtedy zwracać mi uwagę. Jest Pan w błędzie bo zapoznałem z 5 stronicową literaturą.

_________________
Z poważaniem, Krzysztof Sokolnicki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczerbiński
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2012 - 18:08
Sympatyk


Dołączył: 19-10-2007
Posty: 778
Skąd: Zielona Góra
Może i tak, może to ja czegoś nie zauważyłem ...W każdym bądź razie ja mam inne odczucia. Ponieważ sprawa wydaje mi się została już wyjaśniona po wystąpieniu na tym wątku Pana Minakowskiego.
Jerzy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JadoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2012 - 18:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-09-2010
Posty: 79

Status: Offline
A mnie bardzo cieszy taka dyskusja,jedną z niewielu rzeczy jakie nienawidzę jest hipokryzja,zamiatanie pod dywan etc.Więc proszę wybaczyć Panie Krzysztofie ale nikt z nas (z którymi się zgadzam) niczego tu nie psuje ,wręcz przeciwnie unaocznia problem który w toku wypowiedzi się rozmydlił.Nikt z rzeczonych pozwanych(administracja) poza próbą wymuszenia od mojej osoby przeprosin niczego konkretnego tu nie napisał.Więc w dalszym ciągu uznaję iż tutaj zawierać inni mogą wszystko ................oprócz materiałów z WGM.I o to tutaj rozbija się tenże problem ,nie zaś o konstytucję ,Konfucjusza i inne bla bla bla.Wychodzi mi na to iż "cytowanie" całych stron publikacji i podobne próby będą się dalej odbywać za przyzwoleniem administracji.Jak długo popularny jest net tak dawno temu powstały strony torrent,przy odpowiednio dobranym programie można z tamtych zasysać filmy ,muzykę,programy i inne zawartości,trochę poniekąd to mi przypomina również działania "cytowania" na forum.Różnica z gruntu jedna tutaj nazywamy to forum wymiany doświadczeń genealogicznych tamto nazywa się strony torrent.Jednak dla wtajemniczonych w temat wspomnę że cwany świat internetu również i na tamto znalazł sposób,są fora wymiany................filmów,ktoś pomyślał że to zabrzmi nieco legalniej,ot cały ten nasz "poukładany" świat hipokryzji.Wezwanie do zachowania zasad etycznych i moralnych nie tylko przez Pana Jerzego ale w zawaluowanej treści innych interlokutorów uważam za jak najbardziej trafne, szkoda że ucisza się nam gębę stwierdzeniami w stylu -Ciszej po co nam ta dyskusja dobrze jest jak jest.


Jacek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.806263 sekund(y)