Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
I.MickiewiczOffline
Temat postu: Poszukuje informacji o Wasilewskich z Drujki, Delikatorów  PostWysłany: 01-12-2021 - 19:28


Dołączył: 06-11-2021
Posty: 6

Status: Offline
Poszkuję danych o rodzinie Wasilewskich.
Interesują mnie szczególnie Imiona 4 dzieci Józefa Wasilewskiego ur w 1800 r. i Moniki Konoplańskiej. Rodzina mieszkała w okolicach Drujki, Delikatorów, Jaje,Alchimców.Będe wdzieczna za wszelką pomoc dot, tej rodziny.

Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu: Poszukuje informacji o Wasilewskich z Drujki, Delikatorów  PostWysłany: 01-12-2021 - 19:37
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Obawiam się, że zbyt mało informacji Pani podała. Może ma Pani jakieś dokumenty, metryki?
W tym rejonie nazwisko Wasilewski nie było unikalne.
Moi przodkowie (Wasilewscy) też w tym czasie żyli w powiecie brasławskim, tyle że na północny zachód od Brasławia (okolice Jeziorosów, Sołok).
Czy poszukiwani przez Panią Wasilewscy mieli szlacheckie pochodzenie? Jeśli tak, to mogę czegoś poszukać w materiałach z RGIA - na pewno są tam dokumenty dotyczące "moich" Wasilewskich i Wasilewskich z okolic Dźwińska (Dyneburga).

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
I.MickiewiczOffline
Temat postu: Poszukuje informacji o Wasilewskich z Drujki, Delikatorów  PostWysłany: 01-12-2021 - 19:47


Dołączył: 06-11-2021
Posty: 6

Status: Offline
Prawdopodobnie posiadali herb Ostoja, byli kiedys włascicielami Drujki, Wsi Jaje, Alchimców - które były przed wojna własnoscia Władysława Wasilewskiego.Niestety nic więcej nie wiem. Wiem tylko ze jednym z synów Józefa był Justyn Ostoja Wasilewski. Nie posiadam żadnych dokumentów. Będę wdzięczna za pomoc
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu: Poszukuje informacji o Wasilewskich z Drujki, Delikatorów  PostWysłany: 01-12-2021 - 19:54
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
To interesujące co Pani pisze. Do tej pory w okolicy Brasławia natykałem się jedynie na Wasilewskich h. Drzewica.
Mam w swoich notatkach Józefa Wasilewskiego, mającego syna Justyna (ur. 1835), ale żonatego z Marianną z Wojtkiewiczów. Oprócz syna Justyna zanotowałem jeszcze inne ich dzieci: Adama (1836), Floriana (1840), Paulinę (1845).

Link do metryki urodzenia Justyna: https://www.raduraksti.arhivi.lv/object ... =1&pid=152 (trzeba założyć konto i się zalogować) - miejsce urodzenia Szlazberg, par. Iłukszta.

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
I.MickiewiczOffline
Temat postu: Poszukuje informacji o Wasilewskich z Drujki, Delikatorów  PostWysłany: 01-12-2021 - 20:25


Dołączył: 06-11-2021
Posty: 6

Status: Offline
Dziękuje sprawdzę,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grazyna_GabiOffline
Temat postu: Poszukuje informacji o Wasilewskich z Drujki, Delikatorów  PostWysłany: 01-12-2021 - 20:26
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2010
Posty: 3266
Skąd: Hamburg
Status: Offline
https://www.radzima.net/eng/image_preview/614.html

Pozdrawiam
Grazyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
I.MickiewiczOffline
Temat postu: Poszukuje informacji o Wasilewskich z Drujki, Delikatorów  PostWysłany: 01-12-2021 - 22:03


Dołączył: 06-11-2021
Posty: 6

Status: Offline
Dziekuję za zdjęcie. Jakiś ślad pozostał.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu: Poszukuje informacji o Wasilewskich z Drujki, Delikatorów  PostWysłany: 02-12-2021 - 08:22
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Pani Ireno, czy ma Pani kontakty z jakimś męskim potomkiem Wasilewskich, o których Pani pisała?
Jeśli tak, to możemy spróbować weryfikacji Y-DNA.

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
I.MickiewiczOffline
Temat postu: Poszukuje informacji o Wasilewskich z Drujki, Delikatorów  PostWysłany: 02-12-2021 - 16:18


Dołączył: 06-11-2021
Posty: 6

Status: Offline
Ktos tam pozostał w Polsce, syn Józefa Wasilewskiego, niestety sam Józef już nie zyje.Pochodził z okolic Delikatorów,
Może uda mi się coś z tym zrobić. Jaki jest koszt tego badania.
W ogóle w tej rodzinie powtarzały sie imiona: Józef, Kazimierz, Władysław,Monika, Emilia, Stanisław.
Czy moje DNA o niczym ie rozstrzygnie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu: Poszukuje informacji o Wasilewskich z Drujki, Delikatorów  PostWysłany: 02-12-2021 - 17:20
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
W przypadku badania męskiego potomka można spróbować porównać haplogrupę Y-DNA, która daje szansę na weryfikację hipotezy o wspólnym męskim przodku wiele setek lat wstecz.
W przypadku przebadania Pani w grę wchodzi tylko test autosomalny, który może wykryć podobieństwo genetyczne tylko do kilku (5-7?) pokoleń wstecz.

Najbardziej podstawowy test autosomalny (z którego można spróbować wyodrębnić z grubsza halpogrupę Y-DNA) można obecnie zrobić za darmo w Ancestry (trzeba tylko założyć tam konto i wprowadzić drzewo genealogiczne zawierające co najmniej 50 osób). Standardowo taki test kosztuje 50-100 USD.

W przypadku bardziej dokładnych testów Y-DNA (WGS, Y-111/BigY) trzeba liczyć się z większymi kosztami (od 180 USD w promocji do 450 USD), ale też wynik byłby znacznie bardziej wiarygodny.

Pisze Pani, że "Józef już nie żyje". Ma pani na myśli Józefa, ur. w 1800 roku, o którym Pani pisała w pierwszym poście?

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
I.MickiewiczOffline
Temat postu: Poszukuje informacji o Wasilewskich z Drujki, Delikatorów  PostWysłany: 02-12-2021 - 20:29


Dołączył: 06-11-2021
Posty: 6

Status: Offline
Jak pisałam w rodzinie pełno Józefów było.Jest to Józef ur około 1930 r.który jako jedyny znany mi męski przedstawiciel zamieszkałej na Białorusi rodziny przyjechał do Polski Po II Wojnie Światowej, wcześniej walczył w Polskim Wojsku.Miał jeszcze rodzeństwo : Kazimierza i siostrę Weronikę ( oni pozostali na Białorusi)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu: Poszukuje informacji o Wasilewskich z Drujki, Delikatorów  PostWysłany: 03-12-2021 - 08:57
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Dziękuję za informację.
Napiszę do Pani wiadomość prywatną.

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.660830 sekund(y)