Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mahakaliOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-11-2021 - 00:01
Sympatyk


Dołączył: 29-12-2020
Posty: 162
Skąd: Londyn
Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
niekoniecznie musi chodzić o Okuniew:) dlatego pytam - jest miejsce i data dzienna -> czy wiadomo jaka to księga urodzeń?Smile (konkretnie)
a ślub rodziców może być jednak po tym urodzeniu, jest taka możliwość


OK teraz dopiero mam poważną zagwozdkę, po pierwsze odpowiedż brzmi: nie wiadomo mi jaka to księga urodzeń.

Po drugie, nie wiem jak mi to wczesniej umkneło, wspomniany przeze mnie Jakub Gedyk, ur 1794 nie 1791 jak błednie wczesniej podałem, w akcie ślubu który własnie ponownie przeczytałem, wychodzi że jest synem Fryderyka Gedyka i Franciszki, nie Anny Hunhauser. (link do tego aktu ponizej) Matka asystuje w jego ślubie w 1821. Natomiast dzieci Fryderyka i Anny Hunhauser rodzą sie od 1794 (Ewa, Dorota...zgony w genetece). Wiec Anna Hunhauser mogłaby być drugą po Franciszce żoną Fryderyka, gdyby Franciszka zmarła, a ona widnieje w akcie jako żywa w 1821. Teraz mam wątpliwosci nie tylko co do wieku...

https://ibb.co/wW3MdF4

_________________
Krzysztof Włodarski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-11-2021 - 00:13
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31706
Skąd: Warszawa
Status: Offline
no nie tylko mogła być żoną na skutek śmierci pierwszej
nie wiem czy o katolikach mowa

ale OK, on też 1808 w Kaleniu rodzony, więc późniejsza (niestety) gmina Okuniew
zostają chrzty z 1808 i może (a zdarza się - patrz infe z APW O Otwock) zniebaspadnięte aneksy z odpisem..choć przy akcie chrztu pewnie wieku nie będzie to może matka wyraźnie się objawi swoją tożsamością

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.019204 sekund(y)