Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Murawski_DamianOffline
Temat postu: Szatkowski Józef i Anastazja (Janowska) [Papowo Toruńskie]  PostWysłany: 26-11-2021 - 03:41
Sympatyk


Dołączył: 29-12-2019
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
Status: Offline
Witam,

Szukam jakichkolwiek informacji/aktów o Józef i Anastazja Szatkowscy zamieszkujący Papowo Toruńskie lub okolice.

Józef Szatkowski urodzony przed 1893 rokiem (nie wiem gdzie, nie znam rodziców). Nie wiem gdzie i kiedy brał ślub i zmarł. Musiał urodzić się przed 1893 rokiem, bo pierwsza córka urodziła się w 1908.

Anastazja Szatkowska z domu Janowska urodzona przed 1893 rokiem (nie wiem gdzie, nie znam rodziców). Nie wiem gdzie i kiedy brała ślub i zmarła. . Musiała urodzić się przed 1893 rokiem, bo pierwsza córka urodziła się w 1908.

Ich dzieci (Władysława Dybowska 1908 - 1989, Jan 1910 - 1910, Marta Murawska 1911 - 2001, Monika Orłowska 1914 - 2011, Cecylia Rosołowska 1917 -1983) rodziły się w Papowie Toruńskim. Akty urodzeń z USC Papowo Toruńskie wszystkie mam.

Józef prawdopodobnie miał siostrę Martę Wiśniewską (Szatkowską), podejrzewam to, bo na jednym akcie urodzenia córki Józefa jest taka osoba wpisana jako zgłaszająca dziecko.

Szukam od ponad dwóch lat i nigdzie nie mogę znaleźć żadnej wzmianki o nich. Przeglądałem wszystkie urodzenia z Papowa Toruńskiego do 20 lat wstecz od 1893 i żadnych wzmianek. Pobieżnie przejrzałem również okoliczne parafie w latach 1900 - 1908 szukając ich aktu ślubu i też nic nie znalazłem.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje lub pomoc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Szatkowski Józef Anastazja (Janowska) [Papowo Toruńskie]  PostWysłany: 26-11-2021 - 11:27
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
co ze zgonami 1917 i późniejszymi?

ewidencja ludności?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Murawski_DamianOffline
Temat postu: Szatkowski Józef Anastazja (Janowska) [Papowo Toruńskie]  PostWysłany: 26-11-2021 - 18:28
Sympatyk


Dołączył: 29-12-2019
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
Status: Offline
Przedział lat zgonu to może być nawet +/- 50 lat, obawiam się, że tak nie znajdę nic, szczególnie, że zgon może być w Toruniu gdzie ilość aktów jest ogromna.

Ewidencja ludności, pytanie gdzie szukać? Czy jest coś online?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-11-2021 - 18:34
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
raczej nie "-" od 1917 (dla ojca "-1" ale nie więcej) skoro dziecko rodzone 1917
a czy +50..no może teoretycznie
straty.pl dwóch możliwych z namiarem na AP Łódź do weryfikacji

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RenataMikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-11-2021 - 22:58
Sympatyk


Dołączył: 24-03-2019
Posty: 204

Status: Offline
Józef Szatkowski i Anastazja Janowska ślub Młyniec 1905 r. par. Ciechocin akt 21
Anastazja ur.1883 Młyniec

Pozdrawiam
Renata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zbigniew50Offline
Temat postu:   PostWysłany: 27-11-2021 - 06:30
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2009
Posty: 48

Status: Offline
Damian a sprawdzałeś w wyszukiwarki cmentarne ?
Np. nazwisko to występuje w parafii Unisław .
W archiwum : Genealogiawarchiwach musiałbyś sprawdzić Unisław i okoliczne miejscowości , no niestety tu już musisz sam przeszukać .
Ja podam ci tylko przykład swój że nie mogąc odszukać krewnych przeszukałem wszystkie okoliczne miejscowości , trwało to ponad trzy lata , ale efekty były zaskakujące , jak dziś rozmawiam z rodziną o przodkach ( co zdarza się rzadko)
to śmiać mi się chce co za bzdury opowiadają o swych protoplastach.
Dodam też że mam przypadek że rodzina specjalnie podawała mi inne fakty o swym dziadku (dla czego nie wiem ) .
Tu ci jeszcze muszę dać wskazówkę jak będziesz szukać usc co do poszczególnych miejscowości to były różne miejscowości gdzie siedział i spisywał skryba więc ta sama miejscowość może mieć zapisane kilka miejscowości .
W wypadku trudności z odszukaniem daj mi znać na maila pomogę
Mój adres : zbynio49vp.pl
Pozdrawiam
Zbigniew Dykiel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-11-2021 - 18:15
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3299

Status: Offline
Wg Aktu Ślubu (skan 120)
rodz.Józefa :
Antoni Szatkowski ,Antonina Wileńska

Geneteka:
Antoni Szatkowski i Antonina pisana: Wilińska ,Wilenska,Wielińska a nawet Kilińska

https://geneteka.genealodzy.pl/index.ph ... te=&exac=1
https://geneteka.genealodzy.pl/index.ph ... rdertable=

https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... uery.query

_________________
Pozdrawiam
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Murawski_DamianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-11-2021 - 21:23
Sympatyk


Dołączył: 29-12-2019
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
Status: Offline
RenataMik napisał:
Józef Szatkowski i Anastazja Janowska ślub Młyniec 1905 r. par. Ciechocin akt 21
Anastazja ur.1883 Młyniec

Pozdrawiam
Renata


Nie ma słów, którymi mógłbym wyrazić wdzięczność. W Ciechocinie nie szukałem w ogóle. Bardzo serdecznie dziękuję. Być może nigdy nie zajrzałbym do Ciechocina i nie odkryłbym dalej tej gałęzi drzewa.

Znalazłem już akt urodzenia Anastazji.

Szukam Józefa, mam jego 2 rodzeństwa (Jan i Julianna), ale jego aktu nie widać w Papowie, być może gdzieś w innej parafii, będę szukał dalej.

Aktualizacja: Józefa też znalazłem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.534744 sekund(y)