Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kk110Offline
Temat postu: Parafia Marzenin. Brakujące akta urodzin 1784-1813  PostWysłany: 20-09-2021 - 14:58
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2009
Posty: 144

Status: Offline
Witam, w akcie małżeństwa Michał Rotwald, zgłaszający później narodziny jego dzieci jako Radwalder (i jako Radfelder zmarł), jest napisane, że urodził się w Hochmoler.
Część osób sugerowało mi pomyłkę w akcie i że chodzi raczej o Hochweiler czyli póżniejszą Markówkę w par. Marzenin.
Jedna osoba zaś sugerowała, że nazwa to dotyczy wsi Modławin Górny.
Jeżeli w pierwszym przypadku znalazłem odniesienie w internecie i potwierdzenie tam napływu emigrantów na pocz. XIX w. z Alzacji, to co do drugiego wskazania nic w internecie nie znalazłem.
Tak czy inaczej, obie wsie znajdują się w par. Marzenin, a tam aktu orodzenia Michała Radwald czy Radfelder czy też Rathfelder nie ma.
Niestety, w par. Marzenin w przypadku narodzin jest pustka w okresie 1784-1813, a z wyliczenia z posiadanych aktów małżeństwa czy narodzin dzieci można wywnioskować, że Michał urodził się w przedziale lat 1908-12.
Gdzie szukać aktów z brakującego okresu z par. Marzenin nie wiem. Nie ma ich tutaj , brakuje w WP w Łodzi.
Krzysztof Kołopoleski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Parafia Marzenin. Brakujące akta urodzin 1784-1813  PostWysłany: 20-09-2021 - 18:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
1.Podaj link do aktu małżeństwa
2. Nie mnóż wątków to nie pomaga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2021 - 18:22
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31599
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ja tam widzę zapisy z Hochwaider w ASC gminy Dobroń, nie Marzenin
i do dziś Markówkę w parafii Dobroń

i zachęcam do uzupełnienia KZM (parafie.genealodzy.pl) posiadanymi informacjami o zasobie metrykalnym i przechowawcy
WP?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2021 - 18:28
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Napisałeś dwa identyczne posty z rożnymi tytułami.

Zamykam ten temat.

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.487521 sekund(y)