Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
sobota, 19 października 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MariabozOffline
Temat postu: Dokąd zmierzamy? - proszę o rozwagę ... na PolTG  PostWysłany: 12-04-2008 - 22:01
Sympatyk

Status: Offline
Witam,
pozwolę sobie zacytować fragment z wypowiedzi:

Młochowski_Jacek napisał:
… Większość osób nie jest zainteresowana tym, że ktoś obraził się na kogoś bo chciał powiedzieć coś i został skontrowany. Nie wiem jak to było i nie chcę wiedzieć. Chcę, aby na tym forum panowała atmosfera współpracy i dołożę do tego starań, nawet jeśli pojedynczym osobom się to nie spodoba. Nie ma to nic wspólnego z zamachem na wolność słowa. ….

Zgadzam się z Jackiem jako „tylko amator-genealog „ uprzejmie proszę zakończyć te spory, szkodliwe moim zdaniem dyskusje, nie wnoszące nic dobrego na stronie.

Jako amator korzystam z portali genealogicznych od wielu lat, szukam dostępu do wszelkich informacji związanych z poszukiwaniem moich przodków.
Gdy nabieram przekonania aby zapisać się do Stowarzyszenia, żeby
robić coś wspólnie i pomagać innym poszukiwaczom w odkrywaniu historii swoich korzeni.
Na Forum, ktoś wylewa na mnie kubeł zimnej wody.
Właśnie takimi bezsensownymi dyskusjami (kłótniami) oraz atakami pretensjonalnymi, zajmującymi kilka wątków- postów ostudza moje chęci.

Czytam ze zdziwieniem te posty i nie rozumiem jaki jest ich sens o co i po co walczymy, o co chodzi w czym jest problem.

Komu i czemu służą dyskusje na tematy oderwane od naszych poszukiwań?

Osoba zaczynająca dyskusję nie przedstawia konkretnych propozycji w rozwijaniu strony PolTG, tylko przejawia w swoich postach ogólnie pretensje (autorytatywne) uwagi - dlaczego , komu one służą.
Chyba tylko po to aby zaistnieć na Forum jako krytyk negujący wszelkie osiągnięcia innych.

Proszę o normalność w naszych poszukiwaniach, jesteśmy wszyscy tylko ułamkiem historii naszego kraju i historii naszych rodów, bądźmy zatem opoką dla naszych potomków poszukujących swoich korzeni.

Ktoś powie, ma być grzecznie i układnie jak „w szkole dla panienek” a dlaczego ma być nudno i nieprzyjemnie tylko dlatego, by pokazać swoją niezależność.
Ile razy można rozmawiać o niezależności i udowadniać, że nikt ją nie chce zabrać komukolwiek.

Demokracja owszem ale po co nam, niepotrzebne powielane wielokrotnie wątki z dyskusjami dla samej dyskusji, które zaśmiecają Forum, zamiast rozmawiać o integracji lepiej szkodzić.

Uważam , że jest to okazywanie braku szacunku w stosunku do osób wchodzących na stronę Portalu aby szukać wiedzy o genealogii, jak również ignorancja i brak szacunku wobec administratora Portalu.

Są osoby, które wypowiadają się nie tylko na tym Forum, które uznaję za autorytet i darzę szacunkiem za posiadaną wiedzę. Dziękuję Wam Panowie za bezinteresowną pomoc nam okazywaną w naszych poszukiwaniach. Jednak Panowie proszę Was, nie zmieniajcie mojej opinii o Was niepotrzebnymi wątkami , nie dajcie się prowokować do jałowych dyskusji.

Amatora genealogii nie interesują osobiste wycieczki oraz jałowe dyskusje na Forum, które jest przeznaczone do wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy z zakresu genealogii a nie jest piaskownicą ponadto nie taki był i jest cel powołania tego portalu.

Życzę sobie i innym amatorom aby w Portalu PolTG jak dotąd dla nas przyjaznym, Forum było wolne od tego rodzaju dyskusji sobie a muzom.

Integracja we wspólnym działaniu genealogów będzie służyć nam wszystkim a także naszym pokoleniom. Zostawmy po sobie coś dobrego, coś wielkiego a nie tyko waśnie, spory i jałowe dyskusje zamiast konkretnych spójnych działań.

Czy nasze młode pokolenie musi być skażone naszymi poglądami do minionego okresu (komunizmu)?

Czy jakiekolwiek nasze wspólne działanie, integrowanie się na rzecz naszych małych środowisk, naszych społeczności zabiera nam niezależność?

Pozwólcie nam żyć na Forum naszym własnym życiem bez Waszych inwektyw.

Wasze dyskusje nie wnoszą optymizm tylko nas przytłaczają.
Brak powiewu świeżości (optymizmu) i zostaje tylko żal i uprzedzenia, czy tylko historyczne a może Wasze osobiste do minionej epoki.

Pozwólmy aby ta strona była naszym azylem a zarazem możliwościami osiągnięcia pojednania i współpracy w odtwarzaniu historii naszych rodzin...

Przesyłam wyrazy szacunku wszystkim użytkownikom oraz życzę wiele serdeczności i ciepła wszystkim genealogom a przede wszystkim wyrazy szacunku i uznania administratorom strony PolTG. Smile Smile

Maria Bozy Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat