Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MalgoniaOffline
Temat postu: Archiwum Archidiecezji Warszawskiej - prośba o pomoc  PostWysłany: 22-06-2011 - 08:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-01-2011
Posty: 280
Skąd: Szwajcaria
Status: Offline
Witam serdecznie!
Mam pytanie, czy ktos sie orientuje, czy zachowaly sie w AAW dokumenty z roku 1934? Chodzi mi o aneksy do slubow, a dokladnie o dyspense Arcybiskupa Warszawskiego. Wedlug slow siostry z kosciola parafialnego jest baaardzo mala szansa, ze te dokumenty przetrwaly...
Bede bardzo wdzieczna za wiadomosc!
Pozdrawiam
Gosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dede43Offline
Temat postu: Re: Archiwum Archidiecezji Warszawskiej - prośba o pomoc  PostWysłany: 22-06-2011 - 10:43
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2010
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Marszycki napisał:
Mam prośbę.Nie radzę sobie z tytm wszystkimi zgłoszeniami z własnoręcznym podpisem itd.jakie należy sprorządzic i przesłać do AA Warszawie.Nie te lata!! a synowie za wodą.
Potrzebuję z AA jeden akt małżeństwa prapradziadków matki taty.Dosłownie jeden akt małżeństwa!!
Czy ktoś mógłby mi to w AA pobrać??? Pieniądze oczywiście zaraz przeleję na podane konto.
Stefan
e-mail
plisst@poczta.onet.pl


To naprawdę nie jest trudne. Piszesz pismo, drukujesz, podpisujesz, skanujesz i skan dołączasz do mejla. W każdym razie w moim przypadku tak zadziałało. Ale zaznaczam, nie załatwiałam swojej sprawy w AAW.

_________________
Pozdrowienia
Danuta
Pilnie poszukuję aktu ślubu Józefa Kwiatkowskiego (1829/32-1884)z Anielą Wrońską(1823-1905) oraz ich aktów urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BartekStróżykOffline
Temat postu: Arciwum Diecezjalne Warszawa  PostWysłany: 16-08-2011 - 22:50
Sympatyk


Dołączył: 29-06-2008
Posty: 86

Status: Offline
Witam proszę o pomoc osobę która ma dostęp do aktów metrykalnych parafii Leoncin. Potrzebuje informacji z aktu urodzenia Julianny Ziemkiewicz 1805 i jej aktu małżeństwa z Adamem Kosiorkiem miedzy 1825 a 1834 rokiem. Za pomoc z góry dziękuje.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Popkowicz_BronisławOffline
Temat postu: Arciwum Diecezjalne Warszawa  PostWysłany: 17-08-2011 - 06:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-03-2008
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Zanim założysz nowy post zadaj sobie minimum trudu i trochę poszukaj, np. w Genetece. Znajdziesz tam informację, że Julianna urodziła się w r. 1805 we wsi Secymin jako córka Feliksa i Apolonii. W zakresie lat, które podajesz, nie występuje wzmianka o jej ślubie z Adamem. A wszystko to wiadomo dzięki indeksującej Ewie Sobieraj, która być może dysponuje skanami aktów.
Archiwum Diecezjalne w Warszawie, o czym już była mowa na forum, jest do końca września nie czynne.
Pozdrawiam
Bronisław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dede43Offline
Temat postu: Arciwum Diecezjalne Warszawa  PostWysłany: 12-12-2011 - 13:04
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2010
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Wracam do tematu poszukiwań dokumentów w Archiwum Archidiecezji Warszawskiej i mam prośbę do sprawdzających tam cokolwiek. Poszukuje danych do sporządzenia dyspensy na ślub moich dziadków: Jana Cypriana Kwiatkowskiego s. Józefa i Anieli z Wrońskich oraz Kamili Marii Cetnerskiej córki Maurycego Aleksandra i Anny z Wrońskich (c. Łukasza). Dyspensa ma Nr 2638 i była wystawiona 4/16 czerwca 1891 r. Powodem dyspensy było pokrewieństwo między młodymi - wg tłumaczenia aktu z łaciny jedna z pań Wrońskich (matki młodych) była córka, a druga wnuczka tej samej osoby. Może tam znalazłoby się "drzewko" Wrońskich? Albo jakieś dane pradziadka Józefa?

_________________
Pozdrowienia
Danuta
Pilnie poszukuję aktu ślubu Józefa Kwiatkowskiego (1829/32-1884)z Anielą Wrońską(1823-1905) oraz ich aktów urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-12-2011 - 08:28
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2011
Posty: 14
Skąd: Lublin
Status: Offline
Witaj dede43
W zasobie AAW, zespół: Kuria Metropolitalna Warszawska, Wydział Spraw Sakramentalnych (KMW/WS) nie ma dyspens z datą wcześniejszą niż wrzesień 1944r.
Pozdrawiam
Aga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-12-2011 - 08:33
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31598
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Aga:
Tak przy okazji i nie na temat zupełnie (choć wątkowo)
warszawska Św. Trójca - Raptularz U 1892-1893
tam jest fragment chrztów z 1944? Czy tak się zdjęcia ułożyły?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-12-2011 - 09:30
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2011
Posty: 14
Skąd: Lublin
Status: Offline
Witaj Włodek,
tak, jest tam fragment chrztów z 1944r. bo raptularz to brudnopis a że w księdze z lat 1892-1893 zostały czyste karty to ksiądz wykorzystał je w 1944r. Podobnie postąpił ksiądz z katedry: w zasobie AAW jest raptularz zmarłych parafii Przemienienia Pańskiego, wpisy od 1881 do 15 lutego 1866r. Kiedy w 1918 r. parafia Przemienienia przestała istnieć, jej księgi trafiły do katedry. Czyste karty wspomnianego raptularza z parafii Przemienienia wykorzystał ksiądz z katedry i tak, od karty 120 są wpisy zmarłych parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela od 4 maja 1921r. do 3 listopada 1922r.
Pozdrawiam
Aga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-12-2011 - 09:33
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31598
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dziękuję, wydzielam ze względów "publikacyjnych", żeby 100 lat nie przekroczyć i jakoś to powinienem opisać
zmarłych nie dotyczy ochrona, chrzczonych w 1944 owszem to kombinuję jak wilka nakarmić i owcę zachować
Pozdrawiam

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dede43Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-12-2011 - 15:31
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2010
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Dziękuje Aga za informacje. Tyle, że szkoda.....

_________________
Pozdrowienia
Danuta
Pilnie poszukuję aktu ślubu Józefa Kwiatkowskiego (1829/32-1884)z Anielą Wrońską(1823-1905) oraz ich aktów urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Trzcinska_MagdalenaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2012 - 18:54
Sympatyk


Dołączył: 19-09-2011
Posty: 16

Status: Offline
witam serdecznie,

Odświeżam trochę temat, również mam prośbę o pomoc w znalezieniu aktu małżeństwa w AAW

Poszukuje aktu małżeństwa Janiny Stępkowskiej ur 1921 (rodzice Kazimiera Połeć i Jan Stępkowski) ze Stanisławem Trzcińskim (rodzice Marianna i Franciszek Trzciński). Ślub miał miejsce w Brwinowie w roku (prawdopodobnie) 1946, w parafii Sw. Florian.

Nie jestem pewna daty ślubu, ale to będzie prawdopodobnie 1946 w najgorszym przypadku 1947.

Bardzo mi zależy na tym akcie małżeństwa, Ja mogę się odwdzięczyć i poszukać konkretnych wpisów na mikrofilmach. Zajmuję się ich digitalizacją i jak będzie coś już zdigitalizowane, to mogę przeszukać nasze bazy. Tylko proszę o konkretne daty, nazwiska i parafie/miejscowości.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam
Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2012 - 22:14
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31598
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witaj!
A zamiast poszukać to opracować skany pod kątem braków też?Smile

O kopie aktu raczej będziesz musiała sama napisać maila do AAW, numer i rok jest do odszukania - jeśli nie na wczoraj potrzebujesz
pozdrawiam

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Trzcinska_MagdalenaOffline
12 Temat postu:   PostWysłany: 11-10-2012 - 11:12
Sympatyk


Dołączył: 19-09-2011
Posty: 16

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
Witaj!
A zamiast poszukać to opracować skany pod kątem braków też?Smile

O kopie aktu raczej będziesz musiała sama napisać maila do AAW, numer i rok jest do odszukania - jeśli nie na wczoraj potrzebujesz
pozdrawiam


Może faktycznie zostaje mi jedynie droga elektroniczna. Na dzień dzisiejszy AAW jest mi całkowicie nie po drodze i prędko nie będzie. Na akcie małżeństwa bardzo mi zależy, bez niego jestem w martwym punkcie.


Jeżeli chodzi o opracowanie skanów pod kątem braków, to na czym miało by to polegać? W wolnych chwilach mogę z chęcią pomóc. Na moje szczecie mam niemalże nieograniczony dostęp do mikrofilmów, chociaż na genealogi w ogolę się nie znam, hobbistycznie poszukuje swoich korzeni.

pozdrawiam serdecznie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-10-2012 - 11:23
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31598
Skąd: Warszawa
Status: Offline
droga elektroniczna to chyba najprostszy wybór jeśli chodzi o zamówienie? i najszybszy i działa
numer aktu (tj kwerendę co zamówić) można albo zlecić w AAW albo liczyć na pomoc
przy czym to są lata, które w zasadzie "ot tak" nie powinny być przeglądane
jeśli jest skorowidz (nie podlegający ochronie danych) to z zewnątrz można

jeśli trzeba przejrzeć księgę (treść aktów), to z uwagi, że dotyczą osób żyjących -może być problem dla użytkownika z zewnątrz

to jest już rejestracja religijnych nie aktów stanu cywilnego






a skany..no,żeby do APW (i innych) docierał w miarę czysty materiał, numeracja zgodna ze specyfikacją, wykryte braki w skanach (tj jest na mikrofilmie, a w przesłanym nie ma) numer jednostki w nazwie pliku żeby się zgadzał "z NINOwą wytyczną", z usuniętymi rozbiegówkami etc)
tj żeby prace "porównać i przygotować do publikacji w szwa" były ograniczone do tego, czego bez księgi nie można zrobić
a nie oznaczały - przyszła surówka, sprawdźcie jakich skanów nie zrobiliśmy, przenumerujcie etc

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-10-2012 - 15:35
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31598
Skąd: Warszawa
Status: Offline
@ Trzcinska_Magdalena:
Rok 1947 akt numer 13

zamówienie kopii to juz bezpośrednio w AAW

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.884035 sekund(y)