Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
agnieszka5995Offline
Temat postu: Gdzie księgi parafialne  PostWysłany: 05-06-2011 - 12:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2010
Posty: 243

Status: Offline
A co z Mormonami? Ostatnio zauwazylam, ze przybywa ksiag, w tym rzymsko-katolickich z terenow Ukrainy: ogolnie zdanie jest, ze dojda tez na Wolyn i sfotografuja ksiegi. Stad archiwum w Lucku pobiera tak horendalne oplaty z ksera - to to dla nich ostatnia mozliwosc zarobienia pieniedzy. Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojtowicz_DanutaOffline
Temat postu: Gdzie księgi parafialne  PostWysłany: 05-06-2011 - 19:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-03-2010
Posty: 53
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Jeśli masz jakieś dane z tych ksiąg, to chętnie je dołączę do mojej bazy - umieszczam w niej nawet pojedyncze pozycje - zawsze to troszkę mniej do spisania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
migaczOffline
Temat postu: Gdzie księgi parafialne  PostWysłany: 06-06-2011 - 10:25
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2011
Posty: 94

Status: Offline
Agnieszko
piszesz, że w Łucku są wysokie opłaty - jak wysokie, jestem bardzo ciekawa. Chciałabym wybrać się latem (najprawdopodobniej 2 poł. sierpnia) na Ukrainę. Na pewno będę we Lwowie, Łucku i w miejscu docelowym Równe, Antopol - to miejsca z których pochodzą moi przodkowie. Zaliczę archiwum oczywiście też, więc interesuje mnie cennik. Chciałabym już teraz wiedzieć na co będę mogła sobie pozwolić. Question Laughing
Mirka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agnieszka5995Offline
Temat postu: Gdzie księgi parafialne  PostWysłany: 06-06-2011 - 13:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2010
Posty: 243

Status: Offline
Dzien dobry Mirku,

osobiscie nie mialam watpliwej przyjemnosci kontaktu z archiwum w Lucku, ale jedna z forumowiczek opisala mi na p.w. swoje doswiadczenia z tym archiwum (mam nadzieje, ze sie nie obrazi, ze przytaczam to w zmienionej formie, bez jej danych). W kwietniu 2010 roku byla na etapie ustalenia ceny za poszukiwania czyli walki właśnie z chciwością. Cena wywoławcza to 300 USD za akt Neutral Polecony jej rosyjski historyk stwierdził, a zna ukraińskie archiwa, że archiwum w Łucku jest najmniej przyjazne (a raczej wrogo nastawione).

Ja mialam kontakt z archiwum we Lwowie, ale korzystalam przez posrednika, Ukrainca (dla nich sa inne ceny). Od tej pory zmienila sie tam obsada, ale oni wciaz mysla ze w Niemczech, w Polsce pieniadze leza na ulicy i zadaja astronomicznych cen. W archiwum w Moskwie chcieli 6 dolarow za akt, po dlugich targach trwajacych rok spuscili cene na 4 dolary, ja bym sie dalej targowala, ale wraz z rodzina chcielismy wreszcie miec te akty i zaplacilismy 110 dolarow na 25 stron dokumentow. We Lwowie, jak slyszalam od kuzyna mozna zamowic akty (trwa okolo 2-3 dni az przyniosa) i poten robic zdjecia cyfrowe. Moj wujek mail kiedys w piatek, ostatni dzien pobytu na Ukrainie, termin odbioru zamowionych kserow, ale niestety nici z tego, poniewaz w miescie nie bylo pradu, tak wiec nie pracowala kserokopiarka!!!. Z nimi trzeba miec duzo cierpliwosci, targowac sie i wziasc z soba aparat cyfrowy. Pozdrawiam i zycze powodzenia Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
migaczOffline
Temat postu: Gdzie księgi parafialne  PostWysłany: 06-06-2011 - 16:43
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2011
Posty: 94

Status: Offline
Dzięki ogromne Agnieszko !!!!!
Może jeszcze napisze ktoś z forumowiczów na temat archiwów ukraińskich. Pragnę poznać Waszą opinię na ich temat i może przeczytać dobre rady za które z góry ogromnie dziękuję.
Pozdrawiam Mirka Laughing
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojtowicz_DanutaOffline
Temat postu: Gdzie księgi parafialne  PostWysłany: 08-06-2011 - 00:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-03-2010
Posty: 53
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Mirko!

Jak będziesz w Równym, to może przynajmniej spiszesz, jakie w tamtejszym archiwum mają księgi metrykalne. Znalazłam tylko informację, że posiadają akta dekanatów dubieńskiego, ostrogsko-rówieńskiego i krzemeniecko-nowogrodzkiego

Pozdrawiam.

Danka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agnieszka5995Offline
Temat postu: Gdzie księgi parafialne  PostWysłany: 08-06-2011 - 11:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2010
Posty: 243

Status: Offline
Mirko,

spytaj sie od razu, czy pozwola Ci robic zdjecia wlasnym aparatem, w niektorych archiwach ukrainskich pozwalaja (moj wujek juz robil). To pewniejsze, niz zdawanie sie na ich ksero, ktore po pierwsze kosztuje sporo, a po drugie, w dniu odbioru moze na przyklad nie byc pradu i nici z ksero.

Notabene w AP w Warszawie tez zmienili teraz regulamin, bedzie mozna robic zdjecia metrykaliow wlasnym aparatem, bez flashu, ale trzeba przed obfotografowaniem kazdej ksiegi spytac sie o zgode dyzurnego archiwisty. N
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Gdzie księgi parafialne  PostWysłany: 08-06-2011 - 11:46
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
zmienili jakiś czas temu, zdjęcia od pewnego czasu można robić (z czytników, ksiąg jeśli wydane i innych)
regulamin obowiązuje w całym APW - czyli także w oddziałach nie tylko na Krzywym Kole
aż dziwne, że nie przybyło skokowo materiałów do indeksacji - do geneteki

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
migaczOffline
Temat postu: Gdzie księgi parafialne  PostWysłany: 09-06-2011 - 00:41
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2011
Posty: 94

Status: Offline
Dziękuję Wam wszystkim z całego serca. Danusiu - spiszę, będę pamiętać.
Mirka Wink Laughing
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krasuska_PrzegalińskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2019 - 12:10
Sympatyk


Dołączył: 17-07-2017
Posty: 76

Status: Offline
Kochani,
szukam Mieczysława Kisiela (ur. ? ślub ?) z miejscowości Równe na Wołyniu, jego żony Pelagii z d. Łozińskiej i syna Zygmunta ur. 24.04.1930 (w miejscowości Równe); później mieszkali w Łucku

w geneaszukaczu nic nie znalazłam
na stronie wolyn-metryki.pl też nic
księgi metrykalne dostępne na familysearch - zbyt wczesny okres
na stronach ukraińskich nawet nie próbuję szukać, bo nie znam cyrylicy Sad
a http://wolyn.ovh.org/ nie działa w ogóle

podpowiedzcie proszę jak i gdzie szukać dalej, bo nie mam pomysłu

pozdrawiam serdecznie
Marta

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.463353 sekund(y)