Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2011 - 09:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Z ciekawości zapytam - co oznacza "not set" na liście krajów odwiedzających ?

Pozdrawiam,

Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczerbiński
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2011 - 15:59
Sympatyk


Dołączył: 19-10-2007
Posty: 778
Skąd: Zielona Góra
Witam Pani Anetko!
(not set) tu najprawdopodobniej - nie przyłączony/połączony
Pozdrawiam. Jerzy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2011 - 16:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Witam Panie Jerzy,

czyli "not set" oznaczaloby, ze polaczenia byly nieudane czy moze polaczenia "robotow" ?
Jak by nie bylo, dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam serdecznie

Aneta


Ostatnio zmieniony przez Kaczmarek_Aneta dnia 25-03-2011 - 21:59, w całości zmieniany 3 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kopringoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2011 - 16:22
Sympatyk


Dołączył: 21-11-2010
Posty: 39
Skąd: Elbląg/Gdańsk/Gdynia
Status: Offline
(not set) oznacza najprawdopodobniej, że google analytics nie potrafi określić kraju z którego nastąpiło połączenie. Połączenia nieudana raczej nie są zbierane bo jak się nie udadzą to mechanizm statystyk nie jest uruchamiany. Roboty internetowe to też raczej nie są, bo one raczej też nie wywołują mechanizmu statystyk (kodu JavaScript na stronie).

_________________
Michał Koperkiewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
naplopoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2011 - 16:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2008
Posty: 53
Skąd: Tartu, Estonia
Status: Offline
Ja bym obstawił, że to chodzi raczej o 'nie ustalony'. Np jakiś żeglarz łaczący się z siecia poprzez telefon satelitarny mijając przylądek Horn sprawdza o czym my tu dyskutujemy na forum... Wink

-adrian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-03-2011 - 21:07
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Poniżej linki do raportów "Przegląd użytkowników" za ostatni tydzień oddzielnie dla 3 naszych serwisów: genealodzy.pl, geneteka.genealodzy.pl, metryki.genealodzy.pl. Wygląda na to że z naszych serwisów korzysta tysiące osób (unikalnych użytkowników).

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DorotaKOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-03-2011 - 21:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-01-2009
Posty: 115

Status: Offline
Szkoda, że indeksowaniem nie zajmują się te osóby Smile ale by nam indeksów przybyło

Pozdrawiam
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aftanas_JerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2011 - 11:29
Sympatyk


Dołączył: 15-04-2009
Posty: 3289

Status: Offline
Witam!
Wyniki cieszą, a głównie dynamika. Można jeszcze dodać dla porównania Pomorskie TG, którego serwis jest nawet popularniejszy od ForGenu (2600 użytkowników). Oczywiście nie dościgniemy takich gigantów jak rosyjskie VGD (81200 użytkowników), ale to inna skala kraju i inne wsparcie władz (np.Heraldyczna Rada przy Prezydencie Rosyjskiej Federacji, w której posiedzeniach bierze udział m.in. przedstawiciel Instytutu Badań Genealogicznych w Moskwie, niedawny apel do narodu Prezydenta i głowy cerkwi prawosławnej o konieczności rozwijania genealogii).

Popularność zależy od tego, co się znajdzie w serwisie i na jaką pomoc może liczyć użytkownik (jakość merytoryczna i szybkość odpowiedzi). A także przychylna atmosfera, nawet w stosunku do tych użytkowników, którzy nie potrafią składnie napisać treści postu, ignorują interpunkcja, podpisują się głupawymi nickami, stosują zaczepki słowne. To niektórych denerwuje (mnie też czasem), ale dobrze, że nie poddano się naciskom i zarówno Maria - nasza Administratorka jak i Prezes Zarządu nie podjęli chaotycznych działań. Nadal więc nie mamy hierarchów w postaci tzw Moderatorów (wszystko spoczywa na głowie Marii), niema też "uznanych, a często nadmuchanych autorytetów", nie "czyści" się okresowo forum z "nieaktywnych" użytkowników (podwyższa się w ten sposób wydumany wskaźnik ilości postów na użytkownika, ale zniechęca trwale osoby odtrącone). I niech tak zostanie aż do poprawy warunków dla naszej działalności.

_________________
Serdeczne pozdrowienia
Jerzy Aftanas
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2011 - 11:48
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31598
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ale to nie chodzi o liczbę zarejestrowanych, a liczbę tych co danego dnia odwiedzili stronę czy tez dany serwis
nie wiem ile unikalnych odwiedzin ma VGD ..81 200 to jest liczba zarejestrowanych, co czyni dane nieporównywalnymi
nie sugeruję, że ma mniej:) tylko jeśli ma więcej to nie 81200/xxx gdzie xxx-liczba odwiedzin (dziennie) genealodzy.pl Smile

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aftanas_JerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2011 - 13:40
Sympatyk


Dołączył: 15-04-2009
Posty: 3289

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
ale to nie chodzi o liczbę zarejestrowanych, a liczbę tych co danego dnia odwiedzili stronę czy tez dany serwis
nie wiem ile unikalnych odwiedzin ma VGD ..81 200 to jest liczba zarejestrowanych, co czyni dane nieporównywalnymi
nie sugeruję, że ma mniej:) tylko jeśli ma więcej to nie 81200/xxx gdzie xxx-liczba odwiedzin (dziennie) genealodzy.pl :)


Włodku!
Nie wyraziłem się dość precyzyjnie. Oczywiście, że ilość użytkowników zarejestrowanych nie nadaje się do prostego porównania. Może być jednak przesłanką do sformułowania wniosku o rozszerzenie badań o wyniki dla dodatkowych 2 podmiotów (myślę, że to jest możliwe).
Jednocześnie, jakby przy okazji, zasygnalizowałem inne aspekty wpływające na wzrost popularności (atmosfera, przyjazność, tolerancyjność, jakość porad). I tej części mojej wypowiedzi nie mam zamiaru prostować.

_________________
Serdeczne pozdrowienia
Jerzy Aftanas
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szczerbiński
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2011 - 15:11
Sympatyk


Dołączył: 19-10-2007
Posty: 778
Skąd: Zielona Góra
Cytat:

Jednocześnie, jakby przy okazji, zasygnalizowałem inne aspekty wpływające na wzrost popularności (atmosfera, przyjazność, tolerancyjność, jakość porad).

O wiele lepiej i skromniej, by to wyglądało, gdyby tak o tym forum pisali sami zwykli użytkownicy Smile
Pozdrawiam. Jerzy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aftanas_JerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2011 - 16:43
Sympatyk


Dołączył: 15-04-2009
Posty: 3289

Status: Offline
Ja jestem właśnie zwykłym użytkownikiem i nie tylko tego forum.

_________________
Serdeczne pozdrowienia
Jerzy Aftanas
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WMOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2011 - 21:38
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 31-10-2009
Posty: 200
Skąd: Przasnysz
Status: Offline
I ja jestem zwykłym użytkownikiem tego forum i nie tylko. Oświadczam więc wszem i wobec, że bez względu na jakiekolwiek statystyki i bardzo nieliczne wyjątki, nasze forum genealogów jest najkulturalniejszym, najbardziej merytorycznym, najwiarygodniejszym i najkochańszym forum w tym kraju.
Wawrek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2011 - 22:12
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31598
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Smile))
i kultura i oglądalność razem

"oglądalność" priorytetem chyba nie była i nie będzie - miejmy nadzieję
inaczej zamiast wątku (przed chwilą na szczycie) "zdjęcie przodka" byłby zbliżony ale hm..symetryczny "zdjęcie..."

Jerzy: czyżbym sugerował, że powinieneś prostować? Szczególnie drugą część??Smile

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2011 - 14:38
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Dla zainteresowanych raporty Google Analitics za ostatni miesiąc:

Raport Google-Analitics - genealodzy.pl (bez subdomen: geneteki, metryk, kzm, deklaracji, geneszukacza)

Raport Google-Analitics - geneteka.genealodzy.pl

Raport Google-Analitics - metryki-genealodzy.pl

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.756061 sekund(y)