Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Marcowe spotkanie Suwalskiego Towarzystwa Genealogicznego (  PostWysłany: 13-03-2007 - 22:26
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Skomentuj ten artykuł tutaj:
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Odolecka_kasiaOffline
Temat postu: Marcowe spotkanie Suwalskiego Towarzystwa Genealogicznego (  PostWysłany: 11-03-2008 - 13:25
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2007
Posty: 17

Status: Offline
Poszukuje informacji o moich przodkach z terenów byłej Bialorusiu .Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć jak powinnam odszukac dokumenty z tamtyc terenów?czy posiadacie Panstwo cos w swoich zasobach?dziekuje
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Łaptaszynska_IwonaOffline
Temat postu: Marcowe spotkanie Suwalskiego Towarzystwa Genealogicznego (  PostWysłany: 11-03-2008 - 15:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-01-2007
Posty: 199
Skąd: Łódż
Status: Offline
Witaj! Poniewaz interesuję sie tematyka kresową, uważam że warto abyś zapoznała się ze stroną http://genealogia.kresowa.info/ Znajdziesz tam wiele odpowiedzi na nurtujące cię tematy.Serdecznie pozdrawiam Iwona Łaptaszyńska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Odolecka_kasiaOffline
Temat postu: Marcowe spotkanie Suwalskiego Towarzystwa Genealogicznego (  PostWysłany: 11-03-2008 - 15:59
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2007
Posty: 17

Status: Offline
Witam Panią .Bardzo mi miło że odpowiedziała Pani na mojego posta.I dziękuję za tak szybką odpowiedź.Pozdrawiam również Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GordianOffline
Temat postu: Marcowe spotkanie Suwalskiego Towarzystwa Genealogicznego (  PostWysłany: 12-03-2008 - 21:56
Sympatyk


Dołączył: 14-02-2007
Posty: 13

Status: Offline
Jak to pięknie że po roku ożywia się temat spotkania Suwalskiego Towarzystwa Genealogicznego.
Do Pani Kasi - proszę o więcej szczegółów.
Ja zajmuję się grodzieńszczyzną - mam tu chyba niezłą orientację - więc jestem otwarty na pytania.
pozdrawiam
Gordyan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Feltynowska_GrażynaOffline
Temat postu: Marcowe spotkanie Suwalskiego Towarzystwa Genealogicznego (  PostWysłany: 13-03-2008 - 14:54
Członek Honorowy


Dołączył: 26-06-2006
Posty: 223

Status: Offline
A ja lubię biegać palcem po mapie w poszukiwaniu dużych i małych miejscowości na Litwie i Białorusi. Z naszej Suwalszczyzny wszędzie blisko:)
Jeśli napiszesz więcej szczegółów - nazwiska, miejscowości, przybliżone daty to może też będę mogła w czymś pomóc.
serdecznie pozdrawiam, a specjalnie Gordiana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GordianOffline
Temat postu: Marcowe spotkanie Suwalskiego Towarzystwa Genealogicznego (  PostWysłany: 13-03-2008 - 21:57
Sympatyk


Dołączył: 14-02-2007
Posty: 13

Status: Offline
A dziekuję GrAnno i również pozdrawiam. Ja też lubię podróże w czasie i przestrzeni. Różne są na to sposoby. Np także piwko ale w poście to nie wypada.
Coś na razie nie widzę możliwości na spotkanie w Warszawce.
Choć najchętniej ruszyłbym do Łmży Suwałk Wilniusa czy Horodna. Powąchać i zagrzybiałe bazgroły.
Na razie jednak arbait który nie robi mnię bardziej frai.

pozdrowienia dla wszystkich "zakręconych suwalsko i grodzieńsko"
Gordyan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Odolecka_kasiaOffline
Temat postu: Marcowe spotkanie Suwalskiego Towarzystwa Genealogicznego (  PostWysłany: 14-03-2008 - 09:04
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2007
Posty: 17

Status: Offline
Gordianie i Grażyno ! Dziękuję za zainteresowanie moją kwestią.Moi przodkowie mieszkali w okresie II wojny św. w Nowogródku. Poszukuję informacji na ich temat .Nie wiem czy zachowały się jakieś dokumenty z tamtego regionu i gdzie ich szukać. Przeglądałam jakieś bazy internetowe ale zero rezultatu. Poszukuję też ewentualnych krewnych/znajomych dziadków,którzy mogliby znać jakieś szczegóły ale niestety nie mam nic konkretnego jak dotąd. Stąd chciałabym zasięgnąć opinii kogoś kto jest znawcą tematu .Dziękuję za wszelkie wskazówki pozdrawiam
Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Feltynowska_GrażynaOffline
Temat postu: Marcowe spotkanie Suwalskiego Towarzystwa Genealogicznego (  PostWysłany: 17-03-2008 - 21:23
Członek Honorowy


Dołączył: 26-06-2006
Posty: 223

Status: Offline
Kasiu,
sądzę, że najbardziej sensownie jest rozpocząć poszukiwania drogą tradycyjną, zacznij od USC i rozmów z rodziną, by uzyskać i zapisać jak najwięcej informacji.
Polecam też uważną lekturę działu "Ekspatrianci i repatrianci" na forum Genealogii Kresowej
http://genealogia.kresowa.info/index.ph ... board=11.0
Znajdziesz tam bardzo wiele praktycznych wskazówek bardzo pomocnych w Twoich poszukiwaniach.
Osoby wypowiadające się w tych wątkach dokładnie opisały swoje poszukiwania właśnie z myślą o osobach takich jak Ty. Warto z tego skorzystać.
Nowogródek to dość duża miejscowość i na podstawie informacji, że przodkowie mieszkali tam w czasie wojny trudno cokolwiek radzić. Jeśli w tym czasie np. rodziły im się dzieci, lub ktoś z rodziny w Nowogródku umarł lub brał ślub, to można pisać w tej sprawie do białoruskiego odpowiednika USC w Nowogródku.
życzę powodzenia w dalszych poszukiwaniach
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Odolecka_kasiaOffline
Temat postu: Marcowe spotkanie Suwalskiego Towarzystwa Genealogicznego (  PostWysłany: 18-03-2008 - 11:41
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2007
Posty: 17

Status: Offline
Dziekuje.Bywam na tym portalu.Czytalam niektóre wypowiedzi i wiem ze raczej trudno jest dostac jakieś odpisy,kserokopie od tamtejszych wladz.Ale bede szukac na pewno. Nie wiem tylko czy przypadkiem nie sporzadzono mikrofilmow z tamtych archiwów i czy nie przeniesiono dokumentacji gdzies na tereny Polski.
Dziekuje za wskazowski.pozdrawiam kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LeszekSOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-06-2008 - 02:03
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 10

Status: Offline
Dopiero teraz zajrzalem do tego tematu, wiec pewnie jest to rada spozniona, ale akurat okolice Nowogrodka sa przez Mormonow sfilmowane.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wasilewski_pawełOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2010 - 20:51
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2009
Posty: 20

Status: Offline
Witam !
Inicjatywa wspaniała. Na portalu Suwałki w końcu widoczne w kwestii genealogicznej. Ale cała reszta kuleje, tak mi się wydaje. Może wrażenie tylko, ale chyba uzasadnione: strona STG ciągle ta sama, na forum brak nowych postów regionalnych, nie słychać Was Drodzy Genealodzy. Próba korespondencji z wybranymi członkami bezskuteczna. Może zbyt krytycznie, ale pisze też do siebie, jestem stąd i powinienem też coś robić. Może ktoś coś więcej wie o STG, gdzie można jeszcze Was spotkać, wymienić doświadczenia ?

Pozdrawiam. Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zofiantOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2010 - 21:55
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2009
Posty: 64
Skąd: Francja - Paryz
Status: Offline
Witam!
Brawo panie Pawle!
Popieram owe uwagi i spostrzezenia...

Pozdrawiam tych, ktorzy zwiazani sa z ta ziemia...
Zofiant
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
magisterOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-08-2010 - 15:18
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2010
Posty: 21

Status: Offline
Witam, poszukuję informacji o rodzinie Mężeński vel Mężyński herbu kościesza. Do tej pory posiadam informację z następujących źródeł :Herbarz szlachty polskiej S.Uruskiego, stron internetowa : http://www.katalogszlachty.com/
Rodzina zajmowała tereny północnego mazowsza oraz część podlasia.

Dziękuję za inforamcję i pozdrawiam
Piotr Mężeński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LKocońOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-08-2010 - 17:14


Dołączył: 29-08-2010
Posty: 4

Status: Offline
Tak na szybko garść informacji które Pana zainteresują:
Mężeński Franciszek herbu Kościesza, syn Tomasza i Wiktorii Konopki, urodzony w Nagórkach, parafia Zambrów 06.10.1845. Żona Teodora Pruszkowska. Zamieszkały w Kozikach gmina Puchały. Trzech synów: Szymon, urodzony 18.02.1881; Karol urodzony 06.11.1885 i Piotr urodzony 21.01.1892. Dalszych informacji proszę szukać na wiadomej stronie.
Pozdrawiam
L.Kocoń - administrator strony.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.570047 sekund(y)