Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Współpraca AP z genealogami (komentarz)  PostWysłany: 06-03-2008 - 16:16
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Skomentuj ten artykuł w tym wątku
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PiotrekOffline
Temat postu: Współpraca AP z genealogami (komentarz)  PostWysłany: 06-03-2008 - 16:34
Sympatyk


Dołączył: 27-06-2006
Posty: 209
Skąd: Lublin
Status: Offline
Wspaniała sprawa, najważniejsze że doszło już do pierwszych rozmów, teraz będzie lepiej:)

Pozdrawiam

Piotrek z nowego Lubelskiego TG
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DławichowskiOffline
Temat postu: Współpraca AP z genealogami (komentarz)  PostWysłany: 06-03-2008 - 19:42
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-09-2006
Posty: 1021
Skąd: Koszalin
Status: Offline
Jasny gwint!
A ja nie wiedząc o tym spotkaniu napisałem do NDAP zażalenie. Mogłem się wstrzymać te parę dni. Nie warto przecież "drzeć koty".
Krzycho z Koszalina

_________________
O mnie:
http://www.dlawich.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dataOffline
Temat postu: Współpraca AP z genealogami (komentarz)  PostWysłany: 06-03-2008 - 22:07


Dołączył: 23-01-2007
Posty: 2

Status: Offline
Brawo!!! Może doczekamy się archiwaliów ogólnie dostępnych w internecie, choć pewnie jeszcze nie prędko.
Pozdrawiam , życząc dalszych owocnych rozmów i ustaleń
Tadeusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AdalbertusOffline
Temat postu: Współpraca AP z genealogami (komentarz)  PostWysłany: 07-03-2008 - 07:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-10-2006
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Najważniejsze, że pociąg ruszył. Teraz tylko trzeba pilnować, żeby paliwa nie zabrakło i wszędzie było zielone światło. Moje uznanie dla gen-aktywu!
Wojtek Beszczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
andrzejlazarOffline
Temat postu: Współpraca AP z genealogami (komentarz)  PostWysłany: 07-03-2008 - 11:37
Nieaktywny


Dołączył: 31-10-2006
Posty: 127
Skąd: Gródków pow. Bedzin
Status: Offline
Oj nie prędko, nie prędko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Fronczak_WaldemarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-03-2008 - 11:55
Członek PTG


Dołączył: 28-06-2006
Posty: 676
Skąd: Łódź
Status: Offline
To jak prędko zostanie rozpoczęty projekt udostępniania metrykaliów w sieci wraz z indeksami, zależy w dużej mierze od nas samych.
O tych sprawach będą rozmawiać zarówno zespoły robocze, jak również będzie to omawiane na planowanym spotkaniu naszego środowiska z NDAP w kwietniu.
Samo niestety się nie zrobi. To są tysiące szczegółów do omówienia. Do tego potrzebujemy zaangażowania całego środowiska.
Pozdrawiam serdecznie
Waldemar Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-03-2008 - 13:12
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Fronczak_Waldemar napisał:
To jak prędko zostanie rozpoczęty projekt udostępniania metrykaliów w sieci wraz z indeksami, zależy w dużej mierze od nas samych.

Święta racja. Zależy to od naszej siły przebicia w drodze do realizacji postawionych zadań. Aby doprowadzić do efektów po naszej myśli musimy mieć silnego przedstawiciela z legitymacją do reprezentacji naszego Środowiska. Tej roli podjęło się PTG. Jeśli popierasz naszą strategię, nie stój z boku, przystąp do PTG. Pojedyncze głosy niewiele znaczą, ale wespół możemy przenosić góry.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szybka_ZbigniewOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-03-2008 - 14:33
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2006
Posty: 28
Skąd: Kraków
Status: Offline
Z tego, co widać, niektórzy dalej stoją na uboczu a nawet wątpią w tą lokomotywę i starają się rzucać kłody na tory, aby ją spowolnić. Teraz tylko należy dbać o to, aby paliwa nie zabrakło i zabrać się wspólnie do pracy, której efekty będą tego jestem pewny. Gratulacje dla grupy, która pchnęła tą lokomotywę.

Pozdrawiam serdecznie
Zbigniew Szybka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tyburskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-03-2008 - 16:16
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 27-06-2006
Posty: 210
Skąd: Juszkowo
Status: Offline
Część z uczestników dyskusji na forum dzieli genealogów na "wy" członkowie PTG lub nawet zawężająco Zarząd PTG i "my" dobrzy genealodzy których "wy" do czegoś namawiają ( w niektórych wypowiedziach można nawet wyczytać ,że pewnie do czegoś złego. "My" są OK, "wy" są be. "My" monitorują działania"wy" i skrupulatnie wytykają im wszelkie potknięcia, błędy czy zaniechania.
Protestuję przeciwko takiemu podziałowi. Uważam, że wszyscy powinniśmy być w jednej grupie. Mamy wspólny interes - pokonywanie problemów jakie utrudniają nam realizację naszego hobby. Część tych problemów zależy od ważnych innstytucji. Można to zmienić poprzez partnerską dyskusję i partnerskie współdziałanie. Trzeba być jednak dla tych instytucji partnerem, to znaczy silną organizacją. Nasza siła zależy od ilości członków oraz ważności instytucjonalnych członków wspomagających. Każdy z nas może się do osiągnięcia tego celu przyczynić. W ostateczności można się tylko zapisać i tworzyć tzw. tłum. To wtedy kiedy brak czasu , pomysłów , innych możliwości. W ostateczności wszyscy wygramy i wszyscy zyskamy także materialnie. Kiedy metryki będą wraz z indeksami w internecie , to zostanie nam sporo pieniędzy w kieszeni (straci PKP .
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-03-2008 - 14:12
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Wg. mnie to myślę że Wszyscy,którzy tym się paramy w większym już-/zaawansowanym stopniu / jesteśmy "normalni" i nie ma "WY",ani "ONI".Daliśmy początek do NAZWISK-wyjście.Teraz należy pięknie zapraszać innych do pracy.Bo Ci,którzy będą dołanczać-też będą mieli wiadomości,dokumenty-może archaiczne-wyjęte z głębokiej szuflady-bardzo cenne,że będzie powstawał błysk w oku.Należy Wszystko i Wszystkich szanować.Zgoda buduje.Ja osobiście jestem chora i bardzo bym była zadowolona gdybym mogła mieć kontakt z innymi w celu rozwoju-polepszenia.Dlatego Wszystkich chętnych,mających możliwości bardzo zapraszam do współpracy,z głębokimi ukłonami i dozą życzliwości.cichocka.karolak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.775329 sekund(y)