Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
eweOffline
Temat postu: Ewaryst Lossow  PostWysłany: 17-03-2011 - 14:09
Sympatyk


Dołączył: 18-05-2009
Posty: 31

Status: Offline
Obejrzałam dzisiaj zupełnie przypadkiem wywiad na kanale TVN Style z p. Ryszardem Walkowiakiem, a właściwie Ewarystem Lossow oraz jego małżonką.

Historia p. Ewarysta bardzo mnie poruszyla, może dlatego, że mój tato również przez pewien okres swojego życia nosił inne nazwisko.

Myślę, że warto pokazać jak niesamowicie powikłane mogą być nasze korzenie rodzinne, a prawda trudna do ujawnienia i dlatego też ten wątek.

Więcej do poczytania np. tutaj:
http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/re ... h-syn.read

_________________
Ewelina zd. Miliszewska
Przodkowie:
Miliszewski, Siwko, Grabowski, Basiewski, Kuberski, Zawistowski, Konopko, Poniatowski, Adamski, Mikulski (woj. podlaskie)
Paździor, Kosiara, Zientara, Krawczyk, Jałocha, Machynia (woj. świętokrzyskie)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
misty69Offline
Temat postu: Ewaryst Lossow  PostWysłany: 20-03-2011 - 01:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2008
Posty: 176

Status: Offline
Znamy, znamy od dawna. Niesamowita historia.
misty69
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MickoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2021 - 21:40
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2015
Posty: 74

Status: Offline
Witam

Sprawa się ciągnie już chyba 15 lat.
A tu https://deon.pl/kosciol/koniec-oszczers ... sow,124728 artykuł ze spojrzeniem z drugiej strony.

_________________
Pozdrawiam
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-03-2021 - 07:39
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1799
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Sprawa ciągnie się już pewnie ze 20 lat, oba artykuły linkowane wyżej to stare artykuły, sprzed 10 (post jest sprzed 10 lat) i 9 lat. Od tamtej pory są już powszechnie dostępne testy DNA. Nie jest możliwe, żeby i w wynikach tych testów wszystko było zakłamane, sfałszowane, chociaż oczywiście te testy nie potwierdzają tożsamości testowanych osób, są przecież anonimowe. Ale nie ma siły żeby coś nie wypłynęło na skutek zrobienia takiego testu. Pan Ewaryst robi testy, wszystkie możliwe (autosomalny, mtDNA, trzeba też zrobić pełny genom oraz testy YDNA, linia ojca). Najlepiej we wszystkich możliwych firmach, nie oszczędzać. Wiedząc co się wokół tej sprawy dzieje nie robi tego oczywiście pod swoim nazwiskiem, nawet dobrze, żeby w każdej firmie pod innym (no niestety). Potem tylko ktoś musi mu pomóc to przeanalizować i ... wie wszystko, może nie wszystko, ale dużo. Nie trzeba robić testu zmarłej zakonnicy (te testy właśnie fałszowano, nie jej były robione). Zakonnica miała swoją genealogię, ma obecnie wielu wielu kuzynów genetycznych. Nie wątpię, że coś takiego zrobiono, przecież to dzisiaj proste. Niewiele osób już nie wie dzisiaj, że te testy prywatne dają o wiele więcej informacji niż testy "sądowe", służą przecież stricte genealogii, a tutaj o to chodzi. Przy im pomocy można ustalić krąg kuzynów pana Ewarysta i na tej podstawie próbować ustalić jego genealogię. Inna sprawa, że przy pomocy takich prywatnych testów nie da się w sądzie niczego udowodnić.

Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-03-2021 - 09:07
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3299

Status: Offline
Temat "Zakonnica, niemiecki oficer i ich syn"
od 2010 roku 4 str.:
WTG-Gniazdo
http://www.wtg-gniazdo.org/forum/viewto ... f=5&t=3289

_________________
Pozdrawiam
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-03-2021 - 12:54
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1805
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Rozmawiałem z siostrą Lossow kilka razy, odwiedzając ją w Laskach. Była to szczera osoba nie wahająca się mówić nawet źle o bliźnich. Z tego, co wiem to wojnę spędziła w Żułowie. Rozmawialiśmy o pewnym ziemianinie z sąsiedztwa, co miał rzekomo podpisać VD. Dla mnie oczywiste jest, źe aby zostać na ziemiach wcielonych do Rzeszy należało się zadeklarować, jako Niemiec. Dlatego niezrozumiała jest ta cała sytuacja z rzekomym jej przebywaniem w Kraju Warty po 1939 r.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.492035 sekund(y)