Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
bieleckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2011 - 08:48
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2007
Posty: 426

Status: Offline
Też mi się wydaje, że pewne słowa które padły pod adresem osób proszących o tłumaczenia, były mocno nie na miejscu.

Istnienie tych wątków na forum jest w zasadzie rodzajem oferty skierowanej do wszystkich - przysyłajcie, w miarę czasu ktoś przetłumaczy. Chyba każdy, kto zna życie, wie iż oferta dawania pomocy za darmo spowoduje, że zgłoszą się po nią potrzebujący, tacy którzy tylko sami sądzą, że są potrzebujący, a może nawet jakiś margines takich, dla których jest to świetna okazja by uniknąć jakiegoś nieuchronnego wydatku.

To wszystko jest oczywiste, tylko problem w tym, że to z góry wiadomo. I jeśli taka oferta pada, to NIE MOŻNA potem utyskiwać, obrażać korzystających z pomocy itp. To tak, jakby pomstować, że się wyszło na deszcz i zmokło.

Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ewa_osOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2011 - 11:09
Sympatyk


Dołączył: 05-09-2008
Posty: 563

Status: Offline
To prawda,ale są też sytuacje (nierzadkie),gdy ktoś umieściwszy taką prośbę nie czeka "aż w miarę czasu ktoś przetłumaczy" tylko następnego dnia pisze zniecierpliwiony: no co,nikt się tym nie zajmie?Tak jakby to był naturalny obowiązek.I myślę,że takie zachowanie ,szczególnie irytujące,powoduje,że co jakiś czas wybuchają emocjonalne dyskusje na temat biura tłumaczeń,w które zmienia się forum (n.b.całkowicie się z tym poglądem zgadzam).Wydaje się,że pierwotny szlachetny cel pomocy osobom niedającym sobie rady,będącym naszymi współbraćmi w poszukiwaniach został całkowicie wypaczony przez wyżej opisane zachowania.Ale jak oddzielić ziarno od plewy?Chyba to niemożliwe,więc pewnie wszystko pozostanie bez zmian.
Pozdrawiam,Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zetkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2011 - 11:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-01-2008
Posty: 461

Status: Offline
Ewo bardzo dobrze to ujęłaś - tez podobnie myślę o tej sprawie.

_________________
Pozdrawiam
Żaneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bartek_MOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2011 - 08:10
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-03-2007
Posty: 3283

Status: Offline
ewa_os napisał:
To prawda,ale są też sytuacje (nierzadkie),gdy ktoś umieściwszy taką prośbę nie czeka "aż w miarę czasu ktoś przetłumaczy" tylko następnego dnia pisze zniecierpliwiony: no co,nikt się tym nie zajmie?Tak jakby to był naturalny obowiązek.I myślę,że takie zachowanie ,szczególnie irytujące,powoduje,że co jakiś czas wybuchają emocjonalne dyskusje na temat biura tłumaczeń,w które zmienia się forum (n.b.całkowicie się z tym poglądem zgadzam).Wydaje się,że pierwotny szlachetny cel pomocy osobom niedającym sobie rady,będącym naszymi współbraćmi w poszukiwaniach został całkowicie wypaczony przez wyżej opisane zachowania.Ale jak oddzielić ziarno od plewy?

Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujący się.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ewa_osOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2011 - 10:35
Sympatyk


Dołączył: 05-09-2008
Posty: 563

Status: Offline
Bardzo śmieszne.
E.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2011 - 12:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-12-2010
Posty: 673

Status: Offline
Bartek_M napisał:
Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujący się.



Laughing Laughing Laughing

_________________
Pozdrawiam,
kasiek

szukam:
Lange, Freundt, Schachtschneider, Wundersee, Lucius - Lodz, Tomaszow, Piotrkow i okolice
Broll, Kus, Pyka - Slask, opolskie
Stryczek, Zuchnicki - Krakow i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ozankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2011 - 13:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-05-2008
Posty: 160

Status: Offline
A najlepiej we fraku w trzecim pokoleniu! Innym wstępu zakazano, "zakliuczono"!!!
Dzięki Bartek za skojarzenie!!!
Iwonce dzięki za wpis, jakże trafny, świetnie oddaje panującą atmosferę! Popieram!!!


Ostatnio zmieniony przez ozanka dnia 14-03-2011 - 13:35, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anowi1958Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2011 - 13:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2009
Posty: 313

Status: Offline
Brawo Bartek!

Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zetkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2011 - 14:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-01-2008
Posty: 461

Status: Offline
Ja swoje zdanie wyraziłam w tym wątku i myślę ze nikogo nim nie uraziłam- tak jak to napisałam tłumacze i będę dalej tłumaczyć wybrane akty metrykalne. A to że na forum pojawiają się od czasu do czasu osoby które "wymagają" - bo o takich tu generalnie chodziło- to trudno. Na szczęście ja mam wybór i jeśli mi się coś nie podoba to nie mam obowiązku tłumaczyć.

_________________
Pozdrawiam
Żaneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ozankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2011 - 17:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-05-2008
Posty: 160

Status: Offline
Mimo, że zamyka Pani swoje wątki w temacie, mam nadzieję, że Pani przeczyta:

P. Mario,
To jest żenujące co pani robi!!! Wywołana jest Pani do przysłowiowej tablicy, pośrednio i bezpośrednio, Pani dalej swoje: wątek> temat> itp. itd.. Nie reaguje Pani na posty krytykujące Pani działalność „sprzątania”. Szkoda słów.
Pokusiła się Pani tylko o wpis : https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... 0718#80718 i zamknęła wątek. Sztuka dla sztuki czy co! To jakby drażnienie lwa, zdaje sobie Pani sprawę????
A jako administrator, milczy Pani jak głaz, tam gdzie powinna Pani się odezwać i zająć stanowisko!!!
To jakaś parodia z Pani strony, zła wola czy też robienie innym na złość?
Pozdrawiam
Bożena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Worwąg_SławomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2011 - 17:36
Nieaktywny


Dołączył: 15-11-2010
Posty: 1000

Status: Offline
ozanka napisał:
Mimo, że zamyka Pani swoje wątki w temacie, mam nadzieję, że Pani przeczyta:

P. Mario,
To jest żenujące co pani robi!!! Wywołana jest Pani do przysłowiowej tablicy, pośrednio i bezpośrednio, Pani dalej swoje: wątek> temat> itp. itd.. Nie reaguje Pani na posty krytykujące Pani działalność „sprzątania”. Szkoda słów.
Pokusiła się Pani tylko o wpis : https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... 0718#80718 i zamknęła wątek. Sztuka dla sztuki czy co! To jakby drażnienie lwa, zdaje sobie Pani sprawę????
A jako administrator, milczy Pani jak głaz, tam gdzie powinna Pani się odezwać i zająć stanowisko!!!
To jakaś parodia z Pani strony, zła wola czy też robienie innym na złość?
Pozdrawiam
Bożena


Na każdym innym forum za tego typu niewybredne komentarze na temat Administratora byłby ban albo minimum ostrzeżenie.
Dlatego sugeruję, aby jednak powstał w końcu jakiś regulamin tego forum regulujący dopuszczalne zachowania. Sama netykieta i kultura osobista najwyraźniej niestety nie wystarczy.

_________________
Pozdrawiam
Sławek Worwąg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bartek_MOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2011 - 17:50
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-03-2007
Posty: 3283

Status: Offline
Pani Bożeno,

Proszę o minimum wyrozumiałości dla Administracji, która jest właśnie w trakcie testowania nowego silnika forum i tutaj nieczęsto zagląda.

_________________
Bartek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2011 - 18:37
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Sławku:
"Na każdym innym forum za tego typu niewybredne komentarze na temat Administratora byłby ban albo minimum ostrzeżenie. "

i pewnie jeszcze paszport by zabrali? jak już w klimacie jesteśmy

...nie jest prawdą, że na każdym forum komentarze na temat Administratora są surowiej traktowane niż na temat innego użytkownika, nawet gdy niesprawiedliwe czy niewybredne
jeśli tak bywa to to jest łamanie netykiety, kultury, zasad etc
choć pewnie nie regulaminu (ówSmile
jak się pojawi zapis "admina można krytykować "mniej" niż innych" to będzie śmiesznie;)

Maria zachowała się idealnie:) choć prowokowana - ze stoickim spokojem dała się wypowiedzieć:pozdrawiam! i zazdroszczę spokoju

pozdrawiam serdecznie
w w temacie: ja widzę pozytywne zmiany po tym wątku - brawo Staszek z kijem:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2011 - 18:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-12-2010
Posty: 673

Status: Offline
ozanka napisał:
Mimo, że zamyka Pani swoje wątki w temacie, mam nadzieję, że Pani przeczyta:

P. Mario,
To jest żenujące co pani robi!!! Wywołana jest Pani do przysłowiowej tablicy, pośrednio i bezpośrednio, Pani dalej swoje: wątek> temat> itp. itd.. Nie reaguje Pani na posty krytykujące Pani działalność „sprzątania”. Szkoda słów.
Pokusiła się Pani tylko o wpis : https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... 0718#80718 i zamknęła wątek. Sztuka dla sztuki czy co! To jakby drażnienie lwa, zdaje sobie Pani sprawę????
A jako administrator, milczy Pani jak głaz, tam gdzie powinna Pani się odezwać i zająć stanowisko!!!
To jakaś parodia z Pani strony, zła wola czy też robienie innym na złość?
Pozdrawiam
Bożena


Shocked Shocked wstyd Embarassed

A moze Pani Maria nie uwazala za stosowne brac udzialu w dyskusji o niczym i grzecznie pozwolila sie wygadac wszystkim tym, ktorzy do powiedzenia nie mieli nic wartosciowego.

Pani Mario, czas zamknac/usunac ten temat bo nie dosc, ze o niczym to jeszcze powoduje niekontrolowane wybuchy agresji i wspomnianego juz chamstwa.

I o co to wszystko? Tlumaczenia z jezyka rosyjskego? Ludzie!!!!!!!!

_________________
Pozdrawiam,
kasiek

szukam:
Lange, Freundt, Schachtschneider, Wundersee, Lucius - Lodz, Tomaszow, Piotrkow i okolice
Broll, Kus, Pyka - Slask, opolskie
Stryczek, Zuchnicki - Krakow i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2011 - 18:54
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
zamknąć, usunąć
bany
kasiek: obowiązek czytania każdego wątku jest? nowy zwyczaj?Smile
uważasz temat założony przez Staszka za nieistotny - Twoje prawo
ale z postulowaniem zamykania, usuwania wypowiedzi nie łamiących ogólnych zasad przyzwoitości..to może ciut ostrożniej? hę?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.570646 sekund(y)