Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
NetkaOffline
Temat postu: Archiwum Państwowe w Katowicach  PostWysłany: 10-03-2009 - 14:55
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2007
Posty: 65

Status: Offline
Witam!!!

Mam prośbę do osób odwiedzających AP w Katowicach.
Zwracałam się do nich z prośbą o akta :

- Marjanny Hanak, ur, 13.01.1880 roku
- Antoni Frączek , ur. 1873 roku
- Jadwiga Gnacik (1842-1904)
- Franciszek Słodczyk (1857-1948).

Niestety mimo próśb , nie otrzymałam jak dotąd żanej odpowiedzi. Poprzednie akta też szły bardzo długo.
Czy ktoś mógłby poszukać tych akt?

Za ewentualne ksera , pokryję koszty.
Bardzo proszę Smile


Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiekOffline
Temat postu: RE: Do osób odwiedzających AP w Katowicach - prosba  PostWysłany: 02-03-2011 - 16:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-12-2010
Posty: 673

Status: Offline
Watek stary jak swiat i bez odpowiedzi, ale...
czy ktos moglby pomoc w AP Katowice?

_________________
Pozdrawiam,
kasiek

szukam:
Lange, Freundt, Schachtschneider, Wundersee, Lucius - Lodz, Tomaszow, Piotrkow i okolice
Broll, Kus, Pyka - Slask, opolskie
Stryczek, Zuchnicki - Krakow i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dede43Offline
Temat postu: RE: Do osób odwiedzających AP w Katowicach - prosba  PostWysłany: 03-03-2011 - 18:29
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2010
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Status: Offline
A tak w ogóle - czy jakieś księgi metrykalne ze Śląska czy Zagłębia można znaleźć w internecie? W Starej Dąbrowie urodziła się moja mama, więc szukałam i do niczego nie doszłam, nic nie znalazłam. Może źle szukam?

_________________
Pozdrowienia
Danuta
Pilnie poszukuję aktu ślubu Józefa Kwiatkowskiego (1829/32-1884)z Anielą Wrońską(1823-1905) oraz ich aktów urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PaideiaOffline
Temat postu: RE: Do osób odwiedzających AP w Katowicach - prosba  PostWysłany: 04-03-2011 - 10:46
Sympatyk


Dołączył: 18-11-2010
Posty: 22

Status: Offline
Ja mogę przy okazji własnych poszukiwań wybrać się tam i popytać (jestem z Katowic). Chętnie w ogóle pomogę w poszukiwaniach na ich terenie. Z tymże z dużym prawdopodobieństwem nie udostępnią mi akt osób z którymi nie łączy mnie żadne pokrewieństwo.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kaphisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2011 - 11:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2011
Posty: 181

Status: Offline
Witam

Jesli chodzi o informacje z Gornego Slaska to w internecie jest tego bardzo malo. Najczesciej sa to informacjie ktore zdobyly osoby w trakcie swoich wlasnych poszukiwan i maja "dane z sasiednich" aktow.W samym Archiwum w Katowicach panuja dosc dziwne zasady. Ja sam tez zwracalem sie do tego archiwum o kopie dokumentow. Zostalem poinformowany , ze sprawa potrwa nie dluzej niz miesiac. Po poltora miesiaca otrzymalem odpowiedz ze nie odnalezino w zasobach dokumentow o ktore prosilem. Nalezy przyjac zasade ze w Katowicach zeby cos otrzymac trzeba to samemu znalesc albo poprosic o to uprzejma osobe ktora tam bywa. Bardzo skromne dane z tego terenu mozna znalesc u mormonow.Duzo danych mozna znales poszukujac informacji pod katem Powstan Slaskich. Dostepne sa w internecie listy powstancow ( rowniez skany ) gdzie czesto sa podane tez daty urodzin.Ostatnie co moge poradzic to regionalne fora w internecie.

pozdrawiam

Marek Z.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiekOffline
Temat postu: Re: RE: Do osób odwiedzających AP w Katowicach - prosba  PostWysłany: 04-03-2011 - 13:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-12-2010
Posty: 673

Status: Offline
Paideia napisał:
Ja mogę przy okazji własnych poszukiwań wybrać się tam i popytać (jestem z Katowic). Chętnie w ogóle pomogę w poszukiwaniach na ich terenie. Z tymże z dużym prawdopodobieństwem nie udostępnią mi akt osób z którymi nie łączy mnie żadne pokrewieństwo.


Oh Paideia,
to ja mam taka WIELKA prosbe...Wysle do Ciebie email wieczorem ze szczegolami na pw, musze tylko dokladnie spisac sygnatury.

Dzieki bardzo.

_________________
Pozdrawiam,
kasiek

szukam:
Lange, Freundt, Schachtschneider, Wundersee, Lucius - Lodz, Tomaszow, Piotrkow i okolice
Broll, Kus, Pyka - Slask, opolskie
Stryczek, Zuchnicki - Krakow i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dede43Offline
Temat postu: Re: RE: Do osób odwiedzających AP w Katowicach - prosba  PostWysłany: 05-03-2011 - 07:43
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2010
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Czyli utknęłam w miejscu jeśli chodzi o rodzinę mojej mamy. Nie mam żadnego punktu zaczepienia, poza jej świadectwem urodzenia ze Starej Dąbrowy (Dąbrowy Górniczej) z 1911 r. Zdjęcie cyfrowe tego aktu uzyskałam dzięki uprzejmości genealoga z tego terenu, bo inaczej się nie dało. Ale to świadectwo, jako, że nie minęło 100 lat, znalazłam jeszcze w USC w Dąbrowie, więc było prościej. Lecz mama miała brata (ur. 1906), siostrę (1908?). Czy też urodzili się na tym terenie? Czy tam pobierali się dziadek i babcia, a nawet jeśli, czy któreś z nich pochodziło stamtąd? Dziadek był kolejarzem i wędrował po Polsce. Rodzina babci to raczej Mazowsze, Warszawa - bo tam po wojnie wszyscy starali się spotkać, co widać było w rodzinnej korespondencji różnych ciotek i pociotków z moja mamą. Niestety ze starszego pokolenie nikt już nie żyje, młodych nigdy nie znałam.

_________________
Pozdrowienia
Danuta
Pilnie poszukuję aktu ślubu Józefa Kwiatkowskiego (1829/32-1884)z Anielą Wrońską(1823-1905) oraz ich aktów urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PaideiaOffline
Temat postu: Re: RE: Do osób odwiedzających AP w Katowicach - prosba  PostWysłany: 05-03-2011 - 10:54
Sympatyk


Dołączył: 18-11-2010
Posty: 22

Status: Offline
Z małą ilością informacji (miałam taką samą sytuację jak Ty dede43), wiedząc tylko w jakim przedziale lat mniej więcej mógł prapradziadek wziąć ślub i mniej więcej w jakim miejscu udałam się do Archidiecezjalnego Archiwum, które za opłatą 50zł znalazło mi to, czego szukałam i jeszcze więcej, nie tylko z Katowic, ale np. z okolic Rybnika. Polecam. Archidiecezjalne Archiwum jest bardzo pomocne. Poza tym zawiera więcej informacji niż USC, ponieważ USC w zaborze pruskim istnieje dopiero od 1875r., a kościoły swe akta prowadziły również dużo wcześniej.

Netko, w związku z tym, w AP w Katowicach raczej nie znajdziesz wcześniejszych niż z 1875r. aktów urodzenia, czy zgonu.

Pozdrawiam serdecznie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dede43Offline
Temat postu: Re: RE: Do osób odwiedzających AP w Katowicach - prosba  PostWysłany: 05-03-2011 - 12:20
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2010
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Niestety do Katowic się nie wybieram, nie jestem już w wieku "wycieczkowym", a mieszkam we Wrocławiu. Czy w Archiwum Archidiecezjalnym można coś załatwić mejlem, lub listownie? Jeśli masz namiary i wiedzę - podaj proszę.

_________________
Pozdrowienia
Danuta
Pilnie poszukuję aktu ślubu Józefa Kwiatkowskiego (1829/32-1884)z Anielą Wrońską(1823-1905) oraz ich aktów urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PaideiaOffline
Temat postu: Re: RE: Do osób odwiedzających AP w Katowicach - prosba  PostWysłany: 05-03-2011 - 12:33
Sympatyk


Dołączył: 18-11-2010
Posty: 22

Status: Offline
Archiwum ma swoją oficjalną stronę, nie wiem, czy można do postów dołączać linki, w każdym razie oto adres:
archiwum.archidiecezja.katowice.pl tam są wszystkie informacje.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że te dokumenty da się zamówić online. Arhiwum Główne Akt Dawnych napewno przyjmuje zamówienia n kopie online, a jak z tym archiwum to trzeba już samemu sprawdzić.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2011 - 13:23
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

http://archiwum.archidiecezja.katowice.pl/

ARCHIWUM ARCHIDIECEZJALNE
ul. Henryka Jordana 39
40-043 Katowice
tel. +48 32 251 21 60 wew. 339

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jkpsgenealogiaOffline
Temat postu: Re: RE: Do osób odwiedzających AP w Katowicach - prosba  PostWysłany: 05-03-2011 - 17:47
Sympatyk


Dołączył: 29-03-2008
Posty: 146
Skąd: Śląsk-Małopolska
Status: Offline
Nie mam żadnego punktu zaczepienia, poza jej świadectwem urodzenia ze Starej Dąbrowy (Dąbrowy Górniczej) z 1911 r. Zdjęcie cyfrowe tego aktu uzyskałam dzięki uprzejmości genealoga z tego terenu, bo inaczej się nie dało. Ale to świadectwo, jako, że nie minęło 100 lat, znalazłam jeszcze w USC w Dąbrowie, więc było prościej. Lecz mama miała brata (ur. 1906), siostrę (1908?).
Danuto,
Co pisze pod numerem aktu, jaka miejscowość ?
Metryki z lat 1906-1908 można zobaczyć w parafii ,stąd pytanie ?
Być może urodzenia i ślub były w Gołonogu ,bądź w której z aktualnych dzielnic Dąbrowy Górniczej?
Julia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiekOffline
Temat postu: Re: RE: Do osób odwiedzających AP w Katowicach - prosba  PostWysłany: 05-03-2011 - 19:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-12-2010
Posty: 673

Status: Offline
...co kto lubi..ze tak powiem

Pani Dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego jest mila i pomocna jednak dokumenty odszukane przez pracownikow zostaja przepisane na standartowy formularz i w niczym nie przypominaja metryk. Jesli ktos szuka suchych informacji polecam AD jesli ktos chce uzyskac skan badz nawet kopie dokumentu radze sprobowac w AP albo parafii...

_________________
Pozdrawiam,
kasiek

szukam:
Lange, Freundt, Schachtschneider, Wundersee, Lucius - Lodz, Tomaszow, Piotrkow i okolice
Broll, Kus, Pyka - Slask, opolskie
Stryczek, Zuchnicki - Krakow i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dede43Offline
Temat postu: Re: RE: Do osób odwiedzających AP w Katowicach - prosba  PostWysłany: 07-03-2011 - 16:30
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2010
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Dziękuje wszystkim. Będę teraz się zastanawiać jak najlepiej postąpić. Może dzięki miłej pani Dyrektor coś odnajdę, a o zdjęcie poproszę kogoś z bezpośrednim dostępem i aparatem cyfrowym.

_________________
Pozdrowienia
Danuta
Pilnie poszukuję aktu ślubu Józefa Kwiatkowskiego (1829/32-1884)z Anielą Wrońską(1823-1905) oraz ich aktów urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
basiapsOffline
Temat postu: Bydlin-sprawdzę księgi w AP Katowice  PostWysłany: 27-05-2011 - 12:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2009
Posty: 233

Status: Offline
30 maja lub parę dni po będę w archiwum przeglądać księgi z parafii w Bydlinie, woj. małopolskie. Zamierzam zamówić lata 1885-1889. Jeśli ktoś poszukuje przodków w tej parafii, mogę sprawdzić w podanym przedziale czasowym.

Pozdrawiam,
Basia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.576056 sekund(y)