Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Rzeszotek_ŁukaszOffline
Temat postu: Metryki.genealodzy.pl - sprawy organizacyjne  PostWysłany: 22-02-2011 - 12:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-04-2009
Posty: 290
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Mam taką małą prośbę do piszących wiadomości czy to na metryki () genealodzy , czy na adres prywatny.
Bardzo proszę o umieszczenie w temacie wiadomości jakiegoś znacznika (tag'a).
Moje propozycje:
[AP_Radom] - dla osób zainteresowanych tematyką zasobów z AP Radom
[AP_Grodzisk] - dla osób zainteresowanych tematyką zasobów z AP Grodzis
[W-wa] - dla osób zainteresowanych tematyką zasobów z Archidiecezji Warszwskiej i Warszawsko-Praskiej.
[ŚK] - dla osób zainteresowanych tematyką zasobów ze Świętokrzyskiego.
[Inne] - tematyka niezwiązana do końca z zasobami

Po tagu proszę napisać nazwę miejscowości (parafii) i problem. Proszę o oddzielanie tych informacji myślnikami, np.:
[W-wa] - Św.Jan - Błąd w U 1878

W treści dokładne informacje.
Taki temat jasno będzie wskazywał, że problem jest w zasobach warszawskich u Św. Jana w urodzeniach 1878.
Albo:
[AP_Radom] - Wrociszew - indeksacja
Taki temat wskaże mi, że osoba pisząca jest zainteresowana indeksacją.

Jeśli chodzi o pliki z indeksami (arkusze kalkulacyjne), to proszę stosować podobny zapis tematów, przy czym w temacie proszę uwzględnić zakres lat jaki znajduje się w plikach w załącznikach. Jeżeli będziecie Państwo wysyłać pojedynczo roczniki, to każdy temat powinien zawierać rocznik, który znajduje się w załączniku. Proszę nie wysyłać wiadomości "ciurkiem" w kolejnej wiadomości (np. w ramach, indeksacja Warka) w ramach funkcji "Odpowiedz". To rozwiązanie znacząco poprawi komunikację i czytelność w skrzynce pocztowej.

Sprawa jest istotna, o tyle, że przy pojawieniu się kilkudziesięciu mailu w końcu się pogubię i na odpowiedzi będziecie Państwo czekali dniami i nocami. Tak samo proszę o "niespamowanie". Brak odpowiedzi w przeciągu 1-2 dni nie jest bynajmniej ignorancją z mojej strony, lecz będzie wynikiem innych zajęć, których też mam co nie miara Wink Także wysłanie podobnej informacji w międzyczasie na mojego prywatnego maila wcale nie przyspieszy rozwiązania problemu, a wręcz może go opóźnić (taka ze mnie złośliwa bestyja Wink ) Cierpliwość jest niezwykłą cnotą Smile.

W tej chwili mam jedynie taką prośbę organizacyjną, która ułatwi komunikację i wymianę odpowiednich informacji.

Aha, proszę również szefów zespołów oraz osoby indeksujące indywidualnie poza zespołami o przesłanie na adres: metryki()genealodzy.pl informacji jaki zakres zasobów z serwisu jest w trakcie opracowywania.
Dzięki temu będę mógł uzupełnić zakładkę "plany" i w przypadku podziału materiałów nie nastąpi zdublowanie pracy.

Adres email dostępny jest też na stronie Metryki w stopce na samym dole strony :: Administrator Metryk ::

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rzeszotek_ŁukaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-02-2011 - 20:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-04-2009
Posty: 290
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Szanowni Państwo,
Zrobiłem mały porządek w zakładce plany: http://metryki.genealodzy.pl/plany.php
Zostały tam umieszczone wszystkie (tak mi się przynajmniej wydaje) zespoły, które aktualnie znajdują się w serwisie (część zasobów nie jest jeszcze udostępniona!). Bardzo proszę o weryfikację zawartych tam informacji i przesłanie uwag na adres metryki@genealodzy.pl .
Niedługo na forum pojawi się kilka tematów roboczych, które pozwolą nam na wygodną korespondencję i wymianę informacji o zmianach w serwisie, o nowościach itp.
Proszę o cierpliwość i przesyłanie ewentualnych uwag Smile

Ach, no i oczywiście zapraszam do indeksacji, zasobów jest co nie miara, a czasem ciężko wyszukać odpowiedniej informacji przeszukując zespół po zespole Wink

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jurekstefan
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2011 - 12:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-06-2009
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Niestety po 2-krotnym komunikacie mailerdaemona o niedostarczeniu mej wiadomości na serwer genealodzy.pl wpisuję ją w tym wątku na forum;

Witam Łukaszu!
Zgłaszam poprawki o co prosiłeś w swym poście z dn.wcz.godź.20:26;
1/.UMZ parafia Słomczyn już JEST w trakcie indexacji (!) w ramach projektu metryki/APW O/Grodzisk Maz. przez grupę: Jerzy K.Stefańczyk (nick: jurekstefan, ID: 12216) & Danuta Wasilewska-Lenart (nick: danisha, ID:1667).
Taż samaż grupka wykonała wcześniej pełną indexację UMZ parafii Drwalew za lata 1808-25 w ramach tego samego projektu pod dzielną wodzą Włodka Sroczyńskiego...
2/.Mimo pewnych braków (brak rocznika 1870) zindeksowane są już 1352_Słomczyn_M za lata 1860-74 (!!!!) i aktualnie trwa ich weryfikacja..
3/.Niestety, przekazane i przenumerowane przeze mnie pliki UMZ Słomczyn z lat 1869-74 nie dotarły widzę do Ciebie od Jacka Młochowskiego...
4/.Na szczęście są i nadwyżki; oto księga rosyjskojęzyczna z oznaczeniem 1868b jest (częściowym) duplikatem UMZ-ów z księgi polskojęzycznej o symbolu 1868a - i moim zdaniem - jej istnienie na serwerze jest bezsensowne: ludzie i tak wolą widzieć i czytać te metryki po polsku a nie po rusku. Postuluję 'zdjęcie' z serwera metryki całej księgi UMZ 1868b a 'zawieszenie' plików z lat 1869-74! Gdybyś ich nie miał 'przekazanych' przez Jacka M. to są jeszcze u mnie i Włodka S.
5/.Aktualnie trwa w zespole Słomczyn indexacja Zgonów z lat 1860-74, warto więc czym prędzej opublikować owe 'zagubione' roczniki!
Tymczasem pozdrawiam
[za zespół indexujący par.Słomczyn 1860-74]
/-/Jurek K.Stefańczyk

_________________
Pozdrawiam
Jurek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rzeszotek_ŁukaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2011 - 12:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-04-2009
Posty: 290
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dziękuję za informację.
Poprawiłem już informację w zakładce plany.
Dowiem się co się dzieje z indeksami i postaram się je wrzucić do serwisu Smile

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-02-2011 - 00:53
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Indeksu, jak pisze Jerzy, są opracowywane - dokładniej weryfikowane
nie ma co wstawiać jeszcze:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rzeszotek_ŁukaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2011 - 01:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-04-2009
Posty: 290
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Szanowni Państwo.
Ze względu na to, że serwer pocztowy metryki@genealodzy.pl czasami wariuje, proszę o przesyłanie wiadomości na adres: metryki@gmail.com, oczywiście kwestie związane ze sposobem tworzenia wiadomości są dalej aktualne Smile

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2011 - 18:01
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
Mam taką nieśmiałą propozycję, czy nie dało by się w wyszukiwarce dodać takich poziomych linii ...


Chodzi o to, że tekst się zlewa i trudno znaleźć w jakiej parafii siedzi ta jedynka.

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link


Ostatnio zmieniony przez Bea dnia 25-03-2011 - 13:57, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2011 - 18:11
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
tak przy okazji: "ta jedynka" jest "aktywna"
tzn po kliknięciu w nią otwiera się wynik wyszukiwania czyli w tym przypadku małżeństwa Wsz. Św?

wiem- to nie to samo, ale tak przy okazji...bo wiem, że nie wszyscy się zorientowali:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rzeszotek_ŁukaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2011 - 22:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-04-2009
Posty: 290
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witam serdecznie,
Przygotowujemy się właśnie do udostępnienia fotografii z województwa Świętokrzyskiego. Materiału jest sporo, a czasu niestety niewiele. Dlatego też gorąco zapraszam do współpracy przy obrabianiu plików. Zadania są bardzo intuicyjne i proste, ale wymagają niekiedy skupienia i poświęcenia tej chwilki Wink

Bardzo proszę o zgłoszenia na adres: metryki@gmail.com

Dodam, że planowane jest udostępnienie m.in. zdjęć z kieleckiej Katedry, Daleszyc i Bielin (ale to nie wszystko)

Zapraszam do współpracy i z niecierpliwością czekam na maile Wink

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2011 - 00:10
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
nie lubię tego, ale cóż..
... na skutek licznych zapytań kierowanych (błędnie) do mnie, w "imieniu nieśmiałych"

Czy można poznać terminy (niekoniecznie bardzo wiążąco) i zakres publikacji materiałów z AAW w metryki?
Co? Kiedy? Nowe rzeczy? uzupełnienia już zaistniałych (np Aleksandra)? Jakieś warunki?

a ode mnie dodatek:)
"Konkurs Warszawski" zamknięty, NIN-owy mało adekwatny chyba do tych zasobów, może czas podać (Jacku?)?
Czy ma się to wiązać z deklaracjami indeksacji od chętnych? innymi rzeczami?

pozdrawiam

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
paienOffline
Temat postu: udostępnienie zindeksowanych metryk - pytanie  PostWysłany: 02-12-2012 - 01:45
Nieaktywny


Dołączył: 12-05-2009
Posty: 81

Status: Offline
cleared


Ostatnio zmieniony przez paien dnia 04-12-2012 - 17:07, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sebastian_gasiorekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-12-2012 - 02:01
Zasłużony
Zarząd PTG


Dołączył: 18-11-2007
Posty: 542

Status: Offline
Witam,

To znaczy, że możesz je przeglądać w metrykach.
http://metryki.genealodzy.pl/pow-21

_________________
Pozdrawiam,
Sebastian Gąsiorek

http://genrod.eu - największe opracowanie Kwiatkowskich (6 tys. osób)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
paienOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-12-2012 - 02:03
Nieaktywny


Dołączył: 12-05-2009
Posty: 81

Status: Offline
cleared


Ostatnio zmieniony przez paien dnia 04-12-2012 - 17:07, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brozek_OskarOffline
Temat postu: udostępnienie zindeksowanych metryk - pytanie  PostWysłany: 02-12-2012 - 02:05
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 28-04-2011
Posty: 546
Skąd: Wrocław\Jędrzejów
Status: Offline
Działa, np. tutaj
http://metryki.genealodzy.pl/metryki.ph ... =1892&kt=2

Chyba chodzi Ci o to że jak się wchodzi w dany zespół to nie wyświetlają się zdjęcia. Musisz kliknąć na dany rok z prawej strony i wtedy są widoczne zdjęcia z danego roku według ksiąg Urodzeń, Małżeństw i Zgonów.
Potem pojawiają Ci się po prawej inne księgi z innych roczników i tam klikasz na to co Cię interesuje.

Poza tym Sebastian popełnił chyba błąd bo to są metryki z AP Kielce, nie z AD.

Pozdrawiam, Oskar. Smile

_________________
Szukam Domaszewicz, Łosowski, Leszczyłowski, Łomanowski, Betlewicz, Pawłowski i Nowicki z terenów dawnego województwa Nowogródzkiego, konkretniej okolic Lachowicz, Zubielewicz, Baranowicz, Nieświeża, Klecka, Krzywoszyna, Niedźwiedzicy, Słucka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sebastian_gasiorekOffline
Temat postu: udostępnienie zindeksowanych metryk - pytanie  PostWysłany: 02-12-2012 - 02:08
Zasłużony
Zarząd PTG


Dołączył: 18-11-2007
Posty: 542

Status: Offline
Faktycznie Oskarze zakradła się literówka w ogłoszeniu.
Dziękuję za zwrócenie uwagi Smile

_________________
Pozdrawiam,
Sebastian Gąsiorek

http://genrod.eu - największe opracowanie Kwiatkowskich (6 tys. osób)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.612616 sekund(y)