Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
maria1949Offline
Temat postu: Archiwum Archidiecezjalne w Przemyślu  PostWysłany: 24-11-2010 - 11:19
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2010
Posty: 16

Status: Offline
Witam,

Czy ktoś wie jakie są zasady korzystania ze zbioru tego archiwum. Próbuję się dodzwonić AAP od dwóch dni, ale nikt nie odbiera....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariaŁopaciukOffline
Temat postu: Re: Archiwum Archidiecezjalne w Przemyślu  PostWysłany: 24-11-2010 - 18:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2006
Posty: 400
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
maria1949 napisał:
Próbuję się dodzwonić AAP od dwóch dni, ale nikt nie odbiera....


Very Happy ... dwa dni ..... to bardzo bardzo mało ....
Należy uzbroić się w bardzo dużą dozę cierpliwości i......... dzwonic, dzwonic ... a cierpliwość będzie nagrodzona Very Happy
Proponuję na dzwonienie zdecydowanie godziny ranne.

Może te informacje pomogą zrozumiec problem
http://forgen.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=1111

Pozdrawiam
Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maria1949Offline
Temat postu: Re: Archiwum Archidiecezjalne w Przemyślu  PostWysłany: 24-11-2010 - 19:39
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2010
Posty: 16

Status: Offline
Dziękuję bardzo za wskazówki, jutro będę ponownie dzwonić...., nie chcę jechać bez umówionej wizyty.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Cisowski_MichałOffline
Temat postu: Re: A Archidiecezjalne Przemyśl -prośba o pomoc  PostWysłany: 04-01-2016 - 23:51
Członek PTG


Dołączył: 17-01-2010
Posty: 344
Skąd: Bruksela, Belgia
Status: Offline
Witam,

czy AA w Przemyślu wydaje świadectwa chrztów, ślubów, czy też pogrzebów, tak jak to robi AA w Poznaniu?

Pozdrawiam,
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zajac_PawelOffline
Temat postu: Re: A Archidiecezjalne Przemyśl -prośba o pomoc  PostWysłany: 26-02-2016 - 09:10


Dołączył: 27-07-2015
Posty: 7

Status: Offline
Witam,
Czy ktoś mógłby mi sprawdzić akt małżeństwa w tym archiwum: Jakub Zając (ur. prawdopodobnie 1775) i Marianna Pernal (ur. 18.09.1782), ślub 10.02.1811. Akta parafii Lubatowa. Poszukuję rodziców Jakuba. Ponownie ożenił się 2.02.1812 z Anną Cichoń.
Jeśliby ktoś się wybierał do tego archiwum to z góry dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MP1982Offline
Temat postu: Re: A Archidiecezjalne Przemyśl -prośba o pomoc  PostWysłany: 26-02-2016 - 11:44
Sympatyk


Dołączył: 05-09-2013
Posty: 260
Skąd: Brzeg (woj. opolskie)
Status: Offline
Zajac_Pawel napisał:
Witam,
Czy ktoś mógłby mi sprawdzić akt małżeństwa w tym archiwum: Jakub Zając (ur. prawdopodobnie 1775) i Marianna Pernal (ur. 18.09.1782), ślub 10.02.1811. Akta parafii Lubatowa. Poszukuję rodziców Jakuba. Ponownie ożenił się 2.02.1812 z Anną Cichoń.
Jeśliby ktoś się wybierał do tego archiwum to z góry dziękuję.

Dostanie się do tego Archiwum nie jest takie proste, jakby mogło się wydawać. Temat o AA w Przemyślu był już jakiś czas temu poruszany na tymże forum (vide: poprzednie posty) oraz m.in. na ForGenie. Osobna sprawa jest taka, że generalnie AA Przemyśl dysponuje przeważnie duplikatami ksiąg metrykalnych, obejmujących roczniki od ok. 1826 r. Oryginały ksiąg zapewne po dzień dzisiejszy przechowywane są w miejscowej parafii. Tam też skierowałbym swoje poszukiwania i prośby...

Pzdr,
MP

_________________
Pozdrawiam, Michał P.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zajac_PawelOffline
Temat postu: Re: A Archidiecezjalne Przemyśl -prośba o pomoc  PostWysłany: 26-02-2016 - 12:13


Dołączył: 27-07-2015
Posty: 7

Status: Offline
Wiedziałem o trudnościach związanych z dostaniem się do tego archiwum, ale nie wiedziałem, że są one aż takie. O duplikatach i oryginałach nie miałem pojęcia. Dziękuję bardzo za trop.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maślanek_JoannaOffline
Temat postu: Re: A Archidiecezjalne Przemyśl -prośba o pomoc  PostWysłany: 15-04-2016 - 18:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2014
Posty: 936

Status: Offline
Czy jest gdzieś dostępny zasób tego archiwum - żeby chociaż wiedzieć, czy mam się po co dobijać Sad...
Pozdrawiam
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu: Re: A Archidiecezjalne Przemyśl -prośba o pomoc  PostWysłany: 21-05-2016 - 12:32
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Witam,
Udało się komuś uzyskać jakieś dokumenty z tego archiwum ?
Pozdrawiam,
Sylwek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janeczko_MirekOffline
Temat postu: Re: A Archidiecezjalne Przemyśl -prośba o pomoc  PostWysłany: 21-05-2016 - 21:47
Sympatyk


Dołączył: 27-07-2014
Posty: 142
Skąd: woj. pomorskie
Status: Offline
jakub336 napisał:
Witam,
Udało się komuś uzyskać jakieś dokumenty z tego archiwum ?
Pozdrawiam,
Sylwek
Witaj Sylwku,

Przeczytaj moja dwa posty na str. 1 i 2: https://genealodzy.pl/index.php?name=PNp ... highlight=

_________________
Pozdrawiam
Mirek J.
---------------------
Parafie: Grębów, Opole Lub, Kazimierz D, Ryki, Karczmiska, Chodel. Kresy: Swojczów, Beremiany, Jazłowiec
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu: Re: A Archidiecezjalne Przemyśl -prośba o pomoc  PostWysłany: 22-05-2016 - 10:23
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Witam,
Dzięki Mirku za ten link, bardzo przydatny ,w szczególnośći dla tego , że największa część moich przodkó wywodzi się z parafi Grębów. Byłem również z wizytą w kancelarii parafialnej i USC Grębowa. Masz jakieś doświadczenia z odwiedzinami w parafi Grębów? Jak mi się plany nie pokrzyzują to w sobotę po Bożym Ciele wybieram sie poraz kolejny. (niestety nie mieszkam na miejscu)
Pozdrawiam,
Sylwek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janeczko_MirekOffline
Temat postu: Re: A Archidiecezjalne Przemyśl -prośba o pomoc  PostWysłany: 22-05-2016 - 11:07
Sympatyk


Dołączył: 27-07-2014
Posty: 142
Skąd: woj. pomorskie
Status: Offline
W parafii byłem tylko raz w roku 2010, oczywiście po uprzednim umówieniu wizyty.
Udostępnili mi cały posiadany zbiór, z którego mogłem swobodnie korzystać.
Ogólnie wrażenie pozytywne, choć dało się wyczuć ich zmęczenie wynikające z wizyt genealogicznych.
Trzeba podchodzić do księży i proboszcza dyplomatycznie, nie stawiać się. Datek bardzo ułatwia rozmowę.

_________________
Pozdrawiam
Mirek J.
---------------------
Parafie: Grębów, Opole Lub, Kazimierz D, Ryki, Karczmiska, Chodel. Kresy: Swojczów, Beremiany, Jazłowiec
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu: Re: A Archidiecezjalne Przemyśl -prośba o pomoc  PostWysłany: 22-05-2016 - 11:45
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Dzięki za odpowiedż, pamiętasz może, jakie księgi znajdują sie w parafi? Na moje pierwsze pytanie odnośnie ksiąg, proboszcz poimformował mnie, że spłoneły w czaise II WS. Dopiero po powolnym drązenie tematu okazało się , że są urodzenia od 1872 do 1900 i od 1907 do 1921. Dodatkowo bliżej nieokreślone księgi z Jeziórka. Ostatnio nawiązałęm kontakt z lokalną regionalistką Panią Janiną Stadnik i dowiedziałęm się o księdze zapowiedzi od 1902 r. do chyba 1931r. Z kolej również, niedawno na poniższym forum ukazała sie lista świeżo sfotografowanych ksiąg z AP Sandomierz i widnieją na tej liście księgi ślubów z pierwszej połowy XX w. i księga zmarłych od około 1902 do 1928 włąśnie z Grębowa. O tych ostatnich księgach nie miałem pojęcia nie ma ich w katalogu internetowym archiwum. Przy okazji mojej wizyty w archiwum, też ich nie znalazłem chociaż archiwista był bardzo pomocny.
Pozdrawiam,
Sylwek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janeczko_MirekOffline
Temat postu: Re: A Archidiecezjalne Przemyśl -prośba o pomoc  PostWysłany: 22-05-2016 - 12:12
Sympatyk


Dołączył: 27-07-2014
Posty: 142
Skąd: woj. pomorskie
Status: Offline
Nie pamiętam dokładnie jakie to były księgi i z jakiego okresu, ale wydaje mi się, ze mogły to być te, które wymieniłeś.
Jedną księgę z Jeziórka sfotografowałem - chyba to były zgony, ale dysk na którym miałem kopie, "padł" i zostały tylko jakieś strzępy. Jeśli by Cię interesowały to daj znać na pw, to mogę je przejrzeć, ale dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.

_________________
Pozdrawiam
Mirek J.
---------------------
Parafie: Grębów, Opole Lub, Kazimierz D, Ryki, Karczmiska, Chodel. Kresy: Swojczów, Beremiany, Jazłowiec
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
magdalenasoltysikOffline
Temat postu: Re: A Archidiecezjalne Przemyśl -prośba o pomoc  PostWysłany: 01-06-2016 - 04:24
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2014
Posty: 17

Status: Offline
Witam,
Jak mozna sie dowiedziec gdzie jakie ksiegi sa i w jakim archiwum ?
Dziekuje
Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.609261 sekund(y)