Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Broniszewo, parafia św.Benona  PostWysłany: 11-12-2007 - 19:27
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4353

Status: Offline
Ten wątek zawiera informacje na temat tej parafii
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu: Broniszewo, parafia św.Benona  PostWysłany: 11-12-2007 - 19:27
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
29.11.2007r. -otrzymałam ksero z księgi zgonów -mego pradziadka-Józefa Latkowskiego ur. w Sławęcinie -parafii Ślesińskiej , a zmarłego 1925.10.20. we wsi Zaborowo- w wieku 67 lat-był to syn Franciszka Latkowskiego,a matki Katarzyny Latkowskiej-z domu Krasińska, Nr.akt.40 oraz Jego syna Stanisława Latkowskiego ur.1905r w Pisburgu-Ameryka-na emigracji,który to zmarł w wieku 23 lat w 1928.06.12. we wsi Zaborowo-jako kawaler Nr. akt.59.Otóż pradziadek Józef L. miał wraz z żoną Joanną z domu Pomorska- jeszcze dwie córki-tj.moją babcię Wacławę Latkowską ur.02.06.1896r i babci siostrę Marię Latkowską-najmłodsza- I-szego męża Pietrzak, a po owdowieniu- z II-giego męża Kraska.Wobec powyższego upraszam o innormację-czy istnieją jakie kolwiek akta -czy to urodzin,chrztów,ślubów,zgonów dla : Wacławy-/z męża Czerniak,/,Marii,Stanisława z domu o nazwiskach rodowych Latkowski,oraz dla rodziców mego pradziadka-Józefa Latkowskiego-czyli dla Franciszka Latkowski i jego żonyKatarzyny Latkowskiej z domu Krasińska-oraz jej rodziców imiona nazwiska-Krasińskich.Szukam dokumentów swoich przodków-wiem z opowiadań i już zdobytych niektórych akt,że moi przodkowie długo byli związani z parafią w Broniszowie.Dużo otym opowiadała za życia moja matka-Wanda-córka Wacławy i to się dokumentami potwierdza-od chwili gdy zaczęłam je zbierać.Chciałaby sięgnąć jak najdalej, na ile tylko pozwolą akta moich przodków , jeżeli jest to możliwe-proszę o informacje,pomoc,odpowiedż.Ja piszę z woj. lubuskiego -czyli to pokazuje,że ich następcy wyjeżdzali z upływem czasu-lat-przemian,ale istnieją ich potomni-wnuki,prawnuki,pra,prawnuki i to jest ślad -informacja dla tej parafi. Z poważaniem,szacunkiem, oraz z najlepszymi życzeniami z okazji zbliżających się Swiąt Bożego Narodzenia,oraz Nowego Roku 2008. życzy : Halina cichocka .karolak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pieniążek_StanisławOffline
Temat postu: Broniszewo, parafia św.Benona  PostWysłany: 11-12-2007 - 20:21
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 14-07-2006
Posty: 923
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Pani Halinko
Takie zapytania proszę pisać na forum a nie w informacjach parafialnych.
Rozumię, że z Nowej Soli do Broniszewa jest ponad 200 kilometrów, ale na stronie parafii jest podany telefon kontaktowy i adres. Radzę więc zadzwonić i dowiedzieć się czy odszukają Pani potrzebne metryki. Potem napisać list z dokładnymi danymi, które Pani oczekuje z ksiąg metrykalnych. Najlepszym wyjściem było było, po uprzedniej rozmowie telefonicznej z proboszczem parafii, udać się samemu do parafii z aparatem cyfrowym i jeśli proboszcz zgodzi się udostepnić księgi, samemu odszukać poszukiwane dane na temat swoich przodków.
Pozdrawiam serdecznie.
Stanisław Pieniążek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu: Broniszewo, parafia św.Benona  PostWysłany: 27-01-2008 - 16:46
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Jest to parafia moich przodków.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.497267 sekund(y)