Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MaksymilianStachnikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2023 - 14:42


Dołączył: 27-02-2023
Posty: 6

Status: Offline
kocurek napisał:
MaksymilianStachnik napisał:
Witam wszystkich!
Kilka pytań do ekspertów bo utknąłem i nie wiem jak/gdzie ruszyć dalej (czy w ogóle jest sens?). Otóż:
Brat mojego Dziadka, Michał Chyrc (pisany również jako Michael Hyrc), urodzony 10.08.1891r. w Cichawie (pow. bocheński) uczestniczył w I wojnie światowej.
1. Z listy ofiar wojennych (z tej austriackiej strony), wynika, że służył w 13 pułku piechoty - Krakowskie Dzieci, 10 kompanii, w stopniu kaprala. Lista z dnia 15.01.1915r. informuje, że został ranny.
Czy istnieje jakakolwiek szansa na dotarcie do jakiejś dokumentacji tego pułku? Da się identyfikować miejsce bitwy, w trakcie której odniósł rany? Patrzyłem i ten pułk w dniach 20-21 grudnia 1914r. toczył walki pod Kijami koło Jędrzejowa. Nie wiem z jaką częstotliwością były publikowane te listy strat, ale to ostatnia bitwa przez 15.01.1915r., a więc dniem, w którym zaczął figurować jako ranny. Czytałem też, że ten Pułk opatrywany był w Krakowie.
2. Myślałem, że wtedy zginął, ale na tej liście start pojawia się po raz drugi - 15.01.1916r. znowu jako osoba ranna - już jako plutonowy w 3 Pułku Ułanów Galicyjskich w pododdziale karabinów maszynowych. Wynika z tego, że po pierwszych ranach (ranie), doszedł do siebie, wykurował się, przeszedł szkolenie w zakresie obsługi karabinów maszynowych i przenieśli do do tego 3 Pułku.
Tu się ślad urywa. Może zmarł w wyniku ran w jakimś szpitalu polowym przed 15.01.1916r.? Z przekazów ustnych w rodzinie wiemy, że do rodzinnego domu przyszedł nieśmiertelnik i zawiadomienie. Czy taka dokumentacja powstawała w kopiach? Jest szansa na dotarcie do takiego zawiadomienia? A może dokumentacji szpitalnej? Chciałem poznać miejsce śmierci, jego ostatnią bitwę i ew. miejsce pochówku... Tyle i aż tyle.
I tak nie jest źle - od kilkudziesięciu lat w rodzinie wiadome było, że zginął na I wojnie światowej, a ja ustaliłem już gdzie służył. A to wszystko nie wychodząc z domu...
Czytałem o największym archiwum wojskowym (jeśli chodzi o wojsko c.k.), które mieści się w Wiedniu - myślicie, że tam coś może być?
Chyba nie zginął tak zupełnie jako NN, skoro ktoś zdjął z niego nieśmiertelnik a "biuro" wystosowało list z informacją dla rodziny.
Gdzie teraz szukać? Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

Maksymilian Stachnik


Szanowny Panie,
Pisałem juz kilkakrotnie na tym forum, aby z dużą rezerwa podchodzic do drukowanych VL z Archiwum w Wiedniu, zwłaszcza co do datacji. Pana przodek w rzeczywistości został ranny pod Wolbromiem na Jurze Krak.-Czestoch. w dniach 17-25.XI.1914 r. Tyle na razie Panu zweryfikowałem w oparciu o moja bazę danych z Kriegsarchiv.


Wow, dzisiaj dopiero wszedłem na forum i tu taka niespodzianka! Dziękuję bardzo za te informacje. Co do VL to fakt - wyczytałem gdzieś, że osoby figurujące na tych listach w styczniu, rany odniosły w listopadzie bo taki był cykl publikacyjny. Pytanie teraz czy pułki się zgadzają, w których służył...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maciej.grabowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2023 - 15:30
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2019
Posty: 235

Status: Offline
Dzień dobry. Od dłuższego czasu szukam informacji o pradziadku, który nie wrócił z frontu I Wojny Światowej. Nie odnalazłem jego danych w żadnych wykazach, ale może coś przeoczyłem. Może ktoś z Państwa ma większe doświadczenie i mógłby w wolnej chwili podjąć próbę:

Hipolit Malczyk ur. 13.07.1875 r. Karczew, woj. mazowieckie, tam też zamieszkały przed poborem, mularz, żołnierz rezerwy.

Będę wdzięczny, bo w rodzinie nikt nic nie wie o jego losach.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GorzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2023 - 16:11


Dołączył: 07-03-2023
Posty: 2

Status: Offline
Dzień dobry. Szanowni Państwo, zwracam się z prośbą o pomoc w ustaleniu informacji o losie Jana Myszkowskiego (syna Franciszka i Barbary z domu Proszak) ur. 18.04.1886 r. w Woli Łużańskiej (powiat gorlicki). Podczas pierwszej wojny światowej służył w armii austro-węgierskiej – 14 kompanii 20 Pułku Piechoty. Brał udział w walkach na froncie serbskim, gdzie w 1914 roku dostał się do niewoli, w której prawdopodobnie zmarł. Informację o nim znalazłem w Verlusliste nr. 357 z 14.01.1915 na stronie 33: „Johann Myszkowski, Mannschaft, ResInft., IR.Nr.20, 14. Komp., Galizien, Wola Łużańska, 1886, kriegsfeg.”
Skontaktowałem się z Kriegsarchiv w Wiedniu, ale odpisali mi, że nie przeprowadzają kwerend i muszę szukać na własną rękę. W Archiwum Wojskowym w Belgradzie nic nie znaleziono na temat Jana Myszkowskiego.
Znalazłem też notatkę prasową w Gazecie Lwowskiej z 1923 r., z której wynika, że żona wystąpiła o uznanie go za zmarłego, ale nie udało mi się trafić na akta dotyczące tej sprawy. Będę wdzięczny za wszelką pomoc w powyższej sprawie.

Michał Górzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AdamCzeOffline
Temat postu: Re: Jak dane zdobyć żołnierzy podczas I Wojny Światowej?  PostWysłany: 13-03-2023 - 23:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-12-2020
Posty: 41

Status: Offline
Irena_Powiśle napisał:
AdamCze napisał:
---
Pani Grażyno, czy może coś nowego doszło z moim Szewczykiem? I od razu dziękuję.

Taki post nadałem 09.06.2022 r

MÓJ PRADZIADEK W CARSKIM WOJSKU
SZEWCZYK JÓZEF, ur. 28.01.1886 w PRZYMIŁÓW powiat Sieradz.

Póki Grażynki nie ma.
https://gwar.mil.ru/heroes/chelovek_plen32002251/
Józef Szewczyk, ur. w Przymiłowie (ale rok urodzenia na kartce 1888), 11-j pluton artylerii w Modlinie, trafił do niewoli - z Modlina prawie wszyscy trafili do niewoli, obóz jeniecki w Strzałkowie, stąd przeprowadzony do obozu w Orzyszu.


Dziękuję bardzo Pani Ireno. Ale Pani narobiła.
To z pewnością jest mój wojak-jeniec. Pomyłka rocznika do przyjęcia, pozostałe informacje pasują.
Przyznam, że kiedyś patrzyłem na tę kartę, ale przyzwyczajony do innego zapisu tej miejscowości w kościelnych metrykach jakoś inaczej czytałem.

A przez Panią teraz Kopię Kopię i Kopię za dalszymi informacjami, lecz z marnym skutkiem.
Może jakieś wskazówki?

_________________
*****************
pozdrawiam (^_^)
Adam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sabin_BenOffline
Temat postu: Polegli w czasie i wojny swiatowej  PostWysłany: 16-03-2023 - 17:42
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2019
Posty: 111

Status: Offline
Witam serdecznie
Poszukuję informacji o
- Robert Karl Rzodeczko (lub Rzodetzko) ur 29 03 1896 w Lasoki
Robert Karl nie wrocil z I wojny swiatowej

Czy mógłby mi ktoś pomóc?

Pozdrawiam
Sabina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mar_elaOffline
Temat postu: Polegli w czasie i wojny swiatowej  PostWysłany: 16-03-2023 - 17:58
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2021
Posty: 192

Status: Offline
https://des.genealogy.net/search/show/9046573

-------------------- zginął 1918-09-20
____________
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sabin_BenOffline
Temat postu: Polegli w czasie i wojny swiatowej  PostWysłany: 16-03-2023 - 18:32
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2019
Posty: 111

Status: Offline
Dziękuję Ci Marku serdecznie. Tego Karla tez juz kiedys znalazłam ale ostatnio dowiedziałam sie ze we wsi Lasoki byl jeszcze inny Karl Rzodeczko, ktory tez poległ w czasie I wojny.
Moj Karl Rzodeczko byl urodzony w marcu 1896

Sabina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malgorzata601Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2023 - 15:04
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2021
Posty: 280

Status: Offline
Witam
A szukałeś w plikach z poczekalni - powinność wojskowa carska. Jest wątek na ten temat. Praca trochę żmudna ale są pliki alfabetyczne i jest podział na miejscowości warszawa i powiat. Ja tam znalazłam dziadka i pradziadka
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... highlight=

Małgorzata


maciej.grabowski napisał:
Dzień dobry. Od dłuższego czasu szukam informacji o pradziadku, który nie wrócił z frontu I Wojny Światowej. Nie odnalazłem jego danych w żadnych wykazach, ale może coś przeoczyłem. Może ktoś z Państwa ma większe doświadczenie i mógłby w wolnej chwili podjąć próbę:

Hipolit Malczyk ur. 13.07.1875 r. Karczew, woj. mazowieckie, tam też zamieszkały przed poborem, mularz, żołnierz rezerwy.

Będę wdzięczny, bo w rodzinie nikt nic nie wie o jego losach.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_PowiśleOffline
Temat postu: Re: Jak dane zdobyć żołnierzy podczas I Wojny Światowej?  PostWysłany: 20-03-2023 - 01:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2016
Posty: 2213

Status: Offline
AdamCze napisał:
Irena_Powiśle napisał:
AdamCze napisał:
---
Pani Grażyno, czy może coś nowego doszło z moim Szewczykiem? I od razu dziękuję.

Taki post nadałem 09.06.2022 r

MÓJ PRADZIADEK W CARSKIM WOJSKU
SZEWCZYK JÓZEF, ur. 28.01.1886 w PRZYMIŁÓW powiat Sieradz.

Póki Grażynki nie ma.
https://gwar.mil.ru/heroes/chelovek_plen32002251/
Józef Szewczyk, ur. w Przymiłowie (ale rok urodzenia na kartce 1888), 11-j pluton artylerii w Modlinie, trafił do niewoli - z Modlina prawie wszyscy trafili do niewoli, obóz jeniecki w Strzałkowie, stąd przeprowadzony do obozu w Orzyszu.


Dziękuję bardzo Pani Ireno. Ale Pani narobiła.
To z pewnością jest mój wojak-jeniec. Pomyłka rocznika do przyjęcia, pozostałe informacje pasują.
Przyznam, że kiedyś patrzyłem na tę kartę, ale przyzwyczajony do innego zapisu tej miejscowości w kościelnych metrykach jakoś inaczej czytałem.

A przez Panią teraz Kopię Kopię i Kopię za dalszymi informacjami, lecz z marnym skutkiem.
Może jakieś wskazówki?

Z góry przepraszam, to moje pomyłki - zamiast pluton powinno być kompania.
Niestety, więcej nic powiedzieć nie mogę. O co chodzi ze wskazówkami?
Co pan chce znaleźć? W skład artylerii Twierdzy Modlin wchodziło 6 batalionów z 24 kampanie. Pana przodek to 11-sta kompania.
Dokumenty dotyczące tej jednostki mogą być w RGWIA, niestety nie mogę otworzyć stronę.
2.8.36. Новогеоргиевская крепость. Ф. 13139. 1873-1915 гг. 599 ед. хр.
Na stronie vgd.ru jest wątek
https://forum.vgd.ru/174/22004/0.htm
Może jest tu coś ciekawego. Chociaż tu raczej działania wojenne.
Papiery dotyczące jeńców mogą być w archiwum państwowe federalne
ГАРФ Новогеоргиевская крепость. Ф.460, 1 оп., 3 ед.хр., 1914 - 1916
Chociaż 3 sprawy to nie sądzę żeby były to np listy, ale kto wie.

https://www.ria1914.info/index.php/%D0% ... 0%B8%D1%8F
11-я рота.
1864 г. Ноября 7. Сформирована в крепости Новогеоргиевске 5-я крепостная артиллерийская рота (Приказ Военного Министра 1864 г. № 339). 1876 г. Мая 22. Наименована 11-ю ротою Новогеоргиевской крепостной артиллерии (Приказ по воен. вед. 1876 г. № 76; Циркуляр Главного Штаба 1876 г. № 234 и Приказ по Новогеоргиевской Креп. артиллерии 1876 г., № 741)
.
http://www.grwar.ru/library/list
tu są linki literatury
Niestety w zasadzie to działania wojenne. O obozach zauważyłam wyłącznie jedną pracę, a jest ich sporo.
Kiedyś czytałam wspomnienia byłego jeńca, a propos autora przewodnika po Warszawie, który był wymieniony na jeńca pruskiego.

Jak dotrzeć do archiwów rosyjskich w czasach obecnych nie wiem.

_________________
Pozdrawiam,
Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Re: Jak dane zdobyć żołnierzy podczas I Wojny Światowej?  PostWysłany: 20-03-2023 - 10:01
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31707
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Taka rota może być bateria, jako że to artyleria i dziś w "bateriach" liczą - rota tez ok, "dawny posmak" utrzymuje:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mikakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2023 - 22:20


Dołączył: 20-03-2023
Posty: 1

Status: Offline
Dobry wieczór, szukam informacji na temat mojego krewnego a mianowicie FRANCISZEK ĆWIERTKA urodzony w 1884, w Targanicach (powiat wadowicki), jego rodzice to Józef i Katarzyna. Najprawdopodobniej został poszczelony w noge na wojnie. Niestety nikt juz więcej nie wie o jego losach. Może uda sie Pani znaleźć jakieś informacje na jego temat.
z góry bardzo dziekuje Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_PowiśleOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2023 - 19:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2016
Posty: 2213

Status: Offline
mikak napisał:
Dobry wieczór, szukam informacji na temat mojego krewnego a mianowicie FRANCISZEK ĆWIERTKA urodzony w 1884, w Targanicach (powiat wadowicki), jego rodzice to Józef i Katarzyna. Najprawdopodobniej został poszczelony w noge na wojnie. Niestety nikt juz więcej nie wie o jego losach. Może uda sie Pani znaleźć jakieś informacje na jego temat.
z góry bardzo dziekuje Very Happy

jest to wojsko austriackie. W tej sprawie jest bardzo pomocna Grażynka.

_________________
Pozdrawiam,
Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Monia_SLOffline
24 Temat postu: Wojciech Woźniak żołnierz I Wojny Światowej  PostWysłany: 29-03-2023 - 18:19
Sympatyk


Dołączył: 17-08-2020
Posty: 118

Status: Offline
Dzień dobry kochani.

Proszę Was o pomoc mój pradziadek Wojciech Woźniak walczył w I Wojnie Światowej w zaborze austro-węgierskim. Urodził się 5 marzec 1885 r. w Drabiniance koło Rzeszowa. Ślub brał z Wiktorią z domu Ferenc urodzoną 27 lutego 1885 w Zalesiu. Ślub ten brali w 1909 roku. Nie stety nie mam tego aktu ślubu. Tylko akt urodzenia pradziadka z USC w Rzeszowie. Pradziadkowie mieli dzieci Tadeusz, Józefa, Emilię i Teofila który jako ostatni z rodzeństwa ur. 19. 10. 1916, zm. 23. 06. 1917. Moja prababka dostała informację, że pradziadek zginął podczas walk. Po czym moja prababka wyszła kolejny raz za mąż w 1928 r. za Kaspra Wójcickiego i mieli dzieci Rozalię, Marcina i Janinę Wójcicką.
Szukałam na różnych listach pradziadka żołnierzy walczących w I Wojnie Światowej ,ale nic nie udało mi się znaleźć. Zgłosiłam do Ipn-u na poszukiwanie, ale też niestety mi nie udzielili pomocy. Nie wiem w jakich walkach brał udział pradziadek. Wiem, że na pewno do 1916 roku żył ponieważ można to stwierdzić z aktu urodzenia jego syna Teofila. Proszę o pomoc. Jak mogę znaleźć pradziadka.

Wdowa Wiktoria po mężu I Woźniak w akcie zawarcia II małżeństwa nie ma zapisu, że jest wdową. Sprawdziłam na stronach geanalicznych, Stratach, IPN, Archiwum Państwowe w Rzeszowie, po rodzinie pytałam z rezultatem takim że nic nikt nie wie. Instytucje z rezultatem zerowym.

Pozdrawiam Monia


Ostatnio zmieniony przez Monia_SL dnia 29-03-2023 - 18:46, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malgorzata601Offline
Temat postu: Re: Wojciech Woźniak żołnierz I Wojny Światowej  PostWysłany: 30-03-2023 - 18:35
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2021
Posty: 280

Status: Offline
Witam
na liście austyjackiej to może być osoba z poz. 4 Wozniak Adalbert. Niestety nie ma innych danych jak urodzenie, jedynie że zaginiony.
Adalbert to Wojciech. Sa osoby o nazwisku Wozniak z Drabinianki ale iine dane.
Wozniak Adalbert Mannschaft ErsRes. IR. Nr. 20 10. Komp. verw.


http://des.genealogy.net/search/index?o ... &order=asc

Małgorzata
Monia_SL napisał:
Dzień dobry kochani.

Proszę Was o pomoc mój pradziadek Wojciech Woźniak walczył w I Wojnie Światowej w zaborze austro-węgierskim. Urodził się 5 marzec 1885 r. w Drabiniance koło Rzeszowa. Ślub brał z Wiktorią z domu Ferenc urodzoną 27 lutego 1885 w Zalesiu. Ślub ten brali w 1909 roku. Nie stety nie mam tego aktu ślubu. Tylko akt urodzenia pradziadka z USC w Rzeszowie. Pradziadkowie mieli dzieci Tadeusz, Józefa, Emilię i Teofila który jako ostatni z rodzeństwa ur. 19. 10. 1916, zm. 23. 06. 1917. Moja prababka dostała informację, że pradziadek zginął podczas walk. Po czym moja prababka wyszła kolejny raz za mąż w 1928 r. za Kaspra Wójcickiego i mieli dzieci Rozalię, Marcina i Janinę Wójcicką.
Szukałam na różnych listach pradziadka żołnierzy walczących w I Wojnie Światowej ,ale nic nie udało mi się znaleźć. Zgłosiłam do Ipn-u na poszukiwanie, ale też niestety mi nie udzielili pomocy. Nie wiem w jakich walkach brał udział pradziadek. Wiem, że na pewno do 1916 roku żył ponieważ można to stwierdzić z aktu urodzenia jego syna Teofila. Proszę o pomoc. Jak mogę znaleźć pradziadka.

Wdowa Wiktoria po mężu I Woźniak w akcie zawarcia II małżeństwa nie ma zapisu, że jest wdową. Sprawdziłam na stronach geanalicznych, Stratach, IPN, Archiwum Państwowe w Rzeszowie, po rodzinie pytałam z rezultatem takim że nic nikt nie wie. Instytucje z rezultatem zerowym.

Pozdrawiam Monia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kocurekOffline
Temat postu: Re: Wojciech Woźniak żołnierz I Wojny Światowej  PostWysłany: 06-04-2023 - 23:36
Sympatyk


Dołączył: 06-01-2015
Posty: 193

Status: Offline
malgorzata601 napisał:
Witam
na liście austyjackiej to może być osoba z poz. 4 Wozniak Adalbert. Niestety nie ma innych danych jak urodzenie, jedynie że zaginiony.
Adalbert to Wojciech. Sa osoby o nazwisku Wozniak z Drabinianki ale iine dane.
Wozniak Adalbert Mannschaft ErsRes. IR. Nr. 20 10. Komp. verw.


http://des.genealogy.net/search/index?o ... &order=asc

Małgorzata
Monia_SL napisał:
Dzień dobry kochani.

Szanowna Pani,
sprawdziłem Pani oryginalny zapis w KA, mówi on, że Wojciech Wozniak został ranny 7 grudnia 1914 r. w czasie walk na Jurze Krak-Czestoch., a dokładnie miedzy wsiami Ryczów a Złożeniec. Innych danych identyfikacyjnych (rok ur., miejsce ur., data asenterunku) w zapisie brak.

Proszę Was o pomoc mój pradziadek Wojciech Woźniak walczył w I Wojnie Światowej w zaborze austro-węgierskim. Urodził się 5 marzec 1885 r. w Drabiniance koło Rzeszowa. Ślub brał z Wiktorią z domu Ferenc urodzoną 27 lutego 1885 w Zalesiu. Ślub ten brali w 1909 roku. Nie stety nie mam tego aktu ślubu. Tylko akt urodzenia pradziadka z USC w Rzeszowie. Pradziadkowie mieli dzieci Tadeusz, Józefa, Emilię i Teofila który jako ostatni z rodzeństwa ur. 19. 10. 1916, zm. 23. 06. 1917. Moja prababka dostała informację, że pradziadek zginął podczas walk. Po czym moja prababka wyszła kolejny raz za mąż w 1928 r. za Kaspra Wójcickiego i mieli dzieci Rozalię, Marcina i Janinę Wójcicką.
Szukałam na różnych listach pradziadka żołnierzy walczących w I Wojnie Światowej ,ale nic nie udało mi się znaleźć. Zgłosiłam do Ipn-u na poszukiwanie, ale też niestety mi nie udzielili pomocy. Nie wiem w jakich walkach brał udział pradziadek. Wiem, że na pewno do 1916 roku żył ponieważ można to stwierdzić z aktu urodzenia jego syna Teofila. Proszę o pomoc. Jak mogę znaleźć pradziadka.

Wdowa Wiktoria po mężu I Woźniak w akcie zawarcia II małżeństwa nie ma zapisu, że jest wdową. Sprawdziłam na stronach geanalicznych, Stratach, IPN, Archiwum Państwowe w Rzeszowie, po rodzinie pytałam z rezultatem takim że nic nikt nie wie. Instytucje z rezultatem zerowym.

Pozdrawiam Monia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.019500 sekund(y)