Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tomczykOffline
Temat postu: Cmentarz w Częstochowie, św. Rocha - prośba  PostWysłany: 21-08-2011 - 21:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-01-2007
Posty: 151
Skąd: Częstochowa
Status: Offline
Witam!

Częstochowa dorobiła się pierwszej wyszukiwarki nazwisk na cmentarzu św Rocha, w ślad za odkrywcą strony:

"Szczerze zachęcam do odwiedzenia strony (system grobonet) cmentarza Sw.Rocha w Częstochowie.Jest juz dostępna wyszukiwarka nazwisk,lokalizacja grobów....
Jeszcze tylko cmentarz na Kulach i Rakowie i będzie suuuuuuuuuuuuuper"

Hanna.


http://www.polskie-cmentarze.com/roch/c ... hp?id=form

pozdrawiam

Jacek Tomczyk
www.genealodzy.czestochowa.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dubiczyńska_MariaOffline
Temat postu: Cmentarz w Częstochowie, św. Rocha -prośba  PostWysłany: 01-12-2011 - 22:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-06-2010
Posty: 386

Status: Offline
Jeżeli ktoś mógłby odwiedzić cmentarz św. Rocha przy ulicy św.Rocha 79, wielka prośba o kontakt na PW.
Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dubiczyńska_MariaOffline
Temat postu: Cmentarz w Częstochowie, św. Rocha - prośba  PostWysłany: 02-12-2011 - 20:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-06-2010
Posty: 386

Status: Offline
Dzięki , znam tę stronę ale mnie chodzi o PÓJŚCIE na cmentarz - fizycznie,dlatego szukam jakiejś uprzejmej osoby z Częstochowy Smile)
Maria


Ostatnio zmieniony przez Dubiczyńska_Maria dnia 03-12-2011 - 00:25, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Worwąg_SławomirOffline
Temat postu: Cmentarz w Częstochowie, św. Rocha - prośba zdjęcie  PostWysłany: 02-12-2011 - 23:01
Nieaktywny


Dołączył: 15-11-2010
Posty: 1000

Status: Offline
Przecież pod powyższym linkiem są również zdjęcia wszystkich grobów, więc po co tam iść fizycznie?

_________________
Pozdrawiam
Sławek Worwąg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu: cmentarz św. Rocha w Częstochowie - prośba  PostWysłany: 28-10-2012 - 10:58
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Mam prośbę do osób odwiedzających cmentarz św. Rocha w Częstochowie
o pozostawienie kartki z prośbą o kontakt na grobie Julianny Domagała
Lokalizacja grobu: Sektor: 21 Rząd: 2a Numer: 7

Julianna Domagała z domu ENGIEL (1891 Łobodno - 1981) była prawdopodobnie bratowa najmłodszego brata mojej prababci.

Więcej informacji na PW.

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
piotr79Offline
Temat postu: cmentarz św. Rocha w Częstochowie - prośba  PostWysłany: 20-04-2017 - 06:29
Sympatyk


Dołączył: 24-01-2017
Posty: 20

Status: Offline
Dzień dobry,

mam pytanie o grób na tym cmentarzu:

Od dłuższego czasu próbuję ustalić pochowanych w grobie http://czestochowa.artlookgallery.com/g ... 0&cinki=1. Na razie bezskutecznie:(.

Czy istniał/istnieje jakiś spis (np. książkowy) osób pochowanych na tym cmentarzu? Niestety publikacja [Cmentarz św. Rocha w Częstochowie. Przewodnik biograficzny. Praca zbiorowa pod red. Juliusza Sętowskiego, Częstochowa 2012; http://www.genealodzy.czestochowa.pl/za ... down/604/] nie zawiera osób pochowanych w tej lokalizacji...

Szacuję, że pierwsza osoba mogła być pochowana w tym miejscu nie wcześniej niż w latach 1933-1946, ostatnia pewnie w latach 60/70-tych XX wieku.

Z góry uprzejmie dziękuję za pomoc!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sianoszek_MichalOffline
Temat postu: Trepkowscy - Częstochowa cm. św. Rocha  PostWysłany: 08-01-2023 - 20:08
Sympatyk


Dołączył: 29-06-2016
Posty: 156

Status: Offline
Witam,
post głownie skierowany do pasjonatów historii i genealogii z Częstochowy. 

Na cmentarzu św. Rocha znajduje się grobowiec (link do zdj poniżej), w którym spoczywa m.in Ludwik Trepkowski (zm. 1904), syn Stanisława (zm. 1861) i Elżbiety z domu Wilde (zm. 1891). 

Elżbieta z Wildów Trepkowska, była córką Augusta (zm. 1832) i Urszuli z Żukowskich (zm. 1832) - patrycjuszy ze Skierniewic, a siostrą Marianny z Wildów I voto Kamińskiej II voto Kozłowskiej (zm. 1868), mojej 4xprababci.

Przygotowuję artykuł o synu ww. Ludwika, księdzu Alfonsie Trepkowskim (1869-1933) - Kanoniku Kapituły Kolegiaty Łowickiej, długoletnim Prefekcie Szkół w Warszawie, Dyrektorze Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Warszawskiej, Sędziu (Sędzim - nie wiem jaka forma poprawna) Sądu Arcybiskupiego Warszawskiego.

Szukam jakiegoś kontaktu z kimś z rodziny lub też z kimś kto zna opiekunów tego grobowca.

Za każdą pomoc, wskazówkę byłbym wdzięczny.

Link do zdj: https://czestochowa.grobonet.com/grobonet/start.php?id=wyniki&name=Trepkowski

Z nadzieją, że może ktoś czyta ten post z potomków rodziny Wilde, dodam, że w rodzinie był również zasłużony ksiądz prałat Roman Wilde (1883-1950) - kanclerz Kurii siedleckiej i członek Rady Administracyjnej

Pozdrawiam
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dąbrowska_DanutaOffline
Temat postu: Trepkowscy - Częstochowa cm. św. Rocha  PostWysłany: 08-01-2023 - 20:46
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2019
Posty: 96

Status: Offline
Dzień dobry, tak na szybko:
1. sympatyczną pomoc uzyskałam pod mailem c.rocha[AT]op.pl
2. Kartka na grobie?
3. szukać na bardziej regionalnym forum https://www.genealodzy.czestochowa.pl/f ... rum-ogolne
pozdrawiam
Danuta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sianoszek_MichalOffline
Temat postu: Trepkowscy - Częstochowa cm. św. Rocha  PostWysłany: 08-01-2023 - 22:42
Sympatyk


Dołączył: 29-06-2016
Posty: 156

Status: Offline
Danusiu dziękuję, w tej chwili wysłałem wiadomość na wskazany przez Ciebie mail.

Pozdrawiam
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.546076 sekund(y)