Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-11-2022 - 11:56
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
Ja jednak jestem albo mało inteligentna, albo już tak stara, że nie umiem sobie z tym poradzić. Jest jeszcze możliwość, że zachodzą obie te opcje na raz!

Przeczytałam dokładnie cały wątek.

Przejrzałam:
https://archiwalia.genealodzy.pl/skany/ ... _lit_K.pdf
https://archiwalia.genealodzy.pl/skany/ ... it_A-K.pdf


W Wywodach swoich Kulwieciów nie znalazłam, za to w uzupełnieniach i owszem, znalazłam 9 wpisów. Chętnie zobaczyłabym te materiały, ale nie wiem czy i jak moge ich szukać. Tudzież - gdzie!? Czy to są tylko wykazy, a dokumenty (kopie) tylko w RGIA, czy może gdzieś są odpisy!?

Zajrzałam też do plików https://drive.google.com/drive/folders/ ... _Lhx5ljA3A ale tutaj, to jakby nie wiem czego i gdzie mam szukać, bo nie umiem się zorientować czego te materiały dotyczą. Nie wiem czy mam je ściągnąć po prostu wszystkie i kartka po kartce przeglądać? Czy te pliki maja jakiś związek z tymi wykazami z RGIA?

Przepraszam jeśli pytam o proste sprawy, ale jakoś mi nie idzie.
Czy moglibyście mnie troche pokierować!
Z góry dziękuję!

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-11-2022 - 14:19
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1806
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Pierwsze to są inwentarze z F. 1343 dotyczące szlachty rosyjskiej uszeregowane alfabetycznie plus uzupełnienia. Zdaje się nie ma tam szlachty Królestwa Polskiego. To materiał pomocniczy przy zamawianiu teczek w St. Petersburgu.
Drugie to Archiwum Pusłowskich stanowiące odpisy legitymacji szlacheckich innych spisów szlachty. One są oznaczane, jako Przybytki w dziale rękopisów BJ. Najlepiej się zorientować wg inwentarza, co tam jest. Ale każdy z nich ma swój tytuł. Ogólnie to materiał informacyjno-pomocniczy, choć czasem jedyny dotyczący danych spraw szlacheckich. Pozdrawiam TL
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2022 - 13:05
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
Aaaa, dziękuję. Fond 1343 (tzn. to co Kulwieciów dotyczy) mam cały, czyli też to, co w tych uzupełnieniach, choc one w rzeczywistości trochę inaczej oznakowane.
A u Pusłowskich, to chyba nie mam czego szukać, bo wykaz nazwisk przeglądnęłam i Kulwieciów nie znalazłam.
Tym niemniej dziekuję bardzo.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-12-2022 - 15:02
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1557

Status: Offline
Dla wszystkich zainteresowanych Zbiorem Pusłowskich (zbiór specjalny) podaję informację, że na stronie https://bj.uj.edu.pl/reading-rooms/manuscripts jest podany kontakt mailowy, pod którym możemy drogą poczty elektronicznej zamówić w Bibliotece Jagiellońskiej:
1. Kwerendę, jeżeli nie jesteśmy pewni, czy dane nazwisko widnieje w spisie szlachty Królestwa Polskiego, sporządzonym przez Z. Pusłowskiego.
2. Zamówienie skanów stron z konkretnego tomu, o ile mamy pewność, że interesujące nas nazwisko jest tam opisane.

W ten sposób w ciągu kilku dni, za kwotę 16 złp, otrzymałem strony z tomu obejmującego nazwiska na literę "K", jak Kostecki.

Wystarczy przejrzeć kilka wcześniejszych wpisów pod tym tematem i na ich bazie skonstruować zapytanie do Czytelni Rękopisów BJ w Krakowie i wysłać mailem.
Cennik usług znajdziemy na stronie BJ:
https://bj.uj.edu.pl/documents/4148353/ ... 4b14d0ec1a

Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2023 - 12:00
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1557

Status: Offline
W 1995 roku S. Dumin poinformował, że:
"130. Потомственные дворяне Варшавской губернии, внесенные в родословные книги, хранящиеся в Варшавском губернском Правлении, с 1870 по 1894 г. Б.м., б.г.[Варшава, 1894?]. 38 c. (19 нумерованных только на лицевой стороне листов). [Список по алфавиту фамилий; указаны имена сопричисленных и имена их отцов; гербы не указаны. Машинопись, оттиск соригинала (гектограф?). Находится в собрании Т. Ленчевского (Варшава), который готовит список к изданию.]"

Czy może ktoś wie, gdzie znajduje się oryginał wspomnianego spisu?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JakorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2023 - 12:48
Nieaktywny


Dołączył: 30-03-2016
Posty: 24

Status: Offline
Oo


Ostatnio zmieniony przez Jakor dnia 23-08-2023 - 16:53, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2023 - 14:13
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1806
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Jakor napisał:
Dzień dobry.
Interesuje mnie inwentarz szlachty rosyjskiej, cytowany tu w wątkach powyżej, a konkretnie nazwiska na literę O. Bardzo proszę o wskazanie linku, strony, cokolwiek, gdzie znajdę ów spis.
Dziękuję
Jakor


Jeśli chodzi o obszar cesarstwa rosyjskiego bez Królestwa Polskiego na literę „O” to inwentarz rodów szlacheckich wylegitymowanych lub zabiegających o legitymację RGIA znajduje w tym miejscu https://archiwalia.genealodzy.pl/skany/ ... it_N-O.pdf

Królestwo Polskie ma odrębny opus w ramach tego samego fondu 1343 i jest dostępne (przynajmniej być powinno) na stronach internetowych RGIA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JakorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2023 - 14:51
Nieaktywny


Dołączył: 30-03-2016
Posty: 24

Status: Offline
Bardzo dziękuję.
Znalazłam osoby, które mnie interesuję.
Zasoby w RGIA są imponujące.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Jakor
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2023 - 15:41
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1806
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Chyba raczej rodziny, bo tam osób nie wymienia się. Chociaż w opisie dotyczącym Królestwa Polskiego 1867-1917 jak najbardziej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sableOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2023 - 16:21
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 188

Status: Offline
Szanowny Panie Tomaszu,
uprzejmie proszę o podanie linku do nazwisk na literę P (polskie P, jak np. Połomski), bo nie mogę tego znaleźć. Dziękuję bardzo.
Pozdrawiam,
Amelia L.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2023 - 17:45
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1806
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Tu jest prawie wszystko, co najczęściej się szuka, poza KP i rodami utytułowanymi lub o tytuł się starającymi

https://archiwalia.genealodzy.pl/index. ... 0102&ja=01
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sableOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2023 - 20:34
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 188

Status: Offline
Bardzo dziękuję, Panie Tomaszu.
Pozdrawiam,
Amelia L.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
thomasfrancuzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2023 - 22:41
Sympatyk


Dołączył: 27-07-2010
Posty: 73

Status: Offline
Witam Szanownych Forumowiczów,

ja od razu powiem, że mam małe doświadczenie genealogiczne, stąd moje pytanie.
Przeczytałem ten wątek kilka razy, ale nadal mam wątpliwości.

Interesują mnie rodziny szlacheckie z okolic Brześcia/Konstantynowa Podlaskiego/Łosic.

Jak rozumiem nie wszystkie kopie ksiąg szlachty zostały jeszcze opublikowane np: brakuje litery P.

Same wywody szlacheckie z KP spaliły się w czasie wojny. Natomiast rozumiem, że te publikacje to swego rodzaju "kopie" oryginałów?

Gdzie mogę szukać rodzin szlacheckich na lit. P oraz z tych okolic które podałem wyżej.

Przyznam się, że już się pogubiłem Sad

Pozdrawiam,
Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mariusz14Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2023 - 23:15
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2022
Posty: 156

Status: Offline
thomasfrancuz napisał:
Witam Szanownych Forumowiczów,

ja od razu powiem, że mam małe doświadczenie genealogiczne, stąd moje pytanie.
Przeczytałem ten wątek kilka razy, ale nadal mam wątpliwości.

Interesują mnie rodziny szlacheckie z okolic Brześcia/Konstantynowa Podlaskiego/Łosic.

Jak rozumiem nie wszystkie kopie ksiąg szlachty zostały jeszcze opublikowane np: brakuje litery P.

Same wywody szlacheckie z KP spaliły się w czasie wojny. Natomiast rozumiem, że te publikacje to swego rodzaju "kopie" oryginałów?

Gdzie mogę szukać rodzin szlacheckich na lit. P oraz z tych okolic które podałem wyżej.

Przyznam się, że już się pogubiłem Sad

Pozdrawiam,
Tomek


Ma być wszystko na patyku jak szaszłyk barani czy mamy jakieś konkrety. Bo to styk kilku ziem a w czasie zaborów deputacji.

Mariusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.847837 sekund(y)