Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
malgorzata601Offline
Temat postu: Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzenneg-Minorski J  PostWysłany: 02-10-2022 - 18:24
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2021
Posty: 279

Status: Offline
T: Warszawa, Młociny B, Piaski

Witam
może ktoś posiada książkę " Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzennego w pasie przejściowym pomiędzy wsią i miastem" - Jan Minorski. 1965

Są tam podobno fotografie Młociny B, Piaski.
Poszukuję jakichkolwiek fotografii z tych okolic - ulice Ogólna, Żelazowska, Działoszycka, Gołońskiego, Czerwińska, Chotomska, Kiełpińska z okresu przed wojennego i powojennego do 1967 roku. Po 1967 roku powstało tam już nowe osiedle. Moja rodzina tam mieszkała na ul. Kiełpińskiej a zachowała mi się tylko 1 fotografia.
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-10-2022 - 19:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Dzień dobry,

kilka fotografii z tej książki znajduje się w artykułe Pawła Dunina-Wąsowicza:
https://varsavianista.pl/index.php/2022 ... e-slumsow/

Może jakimś pomysłem na zdobycie interesujących Ciebie zdjęć, jeśli nie w bibliotece, byłoby nawiązanie kontaktu z autorem wspomnianego tekstu?
Autor jest założycielem i redaktorem naczelnym wydawnictwa literackiego:
http://www.lampa.art.pl/
Kontakt: http://www.lampa.art.pl/kontakt.php

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malgorzata601Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-10-2022 - 14:39
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2021
Posty: 279

Status: Offline
Bardzo dziękuje za informacje. Dotarłam do tego artykułu. Napisałam tez na fb do Niego. Odpisał mi , że jest w tej książce duzo zdjęć.
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tad_waw
Temat postu:   PostWysłany: 06-10-2022 - 16:25
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2015
Posty: 129

Dzień dobry!

Ja ze swej strony proponuję skontaktować się z facetem, który prowadzi na fb tę stronę - https://www.facebook.com/zoliborzfanpage/
On ma sporą wiedzę i zdjęcia z tych okolic więc jest nadzieja, że ma również jakieś zdjęcia z tamtych lat które Cię interesują. Dużo zdjęć sprzed lat dodają również inni czytelnicy tej strony, którzy kiedyś w tych okolicach sami lub ich krewni mieszkali. Jeśli chodzi o ulicę Kiełpińską to z tego co pamiętam to nowe osiedle zbudowano w jej rejonie dużo wcześniej niż w 1967 roku. Po 1967 roku to powstawało osiedle przy Parku Olszyna na tak zwanej Wrzącej Górce do której należała wspomniana przez Ciebie nieistniejąca już obecnie w tym miejscu ul. Czerwińska. Mieszkałem w tamtych latach w tej okolicy po przeprowadzce z Mokotowa i stąd moja wiedza.

Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnych poszukiwań,
Tadeusz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malgorzata601Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2022 - 17:43
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2021
Posty: 279

Status: Offline
Witam bardzo dziękuje, skorzystam z tej strony
Małgorzata

Tad_waw napisał:
Dzień dobry!

Ja ze swej strony proponuję skontaktować się z facetem, który prowadzi na fb tę stronę - https://www.facebook.com/zoliborzfanpage/
On ma sporą wiedzę i zdjęcia z tych okolic więc jest nadzieja, że ma również jakieś zdjęcia z tamtych lat które Cię interesują. Dużo zdjęć sprzed lat dodają również inni czytelnicy tej strony, którzy kiedyś w tych okolicach sami lub ich krewni mieszkali. Jeśli chodzi o ulicę Kiełpińską to z tego co pamiętam to nowe osiedle zbudowano w jej rejonie dużo wcześniej niż w 1967 roku. Po 1967 roku to powstawało osiedle przy Parku Olszyna na tak zwanej Wrzącej Górce do której należała wspomniana przez Ciebie nieistniejąca już obecnie w tym miejscu ul. Czerwińska. Mieszkałem w tamtych latach w tej okolicy po przeprowadzce z Mokotowa i stąd moja wiedza.

Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnych poszukiwań,
Tadeusz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewka58Offline
Temat postu: Re: Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzenneg-Minors  PostWysłany: 11-10-2022 - 11:31
Sympatyk


Dołączył: 05-08-2018
Posty: 395

Status: Offline
Witaj,

W książce są dzielnice Żoliborz, Wola, Ochota, Mokotów, Praga Pd., Praga Pn., Śródmieście. Jest trochę zdjęć czaro-białych. Młocin nie znalazłam. Niestety nie ma indeksy, ani wykazu zdjęć, więc mogę sprawdzić tylko po dzielnicy.
Ewa


malgorzata601 napisał:
T: Warszawa, Młociny B, Piaski

Witam
może ktoś posiada książkę " Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzennego w pasie przejściowym pomiędzy wsią i miastem" - Jan Minorski. 1965

Są tam podobno fotografie Młociny B, Piaski.
Poszukuję jakichkolwiek fotografii z tych okolic - ulice Ogólna, Żelazowska, Działoszycka, Gołońskiego, Czerwińska, Chotomska, Kiełpińska z okresu przed wojennego i powojennego do 1967 roku. Po 1967 roku powstało tam już nowe osiedle. Moja rodzina tam mieszkała na ul. Kiełpińskiej a zachowała mi się tylko 1 fotografia.
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malgorzata601Offline
Temat postu: Re: Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzenneg-Minors  PostWysłany: 11-10-2022 - 13:34
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2021
Posty: 279

Status: Offline
Witam
To chodzi o Żoliborz, podobno w tej książce okolice o które mi chodzi są nazwane Wrząca Górka.
Małgorzata

Ewka58 napisał:
Witaj,

W książce są dzielnice Żoliborz, Wola, Ochota, Mokotów, Praga Pd., Praga Pn., Śródmieście. Jest trochę zdjęć czaro-białych. Młocin nie znalazłam. Niestety nie ma indeksy, ani wykazu zdjęć, więc mogę sprawdzić tylko po dzielnicy.
Ewa


malgorzata601 napisał:
T: Warszawa, Młociny B, Piaski

Witam
może ktoś posiada książkę " Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzennego w pasie przejściowym pomiędzy wsią i miastem" - Jan Minorski. 1965

Są tam podobno fotografie Młociny B, Piaski.
Poszukuję jakichkolwiek fotografii z tych okolic - ulice Ogólna, Żelazowska, Działoszycka, Gołońskiego, Czerwińska, Chotomska, Kiełpińska z okresu przed wojennego i powojennego do 1967 roku. Po 1967 roku powstało tam już nowe osiedle. Moja rodzina tam mieszkała na ul. Kiełpińskiej a zachowała mi się tylko 1 fotografia.
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewka58Offline
Temat postu: Re: Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzenneg-Minors  PostWysłany: 11-10-2022 - 13:38
Sympatyk


Dołączył: 05-08-2018
Posty: 395

Status: Offline
Jest kilka zdjęć. Podaj email na PW to zrobię zdjęcia albo skany
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malgorzata601Offline
Temat postu: Re: Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzenneg-Minors  PostWysłany: 11-10-2022 - 14:23
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2021
Posty: 279

Status: Offline
malgorzata601

Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewka58Offline
Temat postu: Re: Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzenneg-Minors  PostWysłany: 11-10-2022 - 14:27
Sympatyk


Dołączył: 05-08-2018
Posty: 395

Status: Offline
chodzi o dres e-mail, pod jaki mam wysłąć skany
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malgorzata601Offline
Temat postu: Re: Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzenneg-Minors  PostWysłany: 11-10-2022 - 14:28
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2021
Posty: 279

Status: Offline
malgorzata601


Ewka58 napisał:
Jest kilka zdjęć. Podaj email na PW to zrobię zdjęcia albo

skany
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paweł_ZawadzkiOffline
Temat postu: Re: Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzenneg-Minors  PostWysłany: 11-10-2022 - 15:07
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 02-11-2019
Posty: 80

Status: Offline
Mnie również interesują zdjęcia z Żoliborza. Pozwoliłem sobie przesłać email na pw.

Paweł

_________________
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malgorzata601Offline
Temat postu: Re: Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzenneg-Minors  PostWysłany: 11-10-2022 - 15:29
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2021
Posty: 279

Status: Offline
malgorzata601@op.pl

Ewka58 napisał:
chodzi o dres e-mail, pod jaki mam wysłąć skany
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ewka58Offline
Temat postu: Re: Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzenneg-Minors  PostWysłany: 11-10-2022 - 15:58
Sympatyk


Dołączył: 05-08-2018
Posty: 395

Status: Offline
Pawle i Małgorzato wysłałam
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malgorzata601Offline
Temat postu: Re: Formy samorzutnego zagospodarowania przestrzenneg-Minors  PostWysłany: 11-10-2022 - 16:21
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2021
Posty: 279

Status: Offline
Serdecznie dziękuję. Powróciły wspomnienia z dzieciństwa. Babcia mieszkała na Kiełpińskiej więc trochę dalej niż Wrząca Górka ale tereny bardzo bliskie i podobne. Tata miał tam kolegów.
Jestem wdzięczna
Małgorzata
Ewka58 napisał:
Pawle i Małgorzato wysłałam
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.723832 sekund(y)