Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 13-08-2008 - 00:02
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Matuszewska_MagdalenaOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 13-08-2008 - 00:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-08-2008
Posty: 36
Skąd: Różan/Warszawa
Status: Offline
czy jest związek Pańskiej rodziny Długołęckich z Długołęckimi mieszkającymi nieopodal, czyli we wsi Zawady parafia Różan?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krystyna_runowskaOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 13-08-2008 - 09:16


Dołączył: 11-02-2007
Posty: 3

Status: Offline
Mam także wśród przodków Józefa Długołęckiego, który ożenił się w 1849r z Michaliną Spława-Neyman (wielkopolska). Może ktoś ma w swoich "papierach" mojego Józefa Długołęckiego urodzonego ok1815 roku?
Pozdrawiam Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowska_Ledke_ElżbietaOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 08-06-2010 - 01:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2010
Posty: 312

Status: Offline
Rodzina Długołęckich zamieszkiwała od około 1870-1880 r. w miejscowości Brodowo-Bomboły, parafia Winnica, powiat pułtuski, Mazowsze. Była to moja prababcia Marianna Ostrzyniewska z d. Długołęcka (*1865 +1915). Jej rodzice to Leopold Długołęcki i Magdalena z d. Mieszkowska. Miała siostrę Walerię Długołęcka (*1862). Leopold Długołęcki był w latach około 1860-1870 dzierżawcą cząstki szlacheckiej w Niesłuchach i tam z rodziną zamieszkiwał. Była to parafia Sońsk. Mam również informacje o Piotrze Długołęckim (prawdopodobnie brat Leopolda lub inny bliski krewny, *1817) i jego córkach Pelagii Rozalii (*1863) i Rozalii Konstancji (*1867) oraz Hipolicie Długołęckim i jego synu Adamie (*1861).

_________________
Poszukuję akt śl. z Mazowsza:
Jan Krajewski i Wiktoria Skalińska przed 1813, Roman Morawski/Murawski i Salomea p.1804, z Podkarpacia, Galicji: Paweł Pawłowski i Marianna p. 1813, rodzice Aleksandra ur. 1813 Sieniawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubiak_UrszulaOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 08-06-2010 - 21:29
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2009
Posty: 550
Skąd: Zduńska Wola
Status: Offline
Witaj,ja mam jeszcze Dlugołęckich i Krajewskich z parafii Gzy.
Ula.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowska_Ledke_ElżbietaOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 08-06-2010 - 22:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2010
Posty: 312

Status: Offline
Witaj Ulo!

Całkiem możliwe, że to jacyś i moi krewni. Parafia Gzy jest w poblizu parafii Winnica. Napisz coś bliższego, spróbujemy poszukać wspólnych krewnych.

Pozdrawiam.
Elżbieta.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubiak_UrszulaOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 09-06-2010 - 23:05
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2009
Posty: 550
Skąd: Zduńska Wola
Status: Offline
Witaj.Mam w 1860 roku ślub mojego 2xpradziadka Tomasza Obidzińskiego z Julianną Ołdakowską,córką Mateusza i Marianny z Krajewskich,zam.Kęsy Panki.Następni Krajewscy pojawiają się w rodzinie Obidzińskich w 1960 roku.Jest to Kazimierz syn Marcelego który za żonę bierze sobie siostrę mojego ojca,a prawnuczkę Tomasza.Co zaś się tyczy Długołęckich,to byli oni raczej świadkami,lub chrzestnymi u dzieci urodzonych w rodzinie Obidzińskich.Mnie interesuje linia Obidzińskich wywodzących się od Macieja Obidzińskiego,parafia Gzy, oraz Jan Obidziński i Kornelia Stryjewska,ślub w 1871 roku w parafii Krasne slad po nich się urwał. domeczekk@wp.pl
Pozdrawiam Ula.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowska_Ledke_ElżbietaOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 10-06-2010 - 00:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2010
Posty: 312

Status: Offline
Witaj Ulo!

Nazwiska Obidzińscy i Ołdakowscy brzmią znajomo, wielokrotnie spotykałam je w parafii Winnica w metrykach. Czy możesz uściślić gdzie położna jest wieś Kęsy Panki, w której zamieszkiwali twoi 3xpradziadkowie, Mateusz Ołdakowski i Marianna z Krajewskich. Nie znalazłam tej miejscowosci w atlasie. W jakiej miejscowości brali ślub twoi 2xpradziadkowi Tomasz Obidziński i Julianna Ołdakowska w 1860 r.?

Czy znasz wcześniejszych przodków Marcelego Krajewskiego i skąd pochodził?

Na portalu www.szlachta.org aktywnie udzielają się panowie Sławomir Obidziński oraz Artur Wojciech Obidziński, zamieszkały koło Grodziska Mazowieckiego. Znawcy genealogii rodów Obidzińskich z ziemi ciechanowskiej i z ziemi łomżyńskiej, daleko posunęli się w swoich badaniach. Być może to również twoi krewni. Myślę, że mogłabyś nawiązać z nimi kontakt i wymienić się doświadczeniami.

Zachowam informacje od ciebie, może w przyszlości okaże się, że jest jakieś połączenie naszych rodzin.

Pozdrawiam

Elżbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubiak_UrszulaOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 10-06-2010 - 21:58
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2009
Posty: 550
Skąd: Zduńska Wola
Status: Offline
Elu,Tomasz i Julianna brali ślub w parafii Gzy,a mieszkali we wsi Grochy Starawieś,obecnie Grochy Stare.Kęsy Pańki to też parafia Gzy.Niestety linia Krajewskich,nie jest moim priorytetem i to mam odłożone na później.Lecz jeśli bardzo Ci zależy na wiadomościach o przodkach Marcelego,mogę się dowiedzieć.Moim chrzestnym ojcem jest syn Marcelego,więc tu mam pole do popisu Smile.Co do Sławka i Artura to już się kontaktowaliśmy ze sobą,ale dziękuję za informację.
Pozdrawiam Ula.kontakt przez domeczekk@wp.pl ciut pewniejszy Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubiak_UrszulaOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 10-06-2010 - 22:31
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2009
Posty: 550
Skąd: Zduńska Wola
Status: Offline
Elu,a czy tego pana znasz?
marcin.mieszkowski@op.pl
Ula.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowska_Ledke_ElżbietaOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 11-06-2010 - 00:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2010
Posty: 312

Status: Offline
Witaj Ulo!

Tak, znam i koresponduję. Pan Marcin Mieszkowski jest wybitnym specjalistą od rodu Mieszkowskich na Mazowszu. W mojej rodzinie wystepują również nazwiska Mieszkowskich, są to prababki z różnych rodów i pokoleń. Nie udało się do tej pory ustalić wspólnych osób w naszych drzewach, ale zbieramy materiały w postaci metryk. Im głębiej w pokolenia, tym większa szansa. dziękuję za radę. Napiszę również na priv.

Elżbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubiak_UrszulaOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 05-08-2010 - 16:09
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2009
Posty: 550
Skąd: Zduńska Wola
Status: Offline
Witaj Tomku.Mój2xpradziadek pojął za żonę Juliannę z Ołdakowskich,córkę Mateusza i Marianny z Krajewskich,Mateusz natomiast był synem Tomasza Smile i Rozalii Żebrowskiej.
Z pozdrowieniami Ula. Smile domeczekk@wp.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowska_Ledke_ElżbietaOffline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 08-08-2010 - 19:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2010
Posty: 312

Status: Offline
Witam Tomku!

Chyba jesteśmy też spokrewnieni, tak, jak okazało się, że mamy wspólnych przodków z Ulką. W moim drzewie występują wymienione przez Ulę osoby i nazwisko Ołdakowski w innych powiązaniach. Wymienione przez ciebie miejscowości również są powiązane z moimi przodkami. Napisz.

Elżbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
michalina180Offline
Temat postu: Nazwisko: Długołęcki  PostWysłany: 06-09-2010 - 16:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-05-2009
Posty: 285

Status: Offline
Witam
W związku z wystąpieniem w postach nazwiska Ołdakowski mam pytanie , czy w waszych drzewach występuje
Józef Ołdakowski urodzony w 1889 w Ołdakach gm Gzy . Jeśli tak proszę o kontakt
Michalina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.902872 sekund(y)