Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

Genealodzy.PL

Użytkownik: Rejestracja
Hasło: Pamiętaj

Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty 18:12 środa, 21 sierpnia 2019

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
OchAdamekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-09-2010 - 12:39
Sympatyk

Status: Offline
Witam
Panią Joannę
Szanowna Pani Joanno czy mógłbym prosić o sprawdzenie osoby o nazwisku: Suski Feliks ur. 26.04.1895 r. Warszawie.
Widziałem zdjęcia rodzinne na których, bliżniak, brat mojego dziadka jest w mundurze armii carskiej w stopniu porucznika. Z innych wynika, że był jako młody chłopiec w korpusie kadetów. Poszukuję wiadomości ale jak na razie bez skutecznie. Z wyrazami, pozdrawiam
Adam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OchAdamekOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 02-09-2010 - 12:44
Sympatyk

Witam
Panią Joannę
Szanowna Pani Joanno czy mógłbym prosić o sprawdzenie osoby : Suski Feliks ur. 26.04.1895 r. Warszawie. Widziałem zdjęcia rodzinne na których bliżniak brat mojego dziadka jest w mundurze armii carskiej w stopniu porucznika. Z innych wynika, że był jako młody chłopiec w korpusie kadetów. Poszukuję wiadomości ale jak na razie bez skutecznie. Z wyrazami szacunku, pozdrawiam
Adam

joanna23Offline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 02-09-2010 - 12:47
Sympatyk

OchAdamek napisał:
Witam
Panią Joannę
Szanowna Pani Joanno czy mógłbym prosić o sprawdzenie osoby : Suski Feliks ur. 26.04.1895 r. Warszawie. Widziałem zdjęcia rodzinne na których bliżniak brat mojego dziadka jest w mundurze armii carskiej w stopniu porucznika. Z innych wynika, że był jako młody chłopiec w korpusie kadetów. Poszukuję wiadomości ale jak na razie bez skutecznie. Z wyrazami szacunku, pozdrawiam
Adam

Witam
będę sprawdzać kadetów...zobaczymy czy coś będzie czy nie...
a czy Suski Michał s. Józefa - to może rodzina Pana ?

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
OchAdamekOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 02-09-2010 - 12:53
Sympatyk

Z aktu urodzenia z parafii narodzenia NMP w Warszawie że urodzili się Marceli i Feliks Suski w dn. 26.04.1895. Matka niezamężna i ojciec nie podany. To jest moja jedyna wiedza. O dziadku Marcelim wiem dużo o jego bracie nic a tym bardziej o ich rodzinie.
Adam

Wciórka_WojciechOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-09-2010 - 12:53

joannayvona2302 napisał:
Wciórka_Wojciech napisał:
Witam Pani Joanno!
Byłbym wdzięczny za sprawdzenie nazwiska Kazimierz Kucharski.
Mam starą fotografię w mundurze armii carskiej mojego pradziadka Kazimierza.
Pozdrawiam serdecznie
Wojtek

Witaj Neutral
nazwisko : Kucharski ( na dzień dzisiejszy znalezione dwie osoby )
T: Wykaz nazwisk w wojsku carskim - opracowanie str. 5
http://www.genealodzy.pl/PNphpBB2-viewt ... t-60.phtml

Witam!
Wielkie dzięki za podpowiedź ale niestety to nie Kazimierz - może jeszcze natknie się Pani na to imię przy nazwisku Kucharski.
Pozdrawiam serdecznie
Wojtek

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
joanna23Offline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 02-09-2010 - 13:03
Sympatyk

OchAdamek napisał:
Z aktu urodzenia z parafii narodzenia NMP w Warszawie że urodzili się Marceli i Feliks Suski w dn. 26.04.1895. Matka niezamężna i ojciec nie podany. To jest moja jedyna wiedza. O dziadku Marcelim wiem dużo o jego bracie nic a tym bardziej o ich rodzinie.
Adam

Rozumiem...
Suski wprowadziłam do T: wykaz nazwisk w wojsku carskim-opracowanie
http://www.genealodzy.pl/index.php?name ... 3806#63806
będę też dopisywać kolejno znalezione osoby o tym nazwisku.

GadzinOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 02-09-2010 - 23:49

Witam
Poszukuje jakichkolwiek informacji nt. JAN-a TKACZUK-a prawdopodobnie był oficerem Armii Carskiej i zginął 1918 roku.
Był to mój prapradziadek. Czy ktoś z was natknął się kiedyś w jakiś tekstach źródłowych ? Lub może wie gdzie znajduje się grób ?
Z góry dziękuje za każde informacje
Pozdrawiam
Adrian

joanna23Offline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 03-09-2010 - 07:34
Sympatyk

Gadzin napisał:
Witam
Poszukuje jakichkolwiek informacji nt. JAN-a TKACZUK-a prawdopodobnie był oficerem Armii Carskiej i zginął 1918 roku.
Był to mój prapradziadek. Czy ktoś z was natknął się kiedyś w jakiś tekstach źródłowych ? Lub może wie gdzie znajduje się grób ?
Pozdrawiam
Adrian

Witaj Adrianie...
pod tym linkiem w T: wykaz nazwisk w wojsku carskim figuruje Tkaczuk (nowe osoby są wpisywane sukcesywnie po odnalezieniu przeze mnie) więc co jakiś czas sprawdzaj tą stronę :
http://www.genealodzy.pl/index.php?name ... 3980#53980

gdzie zamieszkiwał Twój pradziad ?

cocolinkoOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 03-09-2010 - 10:08
Sympatyk

Witam Pani Joanno!!!
Gdybym mógł prosić o sprawdzenie nazwisk: KONWERSKI, oraz KAWĘCKI (czasami pisane KAWECKI, KAWENCKI). Moi przodkowie pochodzili z terenów ziemi płońskiej i płockiej, powiatu sierpeckiego.

Pozdrawiam!
Krzysztof K.

Ibragimow_IzaOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 03-09-2010 - 10:12
Sympatyk

Proszę o sprawdzenie nazwiska: IBRAGIMOW i DABIC
Pozdrawiam
Iza Ibragimow

GadzinOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 03-09-2010 - 11:59

joannayvona2302 napisał:
Gadzin napisał:
Witam
Pozdrawiam
Adrian

Witaj Adrianie...
pod tym linkiem w T: wykaz nazwisk w wojsku carskim figuruje Tkaczuk (nowe osoby są wpisywane sukcesywnie po odnalezieniu przeze mnie) więc co jakiś czas sprawdzaj tą stronę :
http://www.genealodzy.pl/index.php?name ... 3980#53980

gdzie zamieszkiwał Twój pradziad ?

Witam
Posiadam strzępy informacji ponieważ doszło do mezaliansu i przez lata rodzina systematycznie likwidowała wszystkie pamiątki i ślady. Prawdopodobnie część życia spędził w Łodzi gdzie mieszkała moja praprababcia, jednak gdzie był urodzony i pochowany poszło do grobu z moimi przodkami. Witem tylko że zginął na polu bitwy w okolicy 1918 i babcia jechał go pochować, są przypuszczenia że może się znajdować na Cmentarzu na Rossie.
Mam nadzieję że te informację w jakiś sposób będą pomocne.
Dziękuje za każdą informację.
Pozdrawiam
Adrian

Pietrzyk_DanielOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 03-09-2010 - 22:15

Witam serdecznie,
bardzo proszę o sprawdzenie nazwisk "Kołodziejski Piotr" i "Kalinowski Konstanty" (syn Józefa)

Pozdrawiam
Daniel Pietrzyk

karolszmitOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 03-09-2010 - 23:43

Szukam pradziadka w carskiej armii nazwisko Schmidt Bogumil syn Karola i Agnieszki

TajgeteOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-09-2010 - 00:46
Zasłużony
Sympatyk

Witam serdecznie!

Jeśli byłaby taka możliwość prosiłabym o sprawdzenie nazwiska Pasierbski - Józef Pasierbski jako żołnież carski znajdował się w Gratzu w okolicach 1916 roku (brał tam ślub).

Z góry dziękuję! Smile

Ewa Pasierbska

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat