Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Cesarz_WilhelmOffline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 17-01-2022 - 16:52
Sympatyk


Dołączył: 25-05-2021
Posty: 88

Status: Offline
Witam
Mam do państwa pytanie dotyczące tego do jakiej parafii należało niegdyś Staromieście w Rzeszowie a chodzi mi tu o początek 2 połowy XIX wieku.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Doktor_RyszardOffline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 18-01-2022 - 15:34
Sympatyk


Dołączył: 24-08-2013
Posty: 32

Status: Offline
Wysłałem wiadomość na pw
Ryszard Doktor
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
voidrave99Offline
Temat postu: Re: Rzymsko-katolickie księgi - Markowa k/Łańcuta  PostWysłany: 06-02-2022 - 01:10
Nieaktywny


Dołączył: 15-01-2021
Posty: 38

Status: Offline
Witam,
czy jest planowana dalsza indeksacja parafii Poraż, lub cerkwi w Łukowej obok Czaszyna? Generalnie interesują mnie pobliskie parafie, a niestety w internecie ciężko o więcej informacji z nich.

Pozdrawiam, Tomasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SidorOffline
Temat postu: Jantoszowie z Podkarpacia  PostWysłany: 05-04-2022 - 20:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2017
Posty: 245

Status: Offline
Witam,
AP Rzeszów udostępniło na SZWA skany metryk urodzeń ze wsi Kamień Parafia Jeżowe za lata 1903-1908 (wcześniej były tylko 1890-1902). https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/en/ ... pol/136888
Zindeksowałam nowe dane i niedługo powinny pojawić się w genetece. Proszę pamiętać, że Kamień od 1907 roku miał swój kościół i stopniowo mieszkańcy przestali chrzcić dzieci w Jeżowem i Górnie, dlatego w kolejnych latach w tych parafiach chrztów ze wsi Kamień raczej nie będzie.
Poza urodzeniami pojawiły się również metryki ślubów z Kamienia z lat 1896-1906. Mam w planie ich indeksację.

_________________
Pozdrawiam
Ula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2022 - 20:18
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
do
https://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki ... 80_Jezowe/
nie dorzucę, ale jeśli ma w czymś (np linkowaniu do metryk;) pomóc - daj znać , to postaram się uzupełnienie obrobione wstawić w
https://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki//AP-Warszawa/
w jakimś rozsądnym czasie

PS. urodzenia do przejrzenia, jeden tom może być raptularzem, a M ma tez wpisy z 1907

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majka_PatrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2022 - 00:35
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2019
Posty: 37

Status: Offline
Witam serdecznie.
Chciałbym zapytać gdzie mogą znajdować się akty z parafii Grębów z lat 1810-1869. Chodzi mi o wieś Jeziórko. Dzwoniłem do parafii lecz usłyszałem że księgi z tamtych lat spaliły się. Czy są jakieś szanse na odnalezienie tych ksiąg? Z góry dziękuję za informację
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotrowski_Dariusz_1967Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2022 - 02:18
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2020
Posty: 247

Status: Offline
Witam
poszukuję AU Marianny Szaniec (Szęc, Szanca) , córki Jana i Ewy dd. Pitkiewicz , urodzonej około 1800-1804 w obwodzie jasielskim. Niestety wiem tylko tyle . Może ktoś z Was natknął się na takie nazwiska w tym obszarze.

Darek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmaziarskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2022 - 05:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-03-2008
Posty: 1015
Skąd: Jasło
Status: Offline
Wpisz nazwisko Szańca w genetece.Pokaże się wiele aktów w małżeństwach.

_________________
MMaziarski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotrowski_Dariusz_1967Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2022 - 00:17
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2020
Posty: 247

Status: Offline
W genetece sprawdzałem , bez rezultatu. Dlatego wrzuciłem prośbę do tego tematu , może ktoś coś.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SidorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-05-2022 - 12:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2017
Posty: 245

Status: Offline
W genetece są już indeksy małżeństw ze wsi Kamień, zawartych w parafii Jeżowe w latach 1896-1907.
Moją uwagę zwróciła ciekawa rzecz. Rocznie zawierano około 20 małżeństw, łącznie 263 (pozostałe małżeństwa zawierano w parafii Górno - niestety brak skanów). Z tego aż 117, czyli niemal połowę małżeństw, zawarto w lutym. Dodam, że Św. Walenty nie jest patronem parafii. Dla mnie ta statystyka jest dość zaskakująca, nawet mając świadomość, że w tamtym okresie nie zawierano małżeństw w okresie wzmożonej pracy na roli. Spodziewałabym się jednak ślubów na Boże Narodzenie, których w ogóle nie było, albo w okresie Wielkanocy - sporadycznie.
Spotkaliście się z taką sytuacją w innych parafiach?

_________________
Pozdrawiam
Ula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mkkmilekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-05-2022 - 18:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-07-2019
Posty: 48

Status: Offline
Ja zindeksowałem już kilka parafii z Podkarpacia i nie spotkałem chyba ani jednego ślubu w okresie Bożego Narodzenia, w wielkanocnym sporadycznie... Faktycznie dużo jest w lutym i w listopadzie, niezależnie od parafii. Myślę, że wezwanie parafii nie ma tu nic do rzeczy, trop z miesiącami wolnymi od prac jest bardziej prawdopodobny.

Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SidorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-05-2022 - 20:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2017
Posty: 245

Status: Offline
Fakt, listopad pojawia się dość często, ale to w Jeżowem zaledwie 10% (23 śluby). Coś jest na rzeczy, skoro i Ty zauważyłeś tę prawidłowość. Dzięki za odpowiedź Smile

_________________
Pozdrawiam
Ula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SidorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2022 - 22:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2017
Posty: 245

Status: Offline
(z góry przepraszam za post pod postem, ale temat jest zupełnie inny)

Zapewne wiele osób słyszało o Arolsen Archives i ich misji odnajdywania rodzin byłych więźniów niemieckich obozów w celu oddania im pamiątek po krewnych - np, zegarka, kolczyków itp.
Rzućcie okiem na mapę. W naszym regionie jest kilka osób, których krewni są poszukiwani. Klikając na daną osobę można zobaczyć więcej informacji, w tym zdjęcia zarchiwizowanych rzeczy. Może ktoś z Was pomoże dotrzeć do poszukiwanych rodzin...
Kwiatkowska Halina, ur. 13.12.1927 Staroniwa
Podstavek Stanisław, ur. 03.04.1913 Kolbuszowa
Guzak Zygmunt, ur. 19.11.1915 Przecław
Zurad Władysław, ur. 03.01.1915 Iwierzyce
Zurad Bolesław, ur. Hermanowa
Ronczka (Rączka) Józef, ur. Wólka Pełkińska
Krasula Jan, ur. 29.06.1917 Wiązownica
Rożniewska Leokadia, ur. 09.01.1934 Folwarki
Szpilka Zygmunt, ur. 14.01.1922 Tarnobrzeg
Toczek Walenty, ur. 01.08.1894 Nozdrzec
Giermanski Tadeusz, ur. 19.06.1914 Jasionów/Sanok

https://arolsen-archives.org/map-stolenmemory/

_________________
Pozdrawiam
Ula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majka_PatrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2022 - 22:52
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2019
Posty: 37

Status: Offline
Majka_Patryk napisał:
Witam serdecznie.
Chciałbym zapytać gdzie mogą znajdować się akty z parafii Grębów z lat 1810-1869. Chodzi mi o wieś Jeziórko. Dzwoniłem do parafii lecz usłyszałem że księgi z tamtych lat spaliły się. Czy są jakieś szanse na odnalezienie tych ksiąg? Z góry dziękuję za informację


Dzwoniłem do parafii. Niestety okazało się że księgi parafii Grębów spaliły się z tych lat. Co z innymi egzemplarzami? Czy może ktoś pomóc w tej sprawie? Poszukuje mojego 4x pra dziadków Duma Franciszka s. Tadeusza i Petroneli oraz Jadwigi z Nowaków. Praca genealoga nie pozwala się poddawać w żadnym wypadku. AP Sandomierz pisze że nie ma ksiąg, ksiądz to samo. Wszystko to rozumiem. Lecz czy jest jakaś nić szans? Czy raczej trzeba pogodzić się z tym że nie odnajdę swoich najbliżych pra dziadków.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-06-2022 - 09:05
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1799
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Majka_Patryk napisał:
Majka_Patryk napisał:
Witam serdecznie.
Chciałbym zapytać gdzie mogą znajdować się akty z parafii Grębów z lat 1810-1869. Chodzi mi o wieś Jeziórko. Dzwoniłem do parafii lecz usłyszałem że księgi z tamtych lat spaliły się. Czy są jakieś szanse na odnalezienie tych ksiąg? Z góry dziękuję za informację


Dzwoniłem do parafii. Niestety okazało się że księgi parafii Grębów spaliły się z tych lat. Co z innymi egzemplarzami? Czy może ktoś pomóc w tej sprawie? Poszukuje mojego 4x pra dziadków Duma Franciszka s. Tadeusza i Petroneli oraz Jadwigi z Nowaków. Praca genealoga nie pozwala się poddawać w żadnym wypadku. AP Sandomierz pisze że nie ma ksiąg, ksiądz to samo. Wszystko to rozumiem. Lecz czy jest jakaś nić szans? Czy raczej trzeba pogodzić się z tym że nie odnajdę swoich najbliżych pra dziadków.



AD Przemyśl ma księgi, niestety tylko przez zewnętrzne firmy można zamawiać. Ja po wielu latach czekania zamówiłam rok temu u pana Macieja Orzechowskiego(omaciej@wp.pl), bardzo profesjonalnie zrobione zostało, ale to tylko wycinek dotyczący moich przodków. Polecam tę drogę, chociaż trochę się czeka.
Może dożyję dostępu do tych ksiąg i uda się połączyć różne grębowskie rodziny. Z Grębowa była duża emigracja za ocean i w wynikach DNA aż roi się od grębowskich nazwisk. Wszystkie moje grębowskie nazwiska pojawiają się w wynikach i to wielokrotnie, ale brak dostępu do ksiąg nie pozwala ich połączyć.
Mam też nazwisko Duma, u mnie Jadwiga Duma, córka Stanisława i Katarzyny Ciba, żona Mateusza Saji.
Bardzo polecam zrobić badanie DNA, może nas połączy i będzie jakiś krok do przodu w ustalaniu grębowskich genealogii.

Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.529195 sekund(y)