Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
PawelKossOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2022 - 17:36
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 332

Status: Offline
Adam,

Statek: Nieuw Amsterdam z Rotterdamu
Przybycie: 22 maja 1907
34 lata
z Przedecz Russia
do Brooklyn NY
do szwagra Władysława Wiśnieskiego

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 14:56


Dołączył: 17-03-2022
Posty: 7

Status: Offline
Dzień Dobry.
Poszukuję informacji o moich przodkach o nazwisku: Benirowski. Konkretnie ślad urywa nam się na Wiktorii i Janie Benirowskich. Z opowieści rodzinnych pamiętam, że część rodziny wyemigrowała do Stanów, na liście pasażerów Ellis Island są właśnie te osoby, ale niestety nie mogę uzyskać więcej informacji na ich temat. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i informację, ponieważ próbuję pomóc mojemu tacie w poszukiwaniach.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PawelKossOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 15:41
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 332

Status: Offline
Joanna87 napisał:
Dzień Dobry.
Poszukuję informacji o moich przodkach o nazwisku: Benirowski. Konkretnie ślad urywa nam się na Wiktorii i Janie Benirowskich. Z opowieści rodzinnych pamiętam, że część rodziny wyemigrowała do Stanów, na liście pasażerów Ellis Island są właśnie te osoby, ale niestety nie mogę uzyskać więcej informacji na ich temat. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i informację, ponieważ próbuję pomóc mojemu tacie w poszukiwaniach.


Którzy konkretnie z EI są Twoją rodziną? Jest Jan (em. 1909), Franc (1910), Josef (1912),

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 15:53


Dołączył: 17-03-2022
Posty: 7

Status: Offline
PawelKoss napisał:
Joanna87 napisał:
Dzień Dobry.
Poszukuję informacji o moich przodkach o nazwisku: Benirowski. Konkretnie ślad urywa nam się na Wiktorii i Janie Benirowskich. Z opowieści rodzinnych pamiętam, że część rodziny wyemigrowała do Stanów, na liście pasażerów Ellis Island są właśnie te osoby, ale niestety nie mogę uzyskać więcej informacji na ich temat. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i informację, ponieważ próbuję pomóc mojemu tacie w poszukiwaniach.


Którzy konkretnie z EI są Twoją rodziną? Jest Jan (em. 1909), Franc (1910), Josef (1912),

Pozdrawiam
Paweł
Witam. Jan Benirowski to moja rodzina, ale, wiem z opowieści że w rodzinie był jakiś Franciszek i Józef i nie wykluczone, że mogą to być oni, ale niestety nic poza imionami na ich temat nie wiem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 16:01
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3307

Status: Offline
W1909 rJan Benirowski lat 46(ur.1863r.),żona Wiktorya Benirowska Monkolin,Plock
płynie do Piotra Marecak?Mass,
lp.27
https://heritage.statueofliberty.org/sh ... cGciOw==/1
2 str.listy pasaż.
https://heritage.statueofliberty.org/sh ... cGciOw==/1

_________________
Pozdrawiam
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PawelKossOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 16:10
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 332

Status: Offline
To tak na szybko

Josef Benirowski Imigracja 10 września 1912, ur. 1856, z Wozniki, Płock, żonaty, pracownik rolny (farm labourer), żona Michalina została w kraju, jechał do [nie potrafię odczytać imienia] Benjrowski, Mass.
Jan Benirowski, Imigracja 1 czerwca 1909, ur. 1863 z Monkolin (ja bym strzelał, że Konkolin, Kąkolin?), żonaty, pracownik rolny, żona Wiktoria Benirowska, jechał do Piotra Marczaka, 7 River rd, Lynn, Mass
Franc Benirowski, Imigracja 28 grudnia 1910, ur. 1892 z Płocka, ojciec Józef Benirowski (jako osoba do kontaktu w kraju), jedzie do Salem Mass, do brata Jana, 12 Aodges C...?

W spisie powszechnym z 1910 jest John Benirowski urodzony 1884, emigracja 1904. Mieszka w Salem Mass, Hodges Crst. 12 m 129, ma żonę Annę, ur. 1890 i urodzonego już w Stanach syna Andrzeja (Andrew) w 1908.

Będę strzelał, że to jego nagrobek.
https://www.findagrave.com/memorial/182 ... benirowski

Sama musisz zdecydować, który to Twój Jan Smile

Pozdrawiam
Paweł


Ostatnio zmieniony przez PawelKoss dnia 17-03-2022 - 16:22, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 16:19


Dołączył: 17-03-2022
Posty: 7

Status: Offline
PawelKoss napisał:
To tak na szybko

Josef Benirowski Imigracja 10 września 1912, ur. 1856, z Wozniki, Płock, żonaty, pracownik rolny (farm labourer), żona Michalina została w kraju, jechał do [nie potrafię odczytać imienia] Benjrowski, Mass.
Jan Benirowski, Imigracja 1 czerwca 1909, ur. 1863 z Monkolin (ja bym strzelał, że Konkolin, Kąkolin?), żonaty, pracownik rolny, żona Wiktoria Benirowska, jechał do Piotra Marczaka, 7 River rd, Lynn, Mass
Franc Benirowski, Imigracja 28 grudnia 1910, ur. 1892 z Płocka, ojciec Józef Benirowski (jako osoba do kontaktu w kraju), jedzie do Salem Mass, do brata Jana, 12 Aodges C...?

Pozdrawiam
Paweł
Dziękuje ogromnie, Jan Benirowski to mój prapradziadek, z Monkolina, choć właściwie to prawidłowa nazwa brzmi Mąkolin. Długo szukaliśmy informacji o nim, dziękuje raz jeszcze. Jeśli uda się znaleźć coś więcej, będę wdzięczna za każdą informację. Podobno jego żona Wiktoria była tam razem z nim, ale też nie mam więcej informacji na ten temat. Pozostali panowie są na pewno spokrewnieni bo pochodzą z tych samych okolic. Będę dalej szukać w takim razie pokrewieństwa. Dziękuje raz jeszcze.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PawelKossOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 16:39
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 332

Status: Offline
Ten drugi John Benirowski urodził się 24 czerwca 1883, był szewcem.

Frank Benirowski, ur. 4 maja 1892, w 1917 roku mieszkał 165 Derby, Salem, Mass.

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
beatpatt35Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 16:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2011
Posty: 791

Status: Offline
Jest Jan Benirowski na liście pasażerskiej w 1903 r. Urodzony około 1864 r. Cel podróży: West Lynn, Massachusetts. Mieszkał tam szwagier : Szumulewicz ?

Jan's last residence: Mongulin.

_________________
Michał Chrzanowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 16:50


Dołączył: 17-03-2022
Posty: 7

Status: Offline
PawelKoss napisał:
Ten drugi John Benirowski urodził się 24 czerwca 1883, był szewcem.

Frank Benirowski, ur. 4 maja 1892, w 1917 roku mieszkał 165 Derby, Salem, Mass.

Pozdrawiam
Paweł


Ten John Benirowski to chyba jakaś moja dalsza rodzina, najbardziej interesuje mnie historia Jana, męża Wiktorii. Właśnie dzwonilam do taty i twierdzi, że jego żona Wiktoria mogla być na liście pasażerów, ale jednak została w kraju i nigdy nie wyjechała z Polski, a on sam udał się do Stanów. Niestety nie wiemy kto był ojcem Jana i jego rodzeństwem. Do kogo pojechał i generalnie urywa nam się na nim drzewo genealogiczne.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PawelKossOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 16:58
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 332

Status: Offline
Joanna87 napisał:

Właśnie dzwonilam do taty i twierdzi, że jego żona Wiktoria mogla być na liście pasażerów, ale jednak została w kraju i nigdy nie wyjechała z Polski, a on sam udał się do Stanów.


Wiktorii nie było na liście pasażerów. Była wskazana jako najbliższa osoba w kraju.

Pozdrawiam
Paweł


Ostatnio zmieniony przez PawelKoss dnia 17-03-2022 - 17:23, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 17:06


Dołączył: 17-03-2022
Posty: 7

Status: Offline
PawelKoss napisał:
Właśnie dzwonilam do taty i twierdzi, że jego żona Wiktoria mogla być na liście pasażerów, ale jednak została w kraju i nigdy nie wyjechała z Polski, a on sam udał się do Stanów.


Wiktorii nie było na liście pasażerów. Była wskazana jako najbliższa osoba w kraju.

Pozdrawiam
Paweł[/quote]

Czyli to na 100% mój prapradziadek. Mieli w Stanach syna Dominika, który wcześniej tam wypłynął niż Jan. To teraz szukam w takim razie rodziców Jana, bo tu jest wielka niewiadoma, kto był jego ojcem i matką.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PawelKossOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 18:49
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 332

Status: Offline
Joanna87 napisał:
PawelKoss napisał:
Właśnie dzwonilam do taty i twierdzi, że jego żona Wiktoria mogla być na liście pasażerów, ale jednak została w kraju i nigdy nie wyjechała z Polski, a on sam udał się do Stanów.


Wiktorii nie było na liście pasażerów. Była wskazana jako najbliższa osoba w kraju.

Pozdrawiam
Paweł


Czyli to na 100% mój prapradziadek. Mieli w Stanach syna Dominika, który wcześniej tam wypłynął niż Jan. To teraz szukam w takim razie rodziców Jana, bo tu jest wielka niewiadoma, kto był jego ojcem i matką.[/quote]

Józef w 1912 jechał do Jana, ale sama musisz próbować odczytać pokrewieństwo. Może to być "brother" ale głowy nie dam. Pozycja 19.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1368704

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 19:01


Dołączył: 17-03-2022
Posty: 7

Status: Offline
PawelKoss napisał:
Joanna87 napisał:
PawelKoss napisał:
Właśnie dzwonilam do taty i twierdzi, że jego żona Wiktoria mogla być na liście pasażerów, ale jednak została w kraju i nigdy nie wyjechała z Polski, a on sam udał się do Stanów.


Wiktorii nie było na liście pasażerów. Była wskazana jako najbliższa osoba w kraju.

Pozdrawiam
Paweł


Czyli to na 100% mój prapradziadek. Mieli w Stanach syna Dominika, który wcześniej tam wypłynął niż Jan. To teraz szukam w takim razie rodziców Jana, bo tu jest wielka niewiadoma, kto był jego ojcem i matką.


Józef w 1912 jechał do Jana, ale sama musisz próbować odczytać pokrewieństwo. Może to być "brother" ale głowy nie dam. Pozycja 19.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1368704

Pozdrawiam
Paweł[/quote]

No właśnie przed chwilą również znalazłam to powiązanie. Pozostaje mi szukać dalej. Dziękuje ślicznie za pomoc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PawelKossOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2022 - 19:03
Sympatyk


Dołączył: 21-03-2021
Posty: 332

Status: Offline
beatpatt35 napisał:
Jest Jan Benirowski na liście pasażerskiej w 1903 r. Urodzony około 1864 r. Cel podróży: West Lynn, Massachusetts. Mieszkał tam szwagier : Szumulewicz ?

Jan's last residence: Mongulin.


To ten sam Jan. W manifeście z 1909 jest napisane, że był poprzednio w Stanach w 1903.

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.921459 sekund(y)