Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-01-2022 - 21:35
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1192

Status: Offline
Witam!
Jak nie umiesz dorobić sobie klucza - to szukaj w sbc:
https://www.sbc.org.pl/dlibra/results?q ... ype=-6&p=0
Pozdrawiam!
Tadek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rucinski.andrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-01-2022 - 22:52
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2012
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dziękuję za wiadomość. Ponieważ nie jestem zbyt biegły wtwieraniu czy mogę skorzystać z konsultacji na pw.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rucinski.andrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2022 - 11:14
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2012
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witaj TED
Dziękuję za Twój post z 27 stycznia. Bardzo mnie pomógł. Obecnie poszukuję dostępu do akt metrykalnych parafii Będzin ( Dąbrowa ) dla lat 1825 - 1880. Czy mógłbyś mnie wspomóc Twoją wiedzą gdzie mogę je znaleźć , najchętniej "on line", jak w przypadku Pilicy.
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2022 - 11:51
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1192

Status: Offline
Witam!
1. Będzin dostępny w AP Katowice oraz w AAD Częstochowa (być może przekazane akta do AD Będzin). On-line akta metrykalne i ASC z Częstochowy dostępne na FS.
2. Dabrowa (zapewne chodzi o dzisiejszą Dąbrowę Górniczą (od 1918 r.)) - sprawa trochę zagmatwana - nie będę się wypowiadał o przynależności parafialnej na przestrzeni czasów. Może być parafia Gołonóg?
Pozdrawiam!
Tadek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rucinski.andrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2022 - 18:35
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2012
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witaj Tadeuszu,
przepraszam że jestem "namolny", ale jesteś jedyną osoba która może mnie pomóc. Sprawdziłem parafie Będzin na FS , ale księgi metrykalne dla kościoła rzymsko katolickiego dla parafii Będzin dla lat 1808 - 1859 są "pod kluczykiem" Czy znasz sposób na "odkodowanie" mikrofilmów. Twój post z 27 stycznia sugeruje że jest taki sposób.
Bardzo serdecznie pozdrawiam
Andrzej R.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2022 - 18:40
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1192

Status: Offline
Witam!
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

Pozdrawiam!
Tadek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
saganOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2022 - 20:10
Sympatyk


Dołączył: 19-09-2017
Posty: 59

Status: Offline
rucinski.andrzej napisał:
... Czy znasz sposób na "odkodowanie" mikrofilmów. Twój post z 27 stycznia sugeruje że jest taki sposób. ...


Upewnij się, że jesteś zalogowany do konta FamilySearch.org . Założenie konta jest bezpłatne.

Pozdrawiam,
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rucinski.andrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2022 - 20:46
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2012
Posty: 40
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witaj Paweł.
Dziękuję jestem zalogowany na FS.
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
reksioOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2022 - 20:53
Sympatyk


Dołączył: 15-01-2022
Posty: 65

Status: Offline
Witaj Tadek ,

kompletnie nie mam pojęcia gdzie mam szukać dokumentów, znalazłam akt ślubu w domowym archiwum sporządzonym w Jarosławiu mojego pradziadka Anton Mayer ur 1856 ,57 w Wiese (Wiesau) być może Wymiarki ? ,parafia Seifersdorf , Zatorze ? na Śląsku zamieszkały w Oleszycach .Syn Ferdynanda i Josefiny Springer. Wyznanie rzymsko-katolickie.

Za wszelkie wskazówki i informację będę wdzięczna .
Wiola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Officinalis_Paeonia
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2022 - 22:04
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2019
Posty: 795

Wiolu,
W mojej ocenie, miejscowość to Loučky (Zátor), w j. niem.: Wiese (Seifersdorf), w j. pol.: Lączki (Zator).
Tutaj jest akt małż. Ferdynanda Mayer i Josephy Springer - ostatni wpis na lewej karcie:
https://digi.archives.cz/da/permalink?xid=be853150-f13c-102f-8255-0050568c0263&scan=3bbe5e6f8c7f4b5592cb0c2da5fbd199
i akt ur. Antoniego - przedostatni:
https://digi.archives.cz/da/permalink?xid=be85333a-f13c-102f-8255-0050568c0263&scan=b295507c9119439e8e4a1f6ae431f0c6
Akty są w j. niem., pisane kurrentą.
Pozdrawiam.

_________________
Elża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
reksioOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2022 - 15:33
Sympatyk


Dołączył: 15-01-2022
Posty: 65

Status: Offline
Witaj Elżo (Elżbieta ?)

to mi dopiero sprawiłaś niespodziankę , ja nie potrafię się jeszcze poruszać po tej stronie . Szukałam tych aktów i nie dam głowy czy te bo trudno coś odczytać pisane kurrentą , mówię o sobie .
Nie wiem jak dodawać zdjęcia , czy mogę odpowiedzieć na ten post ze swojej prywatnej skrzynki ?
Proszę nie gniewaj się ale przyczepie się do Ciebie jak "rzep do kożucha" bo poświeciłam tyle czasu na poszukiwania i dopiero teraz nastąpił cud
Pozdrawiam
Wiola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-06-2022 - 09:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Dzień dobry,

tak jak podglądam, do kolekcji polskich zasobów metrykalnych udostępnionych na Family Search, ostatnie skany dodano w 2015 roku. Z rekordami (czyli indeksami) jest znacznie lepiej.
https://www.familysearch.org/search/col ... 7&count=20

Czy to oznacza, że wszystkie zasoby w postaci zdjęć metryk, które były do dodania dla Polski już udostępniono, czy też FS ma coś jeszcze w zanadrzu?

Może ktoś się bliżej orientuje?

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
And_JOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-06-2022 - 12:47
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2016
Posty: 39

Status: Offline
Witam Pani Aneto,
nie wiem czy FS ma coś jeszcze w zanadrzu dla Polski ale odzywam się bo są zdjęcia z terenów, które przed II WŚ nie należały do Polski. Ostatnio trafiłem na zdjęcia z Warmii i Mazur, kiedyś przeglądałem jakieś parafie opolskie.
Moim zdaniem FS trochę mgliście podchodzi do zbioru Poland. Przestałem się nad tym zastanawiać gdy natrafiłem na lwowskie indeksy pisane cyrylicą.
Pozdrawiam
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojtek_WOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-06-2022 - 17:18
Sympatyk


Dołączył: 01-07-2014
Posty: 115

Status: Offline
Jeśli chodzi o indeksy lwowskie to po wprowadzeniu RODO większa ich część po prostu zniknęła i w zamian pojawiło się trochę pisanych cyrylicą. Wpisując poszukiwane nazwisko otrzymywałem kiedyś ponad 800 wyników, a teraz wpisując to samo otrzymuję nieco ponad 300 (w tym żadnego z wcześniej znalezionych i na szczęście zabezpieczonych na własnym dysku).

Wojtek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-06-2022 - 07:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Dzień dobry,

tak, zgadza się - granice historyczne Polski zmieniały się na przestrzeni czasu, więc część polskich metrykaliów znajduje się w kolekcjach innych państw, jak. np. Ukrainy.

Moje pytanie dotyczy zasobów metrykalnych konkretnie z kolekcji, którą podlinkowałam. Wydaje się, że z biegiem lat, zasoby te powinny powiększać się o kolejne roczniki, a tak niedługo minie 7 rok, kiedy mamy przestój w tym zakresie. O zasobach archiwów diecezjalnych, których brakuje na stronie FS już nawet nie wspomnę, bo zdaje się - nadal są to marzenia ściętej głowy, niestety.

Co do RODO, od tej strony nie śledziłam sprawy, ale dobrze przynajmniej Wojtku, że udało Ci się zabezpieczyć wcześniej interesujące Ciebie rekordy.

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.054581 sekund(y)