Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
dziczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-07-2021 - 17:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-09-2011
Posty: 43

Status: Offline
1. Być może tak, ale nie wiem co tam jeszcze miałam na tym pendrive, nie lubię jak mi ktoś grzebie w rzeczach, wolę poczekać...

2. Tak, problem jest wszędzie. W wersji 2.74, 2.97a, na próbę wgrałam też drzewo do Ancestry - wszędzie jest źle. Z tym, że w wersji podstawowej, której używałam na co dzień (2.74) widać prawidłowe dane, poprawną nazwę połączonej osoby tyle, że po kliknięciu na nią otwiera zupełnie inny profil.

3. Tak, wiem. Gdy zaczęłam używać Ahnenblattu wybrałam używanie wersji .ged, którą wgrałam z poprzedniego programu. Z czasem w niewiadomy sposób ta wersja stała się .ahn, a mi już nie chciało się tego zmieniać.

4. Próbowałam...

5. Windows 10. Mam tu obok speca od komputerów. Ale myślę, że pewnie już za późno na to, minęło kilka dni, pewnie i z tydzień...

Pozdrawiam
Magda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tad_waw
Temat postu:   PostWysłany: 26-07-2021 - 21:11
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2015
Posty: 129

1. Czy ten problem z zamianą przodków występuje przy KAŻDYM nazwisku w które klikasz czy tylko przy niektórych?

2. Kliknij odnośnik ''sprawdź'' który jest na pasku narzędzi. Może program sam wykryje jakieś błędy które wystarczy naprawić aby było OK.

3. Skoro już masz dwie wersje tego programu to może zainstaluj jeszcze trzecią i w tej spróbuj otworzyć swoje drzewo. Jest do pobrania darmowa wersja 2.99. Wersje nowsze są płatne i na bieżąco aktualizowane.

4. Wszystko wskazuje na to, że chyba najlepszą opcją będzie przeczekanie do powrotu.

5. Chyba już nie mam więcej pomysłów jak pomóc.

Pozdrawiam, Tadeusz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dziczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-07-2021 - 03:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-09-2011
Posty: 43

Status: Offline
1. Nie, czasami jest dobrze, ale wygląda to na losowy przypadek.

2. Tak, robiłam to. Lista błędów jest bardzo długa. W drzewie jest ponad 20 tys. osób... Mam wrażenie, że problem polega na zamianie numerów. To tylko moja teoria. Być może każda osoba miała swój numer... i być może podczas błędnego zapisu w jakiś sposób te numery zostały przyporządkowane do niewłaściwych osób.

3. Próbowałam... Zawsze otwiera się w tej wersji zmodyfikowanej z błędami.

4. Wygląda na to, że tak.

Dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam
Magda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-11-2021 - 11:49
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1556

Status: Offline
Akurat nie mam problemu z Ahnenblatt, ale mam pytanie .... Wink

Czy ktoś kupił płatną wersję programu? Warto?
I czy do niej jest spolszczenie?
No i czym właściwie sie różni od wersji bezpłatnych. Z opisu na stronie wiele nie wywnioskowałam.
Wiem, że można pobrać demo, ale nie wiem czy nie pokłóci się to demo z tą darmową wersją, którą mam na komputerze?

Ktoś, coś podpowie!?
Dziękuję z góry.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek70Offline
Temat postu:   PostWysłany: 01-11-2021 - 18:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2016
Posty: 10646
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Małgosiu,
Spróbuj pobrać tak zwaną wersję "portable" i ją wypróbuj. Na pewno nie pokłóci się z wersją "starą".

_________________
Pozdrawiam
Marek
Akceptujesz moje tłumaczenie - wpisz w temacie posta OK.
"O dziękowaniu" https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-59523.phtml
"Jak napisać prośbę o tłumaczenie..." https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-12392.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Topolinski_JozefOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2021 - 01:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-05-2007
Posty: 287
Skąd: Grudziądz, Hamburg
Status: Offline
Witam,
Małgorzata_Kulwieć napisał:
Akurat nie mam problemu z Ahnenblatt, ale mam pytanie .... Wink

Czy ktoś kupił płatną wersję programu? Warto?
I czy do niej jest spolszczenie?
No i czym właściwie sie różni od wersji bezpłatnych. Z opisu na stronie wiele nie wywnioskowałam.
Wiem, że można pobrać demo, ale nie wiem czy nie pokłóci się to demo z tą darmową wersją, którą mam na komputerze?

Ktoś, coś podpowie!?
Dziękuję z góry.

można pobrać wersję "portable" jak pisał Marek, wgrać ją na pamięć USB i używać bez instalowania. Można też pobrać wersję demo (https://www.ahnenblatt.com/download/) która z automatu instaluje się w nowym katalogu (Ahnenblatt3) i też nie ma wpływu na pracę wersji bezpłatnej. Dla pewności dobrze jest swoje pliki rodzinne zabezpieczyć. Wersja demo ograniczona jest do 50 osób a na wydrukach są znaki wodne autora programu. Można też sprawdzać działanie programu na plikach większych (.ahn i .ged) np. z wersji bezpłatnej (na kopii ). Program jest oczywiście 'po polsku' a czy się opłaca musisz sama ocenić.

_________________
Pozdrawiam
Józef
...........

http://topolinscy.eu/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2021 - 08:35
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1556

Status: Offline
Bardzo dziękuję. popróbuję. Zobaczę czy warto.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KaffiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-11-2021 - 11:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-02-2014
Posty: 190
Skąd: Łódź
Status: Offline
Czy wersja 2.99 to ostatnia bezpłatna wersja dostępna po polsku? Programy się ciągle zmieniają i już sama nie wiem, którą wersję wybrać
Będę wdzięczna za wskazówki
Asia

_________________
Asia Grzybowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Topolinski_JozefOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-11-2021 - 11:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-05-2007
Posty: 287
Skąd: Grudziądz, Hamburg
Status: Offline
Witam
Kaffi napisał:
Czy wersja 2.99 to ostatnia bezpłatna wersja dostępna po polsku? Programy się ciągle zmieniają i już sama nie wiem, którą wersję wybrać
Będę wdzięczna za wskazówki
Asia

na stronie https://www.ahnenblatt.com/ahnenblatt-for-free/
jest wersja 2.99p. W tej chwili jest to najnowsza edycja wersji bezpłatnej.

_________________
Pozdrawiam
Józef
...........

http://topolinscy.eu/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mendyka_GrzegorzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2021 - 13:24
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2006
Posty: 521
Skąd: Wrocław/Kalisz
Status: Offline
[quote="Topolinski_Jozef"]Witam.[/quote/]
Podczas testów grafiki Ahnenblatta pojawił mi się problem zmiany długości lini między pokoleniami:
bardzo wydłużona linia pionowa między poziomem małżeństwa a kratkami potomków.

Józefie Szanowny
Proszę o podpowiedż*) jak przywrócić ustawienia odległości zwykłej/małej długości tych pionowych linii.
Pracuję zwykle na wersji Ahn 2.87, ale przeniesienie do innych, starszych wersji nie pomaga.

*)ewentualnie na
priv gmendyka(at)wp.pl

Z góry dzięki
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2022 - 12:15
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1556

Status: Offline
Witam serdecznie,

mam problem w wersji płatnej Ahnenblatta 3,36.

Teoretycznie jest możliwość wprowadzenia rodziców biologicznych oraz rodziców adopcyjnych. Jest nawet okienko "Inni rodzice". Ale jakos nie mogę znaleźć opcji wprowadzenia tych dwóch par rodziców.
Może komuś sie udało i mi podpowie jak to zrobić.
Będę wdzięczna.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
badurOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2022 - 20:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-04-2008
Posty: 288

Status: Offline
Witam
Jednych rodziców należy wprowadzić normalnie, później w okienku inni rodzic trzeba kliknąć znajdujący się na dole zielony plus i pojawią się obok w okienku - Rodzice. Uzupełniamy dane, status.
Pozdrawiam
Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2022 - 23:12
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1556

Status: Offline
Waldemarze, no i tu jest problem, bo przy "innych rodzicach" plusa nie ma. I nie ma czego przycisnąć.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TalosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-02-2022 - 23:57
Sympatyk


Dołączył: 14-04-2021
Posty: 164
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Witam wszystkich,

Mam inny problem z Ahnenblatt... Ładuję do niego wygenerowany z MyHeritage plik GEDCOM i kiedy skonstruuję wykres w interesującym mnie formacie (klepsydra), to brakuje mi w nim niektórych osób. Przeważnie są to członkowie rodziny z ukrytych w MyHeritage gałązek (różowe i błękitne plakietki nad osobą). Co robię nie tak? Jak zmusić program do wykreślenia pełnego drzewa?

_________________
Pozdrawiam - Wiesław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skrzypczak_BogumiłaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2022 - 20:25
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 29-05-2010
Posty: 463
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Status: Offline
Witam. Mam wersję 2,99o i od jakiegoś czasu znikają zdjęcia profilowe , brakuje nazwiska po mężu i wyskakują błędy typu ; ur.1801 pogrzeb 1870 i informacja ,że wcześniej pogrzeb niż narodziny - co mogę poprawić , zmienić , żeby wszystko wróciło do normy ?

_________________
Pozdrawiam.
Bogumiła.
---------------------------------------------------------
moje korzenie-parafie mazowieckie; Zambski,Obryte,Szelków,Długosiodło,Niegów,Kamieńczyk,Wyszków,Dzierżenin,Goworowo,Brańszczyk


Ostatnio zmieniony przez Skrzypczak_Bogumiła dnia 22-02-2022 - 07:36, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.713825 sekund(y)