Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Adamus_POffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-12-2021 - 12:05
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 03-01-2020
Posty: 106

Status: Offline
Dobrze, że Włodek przypomniał. Angeliko, w treści wniosku nie zapomnij na koniec dodać formułki "Oświadczam, że znane mi są przepisy prawne dotyczące ochrony dóbr osobistych i danych osobowych oraz że informacje uzyskane na podstawie udostępnionych materiałów wykorzystam w sposób nienaruszający wynikających z tych przepisów praw lub wolności obywateli."

Takie oświadczenie przesłane EPUAPem ma moc oświadczenia z odręcznym podpisem przesłanym pocztą tradycyjną.

_________________
Pozdrawiam,
Patrycja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-12-2021 - 12:08
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Tak, moc ma. Ale nie wszystko z e-puapem w ramach e-doku działało sprawnie - stąd prośba o potwierdzenie, że już udrożnione i tak samo (lub porównywalnie) efektywne jak pismo w kopercie.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adamus_POffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-12-2021 - 12:13
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 03-01-2020
Posty: 106

Status: Offline
W okresie od 1 lutego 2020 do 27 stycznia 2021 złożyłam EPUAPem 10 wniosków. Żaden nie został bez odpowiedzi. Sporadycznie występowały problemy z przesyłaniem do mnie samych plików (archiwista wysyłał mailem, ale na moją skrzynkę nic nie trafiało). Na ostatni wniosek otrzymałam odpowiedź w październiku b.r.. Nie było żadnych problemów.

_________________
Pozdrawiam,
Patrycja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
smola_angelikaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-12-2021 - 12:22
Sympatyk


Dołączył: 01-02-2020
Posty: 107

Status: Offline
Dam znać, wniosek już poszedł. Wszystko wpisywałam a lista była dosyć długa, także może zwiększono liczbę znaków. W odpowiedzi z archiwum dostałam informację, że wniosek może być przesłany pocztą tradycyjną lub poprzez skynkę epuap właśnie, duże to ułatwienie, także warto było spróbować. Jestem dobrej myśli, a i jakie skrócenie czasu. Wysłałam wniosek 5 minut temu i już jest w Warszawie. Elektronicznie dostanę za pewne także dane do przelewu za metryczki (tak zaznaczyłam we wniosku, że proszę o kontakt elektronicznie). Po przelaniu należności za 5 minut archiwum będzie mieć ode mnie potwierdzenie, także wydaje mi się, że ten czas się maksymalnie skraca. Pamiętam, że poprzednim razem od wysłania wniosku trwało to około 2 tygodni wszystko łącznie. Dziś z pewnością będzie krócej.

Oczywiście zawarłam na koniec wymaganą formułę, o której wyżej piszecie Smile

Pozdrawiam, Angelika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JonaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-01-2022 - 16:16
Sympatyk


Dołączył: 01-03-2021
Posty: 101

Status: Offline
Mam pytanie czy oprócz wysłania zwykłego e-maila z prośbą, również muszę wysłać formularz EPUAP? Kilka lat temu widzę wystarczyło napisanie prośby. Możliwe że rozpatrują tylko formularze? Póki co wysłałem wczoraj tylko mejla z poszukiwanymi przeze mnie osobami. Pozdrawiam!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JonaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-01-2022 - 15:02
Sympatyk


Dołączył: 01-03-2021
Posty: 101

Status: Offline
Otrzymałem właśnie e-mail z informacją zwrotną na temat moich poszukiwań (wysłałem prośbę w październiku). Proszą mnie abym dopisał imiona oraz nazwiska rodziców i nazwisko panieńskie matki. Na dzień dzisiejszy (19.1.22) realizują wnioski z kwietnia 2021r.
Postanowiłem dodatkowo oprócz e-maila z załączonym skanem wniosku, wysłać jeszcze wniosek pocztą tradycyjną.
Jeszcze sporo czasu oczekiwania przede mną, jednakże jest odzew z ich strony co częściowo mnie usatysfakcjonowało.
Pozdrawiam Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malgorzata601Offline
Temat postu: Metryczki dowodów osobistych - pytanie  PostWysłany: 08-03-2022 - 17:55
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2021
Posty: 282

Status: Offline
Witam
Właśnie otrzymałam z AP w Warszawie odpowiedź w sprawie metryczek dowodów osobistych. "W wyniku kwerendy przeprowadzonej w zespole nr 72/3728 Centralny Rejestr Metryczek Wydanych Dokumentów Tożsamości od 1952 r. do 1997 r. na podstawie przesłanych informacji odnaleziono metryczki dowodowe na nazwiska: - 3 osoby"
Nie odnaleziono 7 metryczek. Czy to oznacza, że są w innym miejscu?
Bo przecież w tym samym czasie tj. w 1951 roku musieli wszyscy wystąpić o dowód osobisty? Dobrze rozumiem.
Nie wiem co za dokument mieli wcześniej?
Wiem, że w latach 20 tych były wydawane dowody i w czasie okupacji Kennkarty.
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gorzolnikOffline
Temat postu: Re: Metryczki dowodów osobistych - pytanie  PostWysłany: 08-03-2022 - 19:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2017
Posty: 76

Status: Offline
malgorzata601 napisał:
Witam
Właśnie otrzymałam z AP w Warszawie odpowiedź w sprawie metryczek dowodów osobistych. [...]
Nie odnaleziono 7 metryczek. Czy to oznacza, że są w innym miejscu?
Bo przecież w tym samym czasie tj. w 1951 roku musieli wszyscy wystąpić o dowód osobisty? Dobrze rozumiem.
Nie wiem co za dokument mieli wcześniej?
Wiem, że w latach 20 tych były wydawane dowody i w czasie okupacji Kennkarty.
Małgorzata

Witam,

nie odnaleziono, czyli najprawdopodobniej zostały wcześniej zniszczone. Nie ma zasady, które metryczki się zachowały/przekazano do archiwum, a które nie. Z mojego doświadczenia, więcej jest przypadków, że metryczki już nie istnieją niż tych, kiedy udaje się odnaleźć.

Podrawiam,
Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grzywacz_HubertOffline
Temat postu: Re: Metryczki dowodów osobistych - pytanie  PostWysłany: 09-03-2022 - 13:33
Sympatyk


Dołączył: 03-03-2020
Posty: 17

Status: Offline
malgorzata601 napisał:
Witam
Właśnie otrzymałam z AP w Warszawie odpowiedź w sprawie metryczek dowodów osobistych. "W wyniku kwerendy przeprowadzonej w zespole nr 72/3728 Centralny Rejestr Metryczek Wydanych Dokumentów Tożsamości od 1952 r. do 1997 r. na podstawie przesłanych informacji odnaleziono metryczki dowodowe na nazwiska: - 3 osoby"
Nie odnaleziono 7 metryczek. Czy to oznacza, że są w innym miejscu?
Bo przecież w tym samym czasie tj. w 1951 roku musieli wszyscy wystąpić o dowód osobisty? Dobrze rozumiem.
Nie wiem co za dokument mieli wcześniej?
Wiem, że w latach 20 tych były wydawane dowody i w czasie okupacji Kennkarty.
Małgorzata

Dzień dobry,

Kiedy Pani składała wniosek?

Pozdrawiam,
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
malgorzata601Offline
Temat postu: Re: Metryczki dowodów osobistych - pytanie  PostWysłany: 09-03-2022 - 16:27
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2021
Posty: 282

Status: Offline
Ja składałam wniosek 5.07.2021 przez e-urzad
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JonaszOffline
Temat postu: Re: Metryczki dowodów osobistych - pytanie  PostWysłany: 26-03-2022 - 16:13
Sympatyk


Dołączył: 01-03-2021
Posty: 101

Status: Offline
Aktualnie weryfikują wnioski z sierpnia 2021. Bardzo uprzejma Pani bardzo chętnie wszystko wytłumaczyła. Podobno jest teraz bardzo dużo wniosków z powodu coraz większej popularności tego typu poszukiwań. Też czekam. Wysłałem pismo w styczniu tego roku. Pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GośkaOffline
Temat postu: Re: Metryczki dowodów osobistych - pytanie  PostWysłany: 28-03-2022 - 15:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-04-2007
Posty: 1295

Status: Offline
Proszę poradźcie jak lepiej wysłać jeden wniosek pocztą tradycyjną (mam 45 osób do odszukania) czy zrobić z tego 5 wniosków i wysłać przez internet 5 wniosków? Jeśli chodzi o wysyłanie przez EPUAP to idzie informacja do AP Warszawa i do Milanówka ? Czy dobrze zrozumiałam?

_________________
Pozdrawiam - Gośka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
J_AgniOffline
Temat postu: Re: Metryczki dowodów osobistych - pytanie  PostWysłany: 28-03-2022 - 21:03
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2014
Posty: 198

Status: Offline
Gośka napisał:
Proszę poradźcie jak lepiej wysłać jeden wniosek pocztą tradycyjną (mam 45 osób do odszukania) czy zrobić z tego 5 wniosków i wysłać przez internet 5 wniosków? Jeśli chodzi o wysyłanie przez EPUAP to idzie informacja do AP Warszawa i do Milanówka ? Czy dobrze zrozumiałam?

Pocztą tradycyjną też do 10 osób (5 kartek np. Wniosek 1, Wniosek 2.. i 10 odręcznych podpisów: pod listą i pod oświadczeniem) - aby ułatwić im pracę i oszczędzić również swój czas na poprawki/uzupełnienia/wyjaśnienia). Najlepiej np.:
grupować osoby we wnioskach wg linii rodzinnych (dla własnej wygody),
numerować każdy wpis i wpisywać alfabetycznie (dla ułatwienia wyszukiwania)
oraz podawać dane osoby poszukiwanej włącznie z panieńskim nazwiskiem matki.
Metryczki dopiero po wyszukaniu są skanowane.
Po sprawdzeniu (obecnie kilka mies.) dostajemy informację o:
odszukanych,
nie znalezionych (brak dokumentów),
ew. jakie dane potrzeba uzupełnić
i za które metryczki i jaką kwotę mamy wpłacić.
Przy dużej liczbie osób wyszukiwanych i po kilku miesiącach od wysłania i tak jest sporo zamieszania z ogarnięciem tylu danych
Owocnych poszukiwań Smile
Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GośkaOffline
Temat postu: Re: Metryczki dowodów osobistych - pytanie  PostWysłany: 29-03-2022 - 12:39
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-04-2007
Posty: 1295

Status: Offline
J_Agni napisał:
Gośka napisał:
Proszę poradźcie jak lepiej wysłać jeden wniosek pocztą tradycyjną (mam 45 osób do odszukania) czy zrobić z tego 5 wniosków i wysłać przez internet 5 wniosków? Jeśli chodzi o wysyłanie przez EPUAP to idzie informacja do AP Warszawa i do Milanówka ? Czy dobrze zrozumiałam?

Pocztą tradycyjną też do 10 osób (5 kartek np. Wniosek 1, Wniosek 2.. i 10 odręcznych podpisów: pod listą i pod oświadczeniem) - aby ułatwić im pracę i oszczędzić również swój czas na poprawki/uzupełnienia/wyjaśnienia). Najlepiej np.:
grupować osoby we wnioskach wg linii rodzinnych (dla własnej wygody),
numerować każdy wpis i wpisywać alfabetycznie (dla ułatwienia wyszukiwania)
oraz podawać dane osoby poszukiwanej włącznie z panieńskim nazwiskiem matki.
Metryczki dopiero po wyszukaniu są skanowane.
Po sprawdzeniu (obecnie kilka mies.) dostajemy informację o:
odszukanych,
nie znalezionych (brak dokumentów),
ew. jakie dane potrzeba uzupełnić
i za które metryczki i jaką kwotę mamy wpłacić.
Przy dużej liczbie osób wyszukiwanych i po kilku miesiącach od wysłania i tak jest sporo zamieszania z ogarnięciem tylu danych
Owocnych poszukiwań Smile
Agnieszka


Dziękuję bardzo kwiat

_________________
Pozdrawiam - Gośka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JonaszOffline
Temat postu: Re: Metryczki dowodów osobistych - pytanie  PostWysłany: 11-05-2022 - 11:56
Sympatyk


Dołączył: 01-03-2021
Posty: 101

Status: Offline
Dokładnie tydzień temu dzwoniłem dowiedzieć się jaki jest aktualnie czas oczekiwania i przekazano mi, że rozpatrują aktualnie wnioski z miesiąca października (moje że stycznia). Jednakże wyobraźcie sobie, jak duże było moje zdziwienie, gdy wczorajszego popołudnia otrzymałem e-mail z informacją, posiadania trzech Metryczek dowodowych przez archiwum. We wniosku załączyłem 9 osób i znaleziono 2 z lat 80s i 1 z 00s. Czekałem w sumie 4 miesiące.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.499850 sekund(y)