Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Hanna_IwonaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2022 - 17:42
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2011
Posty: 364

Status: Offline
Tadeuszu cieszę się,że udało mi się odblokować.Problem miałam dopiero od wczoraj wcześniej nigdy nie miałam problemu z dostępem a tym bardziej jak pisałam wcześniej z dziwacznym Znakiem B-2 miałam dopiero wczoraj.Ten znak wyświetlał mi się we wszystkich Parafiach przy metrykach.Dziękuję wszystkim za zainteresowanie najważniejsze,że sobie poradziłam.Życzę wszystkim Wszystkiego Najlepszego z Nowym Rokiem 2022.

Pozdrawiam serdecznie
Hanna Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Heropolitanska_IzabelaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2022 - 17:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-08-2007
Posty: 399

Status: Offline
Dziękuję bardzo, u mnie też już wszystko śmiga.
Izabela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Popkowicz_BronisławOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2022 - 11:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-03-2008
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Po ponad półrocznej przerwie wznowiłem fotografowanie tzw. dopływów w AP GM. Przerwa była spowodowana kilkoma przyczynami: przez długi czas nie było dopływów ze strony USC do AP GM, potem był generalny remont pomieszczeń Archiwum, który zakończył się dopiero tuż przed Świętami. Nie bez wpływu była także pandemia. Okres przełomu roku 2021/2022 zaowocował napłynięciem sporej ilości dopływów, co będzie wymagało odbycia kilku sesji fotograficznych. Pierwszą z nich odbyłem w ub. czwartek 13 stycznia. Zostały sfotografowane następujące dopływy:
- 0512 Łomna 1918_145; 1919_146
- 0513 Kazuń Polski 1919_140
- 0516 Nowy Dwór Maz 1918_140; 1919_141
- 1007 Skierniewice 1919_100; 1919 aneksy_101; 1919 Sprost UM_102; 1938 MZ_103; 1939 MZ_104
- 1008 Maków 1918_35; 1919_36; 1919 Sprostow ur_37; 1920_38
- 1009 Żelazna 1919_72; 1919 Akta zbior 1919_73; 1920_74; 1919 Akta zbior 1920_75
- 1048 Pszczonów 1918_33
- 1308 Piaseczno 1918_205; 1919_206
- 1349 Jazgarzew 1918_212; 1919_213
- 1350 Prażmów 1918_185; 1918 aneksy_186; 1919_187; 1919 aneksy_188; 1920_189; 1920 aneksy_190
Skany po obrobieniu i ponumerowaniu przekażę Leszkowi Ćwiklińskiemu do publikacji w Genbazie.
W przyszłym tygodniu planuję odbycie kolejnej sesji w AP GM.
Pozdrawiam
Bronisław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KostkowskiOffline
Temat postu: Do Administratorów: Kielce Katedra  PostWysłany: 24-04-2022 - 14:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2010
Posty: 1129

Status: Offline
Szukałem aktu małż. nr 139 z 1857 roku, z Katedry w Kielcach. Znalazłem w: Góry k_ Pińczowa. Odnalezienie alegat do tego małżeństwa nie było już tak „łatwe”. Były w: Kamienna_moj.
Takie zawieruszenia dotyczą dziesięciu parafii z Kielc. Mam nadzieję, że trafi to do administratorów, którzy poprawią co trzeba.

moderacja (elgra)
Przeniesiono do właściwego tematu.

_________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romanburczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2022 - 19:28
Zasłużony


Dołączył: 02-03-2018
Posty: 2
Skąd: Pomorze
Status: Offline
Panie Edwardzie sprawdziłem i w naszych metrykach jest wszystko ok https://metryki.genealodzy.pl/metryki.p ... 1857b&kt=1 , a to co Pan opisuje dotyczy się genbazy i także można znaleźć te akty przechodząc po kolei z katalogów tylko ścieżka końcowa pokazuje ,że niby są one w katalogu Góry k_Pińczowa https://metryki.genbaza.pl/genbaza,list,400463,1 W razie jakiś niejasności proszę pisać tutaj na forum bądź bezpośrednio do mnie romanburczyk@genealodzy.pl
Pozdrawiam Roman Burczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KostkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2022 - 19:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2010
Posty: 1129

Status: Offline
romanburczyk napisał:
Panie Edwardzie sprawdziłem i w naszych metrykach jest wszystko ok https://metryki.genealodzy.pl/metryki.p ... 1857b&kt=1 , a to co Pan opisuje dotyczy się genbazy i także można znaleźć te akty przechodząc po kolei z katalogów tylko ścieżka końcowa pokazuje ,że niby są one w katalogu Góry k_Pińczowa https://metryki.genbaza.pl/genbaza,list,400463,1 W razie jakiś niejasności proszę pisać tutaj na forum bądź bezpośrednio do mnie romanburczyk@genealodzy.pl
Pozdrawiam Roman Burczyk

GenBaza / AP_Kielce-21 / Góry k_ Pińczowa_AP Kielce / 1928_147_al / Kamienna_moj_AP Kielce / Kielce_AP Kielce / Kielce_Katedra_AP Kielce / 1857a /
To ma być poprawna ścieżka? Czekam na poprawienie błędu. Proszę już więcej nie wyjaśniać, że Góry k_ Pińczowa i Kamienna_moj i rok 1928 to najlepsze miejsce do akt z katedry kieleckiej z roku 1857 i pozostałych dziesięciu parafii. Proszę nie odpisywać tylko usunąć błąd, albo przekazać osobie kompetentnej

_________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Murawski_DamianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2022 - 02:01
Sympatyk


Dołączył: 29-12-2019
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
Status: Offline
Problem dotyczy GenBazy. Pan Roman i ktokolwiek inny z genealodzy.pl, choćby bardzo chcieli tego nie poprawią, to jest zupełnie inny serwis. Osoba kompetenta się zapoznała i dziękuje serdecznie za uwagę. Jest to problem znany, związany "tylko" z wyświetlaniem błędnej ścieżki, nie ma żadnego wpływu na wyszukiwanie metryk (jak slusznie Pan Roman zauważył). Na ten moment nie zostanie to poprawione, są inne priorytety jak np. wprowadzona wyszukiwarka parafii.

Pozdrawiam, administrator GenBazy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2023 - 10:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6181
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Dzień dobry,

jako osoba nie posiadająca konta na Facebooku (i nie mająca zamiaru takiego konta zakładać), chciałabym zapytać, czy przewiduje się przywrócenie śledzenia nowości na stronie GenBazy?
https://metryki.genbaza.pl/
W mojej opinii byłoby to wskazane, nie tylko dla osób zaangażowanych w indeksację.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2023 - 12:09
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2374
Skąd: Francja
Status: Offline
https://www.facebook.com/groups/451229862862193
Anetko,
Na Facebooku, w grupie "Genbaza" koledzy wpisuja regularnie wszystkie nowe osiagniecia.
Konto na Facebooku mozesz zalozyc tylko, aby sledzic te dzialania, oraz indeksacje Geneteki, na przyklad.
Nie musisz brac czynnego udzialy. Mozesz tylko czytac.
Serdecznosci,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2023 - 12:15
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Można rozważyć poszerzenie rozwiązań problemu z dostępem do informacji. Wydaje się, że prowadzące serwis genealodzy.pl stowarzyszenie nie będzie miało nic przeciwko regularnemu umieszczaniu w tym wątku informacji o nowościach (np przez osobę, która nie ma oporów przed rejestracją na fb, a zechciałaby okresowo wpisywać nowości).

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2023 - 12:17
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 820

Status: Offline
Jestem zainteresowany metrykaliami z terenu Dylęgowej, które są przechowywane w Archiwum Państwowym w Przemyślu. Brak skanów ze wspomnianej miejscowości w GenBazie i brak jest w genetece metryk zgonów. Nieśmiało zapytam czy są jakieś widoki na poprawę tej sytuacji?
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2023 - 17:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6181
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Bozenna napisał:
https://www.facebook.com/groups/451229862862193
Anetko,
Na Facebooku, w grupie "Genbaza" koledzy wpisuja regularnie wszystkie nowe osiagniecia.
Konto na Facebooku mozesz zalozyc tylko, aby sledzic te dzialania, oraz indeksacje Geneteki, na przyklad.
Nie musisz brac czynnego udzialy. Mozesz tylko czytac.
Serdecznosci,
Bozenna


Bożenko,
przyjęłam za zasadę jednak nie zakładać konta na FB, także to nie jest rozwiązanie dla mnie.

Bardzo dobry pomysł przedstawił Włodek.
Takie prezentowanie zbiorczego spisu nowo dodanych zasobów, np. raz na miesiąc, byłoby optymalne.
Czy jest to wykonalne?

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawel_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2023 - 18:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-01-2008
Posty: 105

Status: Offline
Kaczmarek_Aneta napisał:

przyjęłam za zasadę jednak nie zakładać konta na FB, także to nie jest rozwiązanie dla mnie.

Bardzo dobry pomysł przedstawił Włodek.
Takie prezentowanie zbiorczego spisu nowo dodanych zasobów, np. raz na miesiąc, byłoby optymalne.
Czy jest to wykonalne?

Pozdrawiam
Aneta


Popieram pomysł. Również z zasady nie korzystam z FB.
Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_ZielińskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2023 - 19:11
Zasłużony
Zarząd PTG


Dołączył: 22-02-2011
Posty: 863
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Pawel_B napisał:
Kaczmarek_Aneta napisał:

przyjęłam za zasadę jednak nie zakładać konta na FB, także to nie jest rozwiązanie dla mnie.

Bardzo dobry pomysł przedstawił Włodek.
Takie prezentowanie zbiorczego spisu nowo dodanych zasobów, np. raz na miesiąc, byłoby optymalne.
Czy jest to wykonalne?

Pozdrawiam
Aneta


Popieram pomysł. Również z zasady nie korzystam z FB.
Pozdrawiam
Paweł


No to wystarczy, że znajdziecie kogoś kto korzysta z FB i zechce dla niekorzystajacych regularnie kopiować dane z postów o nowościach i regularnie je tutaj wklejać.

_________________
Pozdrawiam,
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ziobrovskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2023 - 20:38
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 23-09-2019
Posty: 149

Status: Offline
Część

Świat idzie do przodu i nie czeka na innych. FB jest znakomitym nośnikiem informacji, szerzenia wiedzy o genealogii, promowania indeksacji. Nie trzeba się udzielać na FB, można mieć konto, polubić tylko kilka stron do polubienia, wyłączyć parowanie kontaktów z telefonu (zbudować sobie murek obronny dookoła siebie, by FB nie zawracał nam głowy innymi niepotrzebnymi rzeczami) i korzystać tylko z nowości na tych grupach, które nas interesują. Wiele osób tak robi.
Pozdrawiam Iza

_________________
pozdrawiam serdecznie
Iza
Poszukuję Ozdobińskich/Ozdobieńskich: Prusy, Księstwo Poznańskie, Mazowieckie, przed rokiem 1800
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 3.112271 sekund(y)