Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Małłek_BartoszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-01-2022 - 18:27
Sympatyk


Dołączył: 27-02-2014
Posty: 53

Status: Offline
mrozowski_robert napisał:
Żeby spróbować pomóc musi Pan podać więcej danych o Pawle Malczewskim - kiedy się ożenił, z kim, jak miały na imię jego dzieci, gdzie się rodziły etc.

Niestety obawiam się, że te informacje na niewiele się zdadzą (a jednak ponowna weryfikacja coś dała).
Paweł tak jak pisałem urodził się ok. 1730 roku, zmarł w 1808.
W 1780 roku, w wieku 50 lat bierze ślub z Małgorzatą Borzychowną w Sypniewie.
Jest to jego II ślub, pierwsza żona Apollonia Szandatowa (Szandała, Szandata) umiera w 1780 roku. Zostaje ona pochowana nie w Sypniewie (Szandała to nazwisko miejscowe), a w Bługowie (nowy trop).
Za to po analizie dokumentów natrafiłem na coś zupełnie nowego, otóż w akcie zgonu córki Pawła i Apollonii jest informacja, że był on gajowym! Taki trop znów prowadzi mnie do Pyzdr, bo tam w Puszczy Pyzdrskiej było sporo leśników, a to już będzie kolejna moja rodzina, która właśnie stamtąd miała się wywodzić i była związana z lasem (pierwsza to Osińscy).
Dzieci dochował się Paweł łącznie 11, wszystkie rodzone w Sypniewie (przynajmniej te o których wiem).

Pozdrawiam
Bartosz

_________________
Tropem Korzeni
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
le_marOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-05-2022 - 17:51
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2022
Posty: 20

Status: Offline
W jakich latach Malczewscy byli w posiadaniu Brzeźna (dawniej Brzezno)?

Czy macie wiedzę o dokumentach dotyczących dworu, w których byłyby nazwiska chłopskie?

Pozdrawiam,
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
le_marOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2022 - 17:19
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2022
Posty: 20

Status: Offline
Znalazłem w literaturze odpowiedź na moje pytanie, jest nie w pełni precyzyjna, ale sprawę rozjaśnia: w historii Brzezna Malczewscy pojawiają się w roku 1742, a "po rozbiorach" wieś przeszła na własność rządu rosyjskiego, natomiast w latach 20-tych XX wieku została rozparcelowana.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.957790 sekund(y)